Dla kogo ten kurs:

 • Trenerów Personalnych pragnących zgłębić wiedzę z zakresu oceny zdrowia i sprawności fizycznej podopiecznych
 • Trenerów chcących podnieść do najwyższego poziomu jakość swoich usług
 • Zawodników, którzy chcą zmaksymalizować efekty treningowe na podstawie słabych ogniw swojego organizmu
 • Każdego kto chce podnieść jakość swojego życia i zrozumieć potrzeby swojego ciała

Kurs Medycznego Trenera Personalnego :

- Nauczy stosowania ponad 30 testów funkcjonalnych (Skrining) wskazujących ograniczenia ruchowe i sprawnościowe podopiecznych (słabe ogniwa),

- Pozwoli spersonalizować podejście treningowe

- Nauczy dobierania kilkuset ćwiczeń usprawniających będących wynikiem skriningu.

- Nauczy rozpoznawać i korygować wady postawy i zespołów posturalnych

Sprawdź opinie osób które odbyły już nasz kurs

Zapraszamy na Kurs Online:

ONLINE

Zapraszamy na Kurs Stacjonarny:

Warszawa 17-18.12.2021

Jeżeli jesteś zainteresowany kursem w innym mieście - napisz do nas. Jesteśmy w trakcie zbierania grup we wszystkich miastach wojewódzkich.

Czego nauczysz się na kursie?

 • Ponad 30 testów oceny zdrowia i sprawności fizycznej
 • Dobierania ćwiczeń usprawniającch do słabych ogniw organizmu (Negatywnych wyników testów Skriningu)
 • Kilkuset nowych ćwiczeń usprawniających
 • Jak stosować ćwiczenia usprawniające aby wpływały na maksymalizację efektów treningowych
 • Wykrywania przyczyn występowania przeciążeń i kontuzji ograniczających proces treningowy
 • Indywidualizacji treningu i technik ćwiczeń siłowych
 • Rozpoznawania wad postawy i ćwiczeń korygujących zespoły posturalne
 • Naprawy wzorców ruchowych zwiększającej efektywność, precyzję i ergonomię lokomocji człowieka.

Moduł : Skrining, czas trwania 7h

 • Nauka rozpoznawania słabych ogniw organizmu. Przeprowadzenie 33 testów funkcjonalnych organizmu, zakresów ruchomości i mobilności tkanek miękkich.
 • Rozpoznawanie powiązań przyczynowo-skutkowych między słabymi ogniwami
 • Nauka stosowania ćwiczeń usprawniających będących wynikiem testów Skriningu

Moduł: Wzorce ruchowe, czas trwania 2h

 • Ocena wzorców ruchowych w oparciu o wyniki testów skriningu
 • Trening reaktywności nerwowo-mięśniowej
 • Ćwiczenia naprawcze wzorców ruchowych zwiększających ergonomię poruszania się

Moduł: Korekcja wad postawy i zespołów posturalnych, czas trwania 1h

 • Nauka rozpoznawania wad postawy
 • Nauka doboru ćwiczeń korekcyjnych wad postawy
 • Korekcja zespołów posturalnych

 

Po ukończeniu kursu otrzymasz tytuł Medycznego Trenera Personalnego potwierdzony odpowiednim certyfikatem w języku polskim oraz angielskim

Prowadzący

Michał Pietrzak- Olimpijczyk, medalista Mistrzostw Europy, Fizjoterapeuta, Trener Przygotowania Motorycznego kadry narodowej PZBiS, pracownik naukowy AWF

Jakub Cieniawski- fizjoterapeuta kadry narodowej PZBiS

Krystian Kaczmarek - fizjoterapeuta, piłkarz ręczny, Trener przygotowania motorycznego w I lidze piłki ręcznej, wieloletni szkoleniowiec Fit-Academy

Michał Pietrzak

Dodatkowe zalety kursu:

Program i Założenia kursu Medycznego Trenera Personalnego został stworzony wspólnie przez czołowych specjalistów branży treningu, fizjoterapii i sportu. Autorami programu kursu są wieloletni fizjoterapeuci kadry narodowej, trenerzy Przygotowania Motorycznego, w tym kadry narodowej, sportowcy najwyższego- mistrzowskiego poziomu (Finalista Olimpijski, Olimpijczycy, Medaliści Mistrzostw Europy, Wielokrotni reprezentanci kraju na Mistrzostwach Świata, Europy i Uniwersjadach, a także aktualni pracownicy naukowi.

Wiedza przekazywana podczas 10 h kursu jest efektem wieloletniej pracy ze sportowcami na poziomie sportowym Mistrzowskim Międzynarodowym z licznymi sukcesami, łącznie z medalami Mistrzostw Europy, Uniwersjady czy finału olimpijskiego, nie wspominając już o licznych medalach Mistrzostw kraju, czy występach podczas Mistrzostw Świata. Jednakże zdobyte podczas kursu umiejętności i wiedza pozwoli na indywidualizację i dopasowanie procesu treningowego, korekcyjnego czy usprawniającego nawet do klientów personalnych czy amatorów danej dyscypliny sportu. Kurs charakteryzuje się niezwykle wysoką intensywnością przekazywania wiedzy, jednakże należy się do niego należycie przygotować, zapoznając się z ponad 140 stronicowym skryptem, który krok po kroku w prosty i przystępny sposób wyjaśnia każdy element zajęć praktycznych.

Innowacyjna koncepcja kursu Medycznego Trenera Personalnego zapewni rozwój warsztatu trenerskiego zarówno absolwentowi kursu Trenera Personalnego, absolwentowi kursu Trenera Personalnego jak i trenerowi z wieloletnim stażem na najwyższym światowym poziomie. Jesteśmy tak pewni poziomu przekazywanej wiedzy podczas kursu Medycznego Trenera Personalnego, że dajemy na niego gwarancję satysfakcji. To znaczy, że jeżeli nie spodoba Ci się kurs w trakcie trwania zajęć-możesz z nich zrezygnować, a my oddamy Ci Twoje pieniądze. Dlaczego jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu szkolenia? Sprawdziliśmy wszystko w praktyce na klientach personalnych, ale przede wszystkim na sportowcach reprezentujących nasz kraj na arenach międzynarodowych. Testy i ćwiczenia usprawniające będące wynikiem opracowanego przez nas Skriningu nie tylko zapewniają rewelacyjny progres treningowy, ale przede wszystkim zapewniają powrót do zdrowia nawet w przypadkach wskazań do ingerencji chirurgicznych aparatu ruchu. Nie, to nie żart! Z pewnością słyszałeś stwierdzenie, że najlepszym lekarstwem jest ruch. Podczas zajęć medycznego trenera personalnego udowodnimy Ci że to stwierdzenie jest prawdziwe. Jeżeli dasz sobie szansę na rozwój i wybierzesz kurs Medycznego Trenera Personalnego w Fit-Academy, jesteśmy pewni że zrewolucjonizujesz swoje postępowanie treningowe, a Twoi podopieczni Ci za to podziękują. Postępując zgodnie z wiedzą prezentowaną na kursie- ocaliliśmy jako sztab trenerski i fizjoterapeutyczny wielu zawodników nie tylko przed ostrzem skalpela ale przede wszystkim przed zakończeniem kariery zawodniczej.

Michał Pietrzak o kursie Medycznego Trenera Personalnego:

michal pietrzak"Żałuję, że parę lat temu nie było takiego szkolenia, w którym to krok po kroku mógłbym dowiedzieć się jak znaleźć  słabe ogniwo ograniczające sprawność i wydolność fizyczną mojego organizmu, nauczyć się ćwiczeń usprawniających, zapewniających mi jeszcze większy, a przede wszystkim zdrowszy rozwój sportowy. Posiadając wiedzę i umiejętności, których w Fit-Academy uczymy podczas  kursu Medycznego Trenera Personalnego, mógłbym mocniej rozwinąć się sportowo, a wywalczone medale Mistrzostw Europy i finał Igrzysk Olimpijskich mógłbym traktować wtedy jako cele pośrednie w zdobywaniu wyższych laurów sportowych.

Aktualnie jako Trener Przygotowania Motorycznego polskiej kadry narodowej PZBiS pracuję zgodnie z koncepcją  Medycznego Trenera Personalnego Fit- Academy. Dzięki temu uratowałem kilku swoich podopiecznych przed ingerencją chirurgiczną a być może nawet zakończeniem kariery sportowej. Jednocześnie co najważniejsze, zapewniając  im stały progres i sukcesy sportowe.

Lata współpracy z fizjoterapeutami kadry narodowej, zawodnikami klasy mistrzowskiej międzynarodowej różnych dyscyplin sportu, wiedza zdobyta podczas licznych kursów i studiów doktoranckich na AWF, ale przede wszystkim wieloletnia praktyka sportowa i fizjoterapeutyczna zaowocowały stworzeniem koncepcji Medycznego Trenera Personalnego z którego jako współautor jestem dumny. Projektowi temu przyświecał jeden cel.  Aby Trenerzy nie uczyli się na swoich błędach, ale zgodnie z wnioskami, które wyciągnąłem popełniając własne.

Dopełnieniem innowacyjnego podejścia do ciała człowieka w myśl koncepcji Medycznego Trenera Personalnego jest 158 stronicowy skrypt, którego przygotowanie sztabowi specjalistów zabrało kilkaset godzin pracy. Jej efektami chcielibyśmy podzielić się z jak najszerszym gronem odbiorców, aby poprawić jakość życia, wyeliminować wady postawy i zespoły posturalne klientów personalnych, jak również zadbać o rozsądny rozwój i progres treningowy sportowców"