Trener Personalny – Kurs Online

Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania?

Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Mamy dla Ciebie Nowość!

Promocyjna cena
Tylko do 23 lipca!
1399 zł
999 zł
Do końca promocji zostało:
oszczędzasz aż 400 zł
Skorzystaj z promocji

KOMPLEKSOWY KURS ONLINE

KOMPLEKSOWY KURS ONLINE

TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR SIŁOWNI (online)

Dzisiaj już wszystkie światowe marki, wyznaczające standardy szkoleniowej branży fitness od lat organizują kursy przygotowujące do pracy jako Trener Personalny w 100% online.

Nadszedł czas na FIT ACADEMY

Kurs Trener Personalny OnlineW odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnego rynku oraz kierowane do nas prośby dajemy Państwu możliwość odbycia naszego kompleksowego kursu TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR SIŁOWNI w formie online.

Kurs jest internetową wersją stacjonarnego szkolenia, opiera się na tej samej podstawie programowej i spełnia te same standardy.

Po ukończeniu kursu i zdanym egzaminie otrzymujesz te same dokumenty, co po kursie stacjonarnym.

(Na dokumentach nie ma informacji, że to kurs online)

Pobierz pełny opis standardów kursu Trener personalnego + Instruktor Siłowni

Podobnie jak jego wersja stacjonarna składa się z 2 części.

Oznacza to, że realizując go zdobywasz kwalifikacje z następujących obszarów:

TRENER PERSONALNY

INSTRUKTOR FITNESS

KWESTIE ORGANIZACYJNE KURSU

CO OTRZYMUJESZ PO UKOŃCZENIU KURSU ONLINE:

 1. Certyfikat Instruktora Siłowni w wersji PL
 2. Certyfikat Instruktora Siłowni w wersji ENG
 3. Certyfikat Trenera personalnego w wersji PL
 4. Certyfikat Trenera personalnego w wersji ENG

PROGRAM KURSU KOMPLEKSOWEGO TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR SIŁOWNI (ONLINE)

Trener Personalny Kurs Online - Infografika

Kurs składa się łącznie z 6 modułów:

MODUŁ 1 Instruktor Fitness

 • Podstawowa wiedza w zakresie fitness

Wykład online 2h 20min

Teoretyczne wprowadzenie do praktycznych aspektów pracy Trenera Personalnego:

-zasady bezpieczeństwa podczas treningu,

-zasady efektywnej rozgrzewki,

-ergonomia pracy trenera personalnego,

-rodzaje stretchingu,

 • Technika ćwiczeń siłowych na bazie wzorców ruchowych:

Film instruktażowy 4h 10min

Podczas filmu instruktażowego zapoznasz się z prawidłową/ funkcjonalną techniką ćwiczeń siłowych tj.: przysiad ze sztangą trzymaną z tyłu-nisko/ wysoko, przysiad ze sztangą trzymaną z przodu, goblet squat, air squat, rumuński martwy ciąg, martwy ciąg klasyczny, martwy ciąg sumo, martwy ciąg ze sztangą heksagonalną, mosty biodrowe, hip-thrust, przysiad wykroczny, wykroki, bułgarski przysiad, pompka na podwyższeniu, pompka, wyciskanie w leżeniu ( z ang: „floor press”), wyciskanie sztangi leżac na ławce prostej/skośnej, wyciskanie hantli leżąc na ławce prostej, wiosłowanie Pendlaya, wiosłowanie hantla w opadzie tułowia, odwrotne wiosłowanie (inverted row), podciąganie na drążku nachwytem/podchwytem/ neutralnym chwytem, wyciskanie żołnierskie, wyciskanie pionowe hantli, pompki na poręczach, pompki francuskie, zarzut, rwanie.

 • Trening oporowy z wykorzystaniem maszyn i wolnych ciężarów

Film instruktażowy 1h 30min

Film instruktażowy prezentuje różnice w zastosowaniu treningu oporowego z wykorzystaniem wolnych ciężarów (sztangi, kettli, hantli) i maszyn. W materiale wideo omówiona  zostanie również technika i zastosowanie treningu z wykorzystaniem maszyn oporowych.

 • Ćwiczenia siłowe izolowane

Film instruktażowy 38min

Podczas materiału wideo zapoznasz się ze sposobami doboru do indywidualnych predyspozycji sprawnościowych techniki 15 ćwiczeń siłowych izolowanych, m.in. takich jak: rozpiętki z wykorzystaniem wyciągu i hantli, uginanie i prostowanie przedramion z wykorzystaniem wyciągu i hantli czy wznocy łydek.

 • Diagnostyka sprawności obręczy barkowej + ćwiczenia usprawniające/ siłowe

Film instruktażowy42 min

Wszelkie ćwiczenia siłowe prezentowane podczas kursu Trenera Personalnego są personalizowane pod poziom sprawności fizycznej klienta. Ćwiczenia siłowe angażujace do pracy mięśnie obręczy barkowej w prezentowanym materiale zostały indywidualnie dobrane do poziomu sprawności oraz potrzeb osoby ćwiczącej.

 

MODUŁ 2 Rozszerzona wiedza w zakresie fitness

 • Rola Trenera Osobistego

Wykład online 1h 25min

W temacie Rola Trenera Osobistego zapoznasz się z różnicami między motywacją wewnętrzną a zewnętrzną, nauczysz się efektywnego wyznaczania celów treningowych i sposobu komunikowania się z Twoim przyszłym podopiecznym ale również poznasz kompetencje, w obrębie których może pracować Trener Personalny.

 • Anatomia Funkcjonalna (3h)

Położenie i rola odpowiednich grup mięśniowych została omówiona w materiale wideo przy pomocy inetraktywnego programu prezentującego szkielet człowieka. Program ten pozwala na wizualizację omawianych struktur anatomicznych i funkcji odpowiednich grup mięśniowych  wprawiających szkielet w ruch. Taka forma graficznego przedstawienia tematu anatomii pozwala w prosty sposób zrozumieć skomplikowane powiązania  grup mięśniowych między sobą co jest podstawa zrozumienia biomechaniki ruchu człowieka ale również początkiem tematu Oceny zdrowia i sprawności fizycznej.

 • Fizjologia

Wykład online 52 min

Temat fizjologii wysiłku fizycznego skupiający się na kształtowaniu systemów energetycznych jest podstawą budowy wszechstronnego toku jednostki treningu personalnego jak i efektywnego programowania treningu. Zrozumienie, który system energetyczny pokrywa koszt energetyczny odpowiedniego rodzaju wysiłku fizycznego w zalezności od stażu treningowego, proporcji włókien mięśniowych jak i czasu oraz intensywności wysiłku fizycznego zapewni Ci podstawy wiedzy, którą wykorzystasz przy maksymalizacji efektów treningowych współpracujących z Tobą klientów personalnych.

 • Dietetyka i suplementacja

Wykłady:

 1. Odżywianie w sporcie 1h10min
 2. Nawadnianie w sporcie 35min
 3. Medycyna w sporcie 50 min
 4. Syplementacja w sporcie 35min

Blok tematyczny Dietetyki i suplementacji prowadzony przez Pawła Szewczyka wyposaży Cię w niezbędną wiedzę dietetycznego i suplementacyjnego wspomagania procesu treningowego, która jest niezbędna do zapewnienie maksymalnego tempa realizacji celów treningowych.

MODUŁ 3 Trening Funkcjonalny

 • Stretching

Filmy instruktażowe (2h 15 min)

1.Technika autouwalniania powięziowo mięśniowego- 45min

 1. Stretching Dynamiczny w postaci kompleksów ruchowych- 20min
 2. Stretching statyczny-aktywny-izometryczny- 50min
 3. Poizometryczna relaksacja mięśni- 20min

Omówienie tematu stretchingu pozwoli Ci dobrac odpowiedni rodzaj rozciągania do potrzeb Twojego podopiecznego, rodzaju wysiłku fizycznego w części głównej treningu jak i odpowiedniej części wszechstronnego toku jednostki treningu personalnego.

 • Ocena zdrowia i sprawności fizycznej z oceną funkcjonalną sylwetki

Filmy instruktażowe 3h10min

Ponad 15 testów oceniających zdrowie i sprawność fizyczną klienta personalnego prezentowanych w materiale instruktażowym pozwoli Ci dobrać ćwiczenia usprawniające do słabych ogniw w ciele Twojego podopiecznego orazzmniejszyć ryzyko występowania przeciążeń i kontuzji ograniczających proces treningowy. Znajomość testów skriningowych pozwoli Ci również zindywidualizować technikę ćwiczeń siłowych oraz zdreedukować wzorce ruchowe zwiększając tym samym efektywność, precyzję i ergonomię programu treningowego.

 • Korekcja wad postawy w płaszczyźnie strzałkowej (1h)

Prezentowane podczas kursu ćwiczenia korekcyjne poprzedzone zostaną wnikliwą analizą anatomicznych przyczyn występowania wad postawy.

Prezentowany materiał dotyczyć będzie korekcji takich wad postawy jak: płaskostopie, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy okrągło wklęsłe oraz płaskie. Podczas omawiania przyczyn występowania zaburzeń krzywizn kręgosłupa prowadzący wyjaśni w jaki sposób należy modyfikować technike ćwiczeń siłowych, aby przy jednoczesnej budowie zdolności siłowych klienta personalnego ćwiczenia siłowe były również ćwiczeniami korekcyjnymi.

 • Ćwiczenia stabilizacji centralnej (1h)

Tradycyjne i popularne ćwiczenia wzmacniające m. prosty brzucha i grzbietu, nie są funkcjonalne ani bezpieczne. Główną rolą m. brzucha, jest zapobieganie pogłębieniu odc. lędźwiowego kręgosłupa, czyli działanie antygrawitacyjne. Nadmierne, powtarzające się zgięcie (lub zgięcie z rotacją) tułowia powoduje wysuwanie krążka miedzykręgowego do tyłu (efekt pestki), co prowadzić może do przepukliny odc. lędźwiowego kręgosłupa i związanymi z tym objawami bólowymi. Podczas filmu instruktażowego z tematu Stabilizacji Centralnej zaprezentujemy Ci ponad 100 bezpiecznych i funkcjonalnych ćwiczeń CORE, którymi będziesz mógł zaskoczyć i zaciekawić swoich przyszłych podopiecznych.

MODUŁ 4 Kompleksowe i praktyczne podejście do treningu personalnego

 • Budowa jednostki treningu personalnego

Wykład online 2h

Temat Budowy wszechstronnego toku jednostki treningu personalnego pozwoli Ci na zgłebienie wiedzy dotyczącej doboru poznanych metod i technik treningowych względem siebie, aby wycisnąć z każdego treningu maksymalną efektywność i zapewnić maksymalne tempo budowy zdolności motorycznych swoich podopiecznych.

 

 • Podstawy treningu kettlebell i systemów podwieszanych

Filmy instruktażowe prezentują omówienie prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń oporowych z użyciem odważników kulowych (35 min) oraz ćwiczeń z wykorzystaniem systemów podwieszanych (24 min) oraz najczęściej występujące błędy w ich wykonaniu i sposoby ich uniknięcia.

 

 

 • Adaptacja treningowa oraz planowanie i programowanie ćwiczeń (3h)

Tematy programowania to nauka periodyzacji treningu personalnego, który wyposaży Cię w zdolności nie tylko przewidywania postępu Twojego podopiecznego ale przede wszystkim zdolności planowania zmian objętości i intensywności składowych treningu. Umiejętności te przybliżą Cię do osiągnięcia wymarzonych efektów w treningu personalnym.

Moduł gwarantuje dodatkowe 4h materiału wideo, mających na celu przygotowanie kursantów do efektywnego rozpisywania planów treningowych, które zapewnią personalizację postępowania treningowego ale również przygotowanie do egzaminu praktycznego i podsumowanie wiedzy zdobytej na kursie.

 MODUŁ 5 Biznes trenera Personalnego (moduł realizowany również w formie niezależnego szkolenia)

Kursanci Fit Academy w ramach kursu Trenera Personalnego online otrzymają dostęp do tematu Biznes Trenera Personalnego. To część, szerszego, kompleksowego kursu online Personal Trainer PRO - marketing i social media. Cały opis kursu znajdziesz na stronie http://leslawblacha.pl/kurs-personal-trainer-pro/

Jest to kurs współzałożyciela naszej szkoły Leszka Blachy. Nauczy Cię jak stawiać pierwsze kroki w zawodzie Trenera Personalnego, jak zbudować swoją markę Trenera Personalnego oraz jak i gdzie szukać klientów na treningi personalne.

Ponadto w czasie kursu skorzystasz z:

 • Podręcznik „Gym Handbook” z 2018 roku.

Praktyczna forma e-booka pozwala pracować z nim w każdym miejscu. Jest to 150 stron ważnych treści teoretycznych, związanych z budową organizmu człowieka, teorią treningu oraz aspektami psychologicznymi. W podręczniku znajdziesz, przystępną formę pytań i odpowiedzi, liczne obrazki, oraz zadania dla trenerów i instruktorów.

 • Zeszyt ćwiczeń Fit Academy.

Kursant utrwala wiedzę, wykorzystując do tego specjalnie dopasowany zeszyt ćwiczeń. Może być to świetna powtórka przed egzaminem, jak również już po kursie jako odświeżenie wiedzy. Zdajemy sobie sprawę, że nauka o budowie i funkcjonowaniu organizmu człowieka jest obszerna, doświadczenie trenerskie pokazuje nam jednak jak ważna jest to wiedza w profesji dobrego trenera. Zeszyt ćwiczeń to między innymi topografia mięśni, produkty żywieniowe, zakresy tętna i wiele innych.

 • Praktyczny notatnik ćwiczeń siłowych.

Lata działania naszej szkoły dały nam pewne rozwiązania i możliwości, dzięki którym korzysta nasz kursant. Aby skupić się jeszcze bardziej w czasie zajęć praktycznych i jednocześnie zapisać najważniejsze informacje stworzyliśmy specjalny zeszyt z profesjonalnymi zdjęciami, aby móc zanotować:

 • Cel ćwiczenia
 • Wskazówki dobrego wykonania
 • „coaching keys” czyli wszelkie niuanse ruchu, wiedza i doświadczenie naszych szkoleniowców

Prócz kompleksowych materiałów edukacyjnych na zakończenie szkolenia otrzymujesz

GODZINĘ INDYWIDUALNYCH  KONSULTACJI  ZE SZKOLENIOWCEM.

Oznacza to, że wszystkie osoby chętne, po przestudiowaniu materiałów mają możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji wideo. Jeśli tylko wyrazisz chęć - Trener połączy się z Tobą za pośrednictwem wideo rozmowy, odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże usystematyzować wiedzę przed egzaminem.

KURS KOŃCZY SIĘ

EGZAMINEM TEORETYCZNYM I PRAKTYCZNYM

Zwieńczeniem kursu jest egzamin. Po przestudiowaniu przez Ciebie wszystkich materiałów i odbyciu indywidualnych konsultacji trener wyznaczy Ci termin sprawdzający Twoją wiedzę i umiejętności. W tym celu połączy się z Tobą za pośrednictwem wideo rozmowy. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej.

- Egzamin teoretyczny: trener poprosi Cię o wylosowanie 3 spośród 50 pytań otwartych, dotyczących zagadnień studiowanych przez Ciebie ma teriałów w trakcie kursu. Aby zaliczyć należy poprawnie odpowiedzieć na 2 spośród 3 zadanych pytań.

- Egzamin praktyczny: po zaliczeniu części teoretycznej trener przejdzie do części praktycznej.

Przed przystąpieniem do egzaminu zostanie Państwu wysłany losowy przypadek do opracowania. Korzystając z wiedzy którą nabył-aś/-eś w trakcie kursu ułożysz do niego plan treningowy. Trener w trakcie praktycznej części egzaminu poprosi Cię o jego przedstawienie i zweryfikuje jego poprawność.

 

Nie daj się zwieść konwenansom!

CENA KOMPLEKSOWEGO KURSU (ONLINE)

Kurs Instruktor Fitness/Siłowni + Kurs Trenera Personalnego + 2 x egzamin = 2198 zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR + EGZAMINY w formie online
= 1399zł

Od 5 lat kształcimy trenerów personalnych z obszaru całego kraju oraz poza nim. Z naszych kursów korzystają trenerzy, sportowcy oraz lekarze.

Zadowolenie ze świadczonych przez nas usług zawsze stawiamy sobie na pierwszym miejscu, czego owocem są setki zadowolonych absolwentów kursów Fit-Academy oraz pozytywne opinie kursantów.

SPRAWDŹ NASZE PAKIETY PROMOCYJNE!!!

Promocyjna cena
Tylko do 23 lipca!
1399 zł
999 zł
Do końca promocji zostało:
oszczędzasz aż 400 zł
Skorzystaj z promocji

KADRA:

Michał PietrzakKurs Trenera Personalnego został przygotowany przez:

MICHAŁ PIETRZAK

Kierownik ds. Rozwoju i Ewaluacji Produktów Szkoleniowych.

- Dwukrotny Olimpijczyk, finalista olimpijski

- Wielokrotny medalista Mistrzostw Europy

- Doktorant AWF w Katowicach

- Trener Przygotowania Motorycznego Polskiego Kadry Narodowej PZBiS

- Absolwent wydziałów fizjoterapii oraz wychowania fizycznego AWF w Katowicach

- Trener medalistki mistrzostw świata, uniwersjady oraz halowych mistrzostw Europy

- W pracy naukowej zajmuje się diagnostyką stanu funkcjonalnego mięśni szkieletowych (Tensomiografia)  oraz obciążeniami treningowymi.

PAWEŁ SZEWCZYK

Dietetyk praktyk i pasjonat naukowego podejścia. Doktorant w Zakładzie Dietetyki Katedry Gastroenterologii i Hepatologii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, prelegent wielu konferencji, autor tekstów popularnonaukowych oraz artykułów naukowych. Szkoleniowiec sportowców, trenerów i dietetyków. Na co dzień zgłębia tajniki żywienia i suplementacji w sporcie, a także znaczenie snu i wpływ na regenerację senną poprzez dietę, suplementację i modyfikacje stylu życia.

 

JUSTYNA OSTROWSKA

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, kierunek: Wychowanie Fizyczne, Sport. Trener II klasy Lekkiej Atletyki, certyfikowany sędzia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trener Personalny, przygotowania motorycznego, TRX, kettlebell, Instruktor Aqua Fitness, Specjalista ds. odżywiania. Zawodniczka AZS AWF Kraków. Specjalizacja: trójskok oraz skok w dal. Członkini Kadry Narodowej skoków. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w skoku w dal oraz trójskoku w różnych kategoriach wiekowych. Organizatorka biegowych imprez masowych. W pracy z Podopiecznymi stawia na indywidualne podejście, precyzję oraz dokładność wykonywania ćwiczeń. Posiada długoletnie doświadczenie w treningu dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Promocyjna cena
Tylko do 23 lipca!
1399 zł
999 zł
Do końca promocji zostało:
oszczędzasz aż 400 zł
Skorzystaj z promocji

 1. W celu zapisania się na kurs kliknij przycisk "Wybierz pakiet".
 2. Zostaniesz przeniesiony do naszego sklepu.
 3. Wybierz interesujący Cię pakiet.
 4. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę.
 5. Na podany adres e-mail zostanie wysłana automatyczna wiadomość zawierająca login oraz hasło wraz z linkiem które umożliwią logowanie do Panelu Kursu ONLINE (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).
 6. W razie pytań skontaktuj się z nami
  Formularz kontaktu
  kontakt@fit-academy.pl

  Karolina +48 570 907 392
  Pn-pt: 9-17  Sob-niedz. 9-14

  Kamila +48 790 298 911
  Pon-pt: 11-19 Sob-niedz: 9-14

Zapisz się na kurs