Trener Personalny – Kurs Gdańsk

with Brak komentarzy

 

Kurs Trenera Gdańsk - Video

Ocena kursu według kursantów (5/5):

Cena kursu: 1499 zł

Wariant kursu: weekendowy

Czas trwania: od 01.04 - 30.04
Aktualnie trwa teoretyczna część szkolenia.
Do kursu możesz dołączyć do 01.04

Dodatkowe promocje:

 • zapłać z góry i otrzymaj 100 zł rabatu
 • poleć znajomego i otrzymaj 200 zł


Zapisz się

Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Fit Academy to jedna z największych szkół trenerskich w Polsce, spełniająca najwyższe standardy programowe. Nasze kursy opierają się na europejskich ramach kwalifikacji.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu.

Wyszkoliliśmy ponad 17 000 Trenerów Personalnych, którzy rozpoczęli swoją karierę w Polsce i za granicą.

Czas trwania - od 01.04 - 30.04
(Soboty i Niedziele)

Zapisz się na kurs

Aktualnie trwa teoretyczna część szkolenia.
Do kursu możesz dołączyć do 01.04

Obecnie trwa teoretyczna cześć szkolenia na platformie, którą realizujesz swobodnie w domu. Zajęcia praktyczne startują 29.10

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Naszym priorytetem jest PRAKTYKA!

Kurs składa się z 5 modułów: Tutaj znajdziesz szczegółowy opis każdego z nich. Pierwsze dwa moduły stanowią wiedzę prezentowaną w formie wykładów oraz materiałów instruktażowych na naszej platformie e-learningowej. Kursant Fit-Academy zapoznając się z materiałami online w trakcie trwania dwóch pierwszych weekendów kursu - przygotowuje się do trzech kolejnych modułów, które w 100% są !ZAJĘCIAMI PRAKTYCZNYMI!

W trakcie trwania zajęć praktycznych kursant opracowuje przynajmniej 1 studium przypadku klienta personalnego wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego. W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne cieżary, kettelbels i trx.

 

Kurs Trenera Gdańsk - Video

Po ukończeniu kursu otrzymasz Certyfikat Instruktora Siłowni w wersji PL i ENGCertyfikat Trenera personalnego w wersji PL i ENG

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!

ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU

Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 5 modułów oraz obszernych materiałów dostępnych w formie on-line na specjalnej platformie do e-learningu.

W czasie kursu skorzystasz z:

 • Podręcznik „Gym Handbook”.
 • Zeszyt ćwiczeń Fit Academy.
 • Praktyczny notatnik ćwiczeń siłowych.
 • Dostęp w trakcie trwania kursu oraz po jego zakończeniu do lekcji i materiałów on-line na naszej platformie e-learningowej.

Szczegółowy opis materiałów, które otrzymasz znajduję się tutaj

Zasady uczestnictwa w naszym kursie są bardzo proste. Należy mieć ukończone 18 lat oraz nie posiadać przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. Nie wymagamy w tym zakresie zaświadczeń - uczestnicy kursu są pełnoletni i biorą w nim udział na własną odpowiedzialność. Przyjęcie na kurs warunkowane jest kolejnością zgłoszeń, których potwierdzenie stanowi wpłata zaliczki w wysokości 199 zł.

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego w Gdańsku

i innych miastach partnerskich.

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 12 modułów.

Poniżej prezentujemy opis przykładowych zajęć praktycznych realizowanych w ramach JEDNEGO, losowo wybranego modułu. W tym przypadku będzie to moduł 7 Ocena zdrowia i sprawności fizycznej- gromadzenie i analizowanie informacji.

Moduł siódmy ma na celu wypracowanie w kursantach umiejętności gromadzenia, poprawnej analizy oraz oceny czynników związanych ze zdrowiem oraz poziomem sprawności przyszłych klientów.

W skład analizy elementów zdrowotnych wchodzi m.in. badanie wytrzymałości, siły, elastyczności, składu masy ciała, natomiast w kwestii czynników związanych ze sprawnością fizyczną ocena zwinności, koordynacji, czasu reakcji, itp.

Kursanci na bazie powyższych czynników uczą się gromadzić indywidualne informacje nt. klienta, prawidłowo realizować procedury screeningu, analizować kwestionariusze medyczne oraz dostosowywać programy podstawowe do potrzeb poszczególnych przypadków.

MODUŁ 7 Ocena zdrowia i sprawności fizycznej- gromadzenie i analizowanie informacji.

> Czas trwania: 300 min. w ramach ćwiczenia umiejętności pod okiem szkoleniowca.

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 7

 • Uczestnicy uczą się prowadzić wywiad wstępny (w parach) i tworzyć protokoły na bazie: osobistych celów i oczekiwania klienta, styl życia, historia medyczna/zdrowotna, historia dotychczasowych ćwiczeń, nastawienie i motywacja, preferencje w zakresie ćwiczeń, bariery utrudniające ćwiczenia, gotowość do zmian, poziom sprawności.
 • Kursanci ćwiczą w parach studia przypadków: wykorzystują wiedzę o zasadach treningu i elementach składowych wszystkich elementów zdrowotnej aktywności ruchowej  dla tworzenia planów uwzględniających możliwości, potrzeby, styl życia i preferencje podanych typów klientów.
 • Kursanci ćwiczą z prawdziwymi klientami z siłowni -badają potrzeby i przeprowadzają zaawansowane procedury screeningu (na poziomie 4) jednocześnie tłumacząc ich zasadność.
 • Trenerzy przeprowadzają podstawowe procedury screeningu postawy ciala na współpartnerze:
  -ćwiczą w parach przeprowadzając screening dynamiczny jak i statyczny

Kurs trenera personalnego gdańsk

 • Kursanci w ramach zadania szukają możliwych przyczyn braku zmiany kompozycji ciała (przypadek 1: spadku masy tłuszczowej/ przypadek 2: braku wzrostu masy mięśniowej) na bazie zebranych informacji o kliencie w cyklu kilkumiesięcznym.

kurs na trenera personalnego gdańsk

Jest to bardzo praktyczny moduł, który ściśle koreluje z treningiem funkcjonalnym. Mówimy tutaj o tzw. prehabilitacji, czyli wyprzedzaniu możliwości wystąpienia kontuzji i/lub bólu. Zaczynamy od zebrania informacji o kliencie w formie wywiadu, który powinien przeprowadzić trener. Tworzymy własny, oryginalny formularz, z którego mogą korzystać kursanci w pracy z własnymi, przyszłymi podopiecznymi.Potrzebujemy między innymi informacji na temat: celów, żywienia, nastawienia, przebytych kontuzjach, stanie zdrowia oraz trybu życia i pracy.

Następnie przechodzimy do nauki oceny postawy klienta. Interesuje nas przede wszystkim to, czy podopieczny jest obarczony jakąś wadą postawy, często wynikającą z trybu życia lub niewłaściwego treningu. Kolejnym etapem naszego cyklu szkoleniowego jest przejście do tzw. oceny funkcjonalnej, tzn. oceny ciała w ruchu. Skupiamy się na tym, by znaleźć najsłabsze ogniwa w całym łańcuchu biokinematycznym.

W Fit Academy wypracowaliśmy kilka uniwersalnych i bardzo prostych testów, które można wykonać praktycznie w każdych warunkach. Najważniejsza jest oczywiście jakość ich wykonania oraz świadoma diagnoza prowadzącego test.

Naszym celem jest znalezienie ewentualnych przykurczów mięśniowo-powięziowych oraz mięśni osłabionych, co może wpływać na wady postawy i/lub przyszłą kontuzję podopiecznego. Gdy mamy za sobą tzw. screening (ocena posturalna oraz ocena funkcjonalna), możemy przejść do naprawy najsłabszych czy dysfunkcyjnych ogniw aparatu ruchu.

Tutaj z pomocą przychodzi nam cały wachlarz możliwości takich jak: rolowanie, różne metody stretchingu, wzmacnianie oraz reedukacja wzorców ruchowych. Kursanci poznają różne techniki rolowania, ich wpływu na poszczególne tkanki oraz kiedy powinno się zastosować taką technikę rozluźniania.

Następnie omawiamy oraz próbujemy różnych technik rozciągających, takich jak np. stretching dynamiczny, stretching statyczny, stretching aktywny czy PIR. Po technikach rozluźniania, kursant poznaje ćwiczenia stabilizujące poszczególne segmenty ciała.

Tutaj bardzo ważna jest technika oraz tempo wykonywania ćwiczeń. Na koniec uczymy się integrować poszczególne segmenty ciała w ruchach złożonych, wielostawowych, o których można dużo powiedzieć w kontekście wzorców ruchowych. Na tym module otrzymasz fundamentalną i bardzo praktyczną wiedzę oraz narzędzia do pracy z klientem. Pomożesz mu się rozwijać w sposób funkcjonalny oraz przede wszystkim bezpieczny, nie narażając go na kontuzje lub przewlekły ból.

Pełen opis standardów oraz pozostałych modułów

 

SPRAWDŹ OPINIE O KURSIE

 

CENA KURSU TRENER PERSONALNY GDAŃSK:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1199 zł  Kurs Trenera Personalnego

+ Wzorce Ruchowe (online) 399 zł + Stretching (online) 299 zł = 2796 zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

1499 zł!

Korzystając z promocji otrzymujesz 4 kursy w cenie dwóch i 5 dokumentów potwierdzających zdobyte kwalifikacje Trenera Personalnego

Skorzystaj ze zniżki 100 PLN!
Zapisz się na kurs, opłać go w całości i otrzymaj 100 zł zniżki.

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY KURS?

Kurs weekendowy odbywa się dniach od 01.04 - 30.04.
Aktualnie trwa teoretyczna część szkolenia.
Do kursu możesz dołączyć do 01.04
Na kurs zapiszesz się tutaj: 
zapisy

Ukończyłeś jeden z naszych kursów? Poleć kurs znajomemu i odbierz 200 zł.

Wyślij na email kontakt@fit-academy.pl imię i nazwisko osoby która jest z Twojego polecenia.

W ciągu 7 dni otrzymasz od nas 200 zł na swoje konto.

Miejsce:

CityFit, aleja Grunwaldzka, Gdańsk, Poland

CZAS TRWANIA KURSU:

Weekendowo: 10 dni (5 weekendów) sb-nd, 5-8h dziennie
Dziennie: 10 dni pon-pt (bez sobót i niedziel) 5-8h dziennie

Wybierz nasz kurs trenerski

Kurs na trenera personalnego w Gdańsku prowadzą między innymi:

ŁUKASZ KOŃCZAK

Od najmłodszych lat związany ze sportem, w głównie ze sportami walki. Absolwent AWFiS w Gdańsku, specjalizacja trener personalny. Fan  treningu siłowego oraz biegów z przeszkodami. Trener przygotowania motorycznego,  współpracuje  z żużlowcami oraz rolkarzami. Jednak kontuzja zaprzepaściła jego plany sportowe i postanowił pomagać innym ludziom w osiągnięciu ich celu. Praca jako trener to jego pasja, którą stara się rozwijać i zgłębiać.

Uczestnik wielu kursów i szkoleń m. in.: z zakresu z diagnostyki funkcjonalnej, metod treningu siłowego i żywienia, wzorców ruchowych.

NORBERT WRZESIŃSKI

Fizjoterapeuta oraz trener personalny. Ukończył dzienne studia licencjackie na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku oraz magisterskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Pracował w kilku klubach fitness w Gdańsku. Obecnie prowadzi własną działalność oraz pracuje w prywatnym gabinecie, gdzie zajmuje się przygotowaniem motorycznym sportowców, rehabilitacją pacjentów ortopedycznych oraz neurologicznych. Prywatnie jest wielkim entuzjastą sportu. 14 lat trenował koszykówkę. Obecnie trenuje mniej, więcej uwagi poświęca sportom siłowym oraz pracy jako trener i terapeuta. Ukończył wiele kursów z zakresu fizjoterapii, jak również treningu personalnego oraz przygotowania motorycznego. Jest instruktorem odnowy biologicznej, instruktorem ćwiczeń siłowych- trenerem personalnym. Zdobyte doświadczenie sportowe, pozwala mu lepiej zrozumieć potrzeby klientów. W edukacji kursantów stara się łączyć rozwiązania z zakresu metodyki treningu siłowego oraz fizjoterapii co pozwala na holistycznie podejście do klienta i urozmaicenie warsztatu pracy.

JOANNA FALECKA

Absolwentka Wydziału Nauk Medycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, kierunek:  dietetyka oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, kierunek: dietetyka. Z zawodu  dietetyk kliniczny, z pasji dietetyk sportowy. W swojej pracy kieruj się medycyną opartą na dowodach naukowych (EBM – Evidence-Based Medicine). Sukcesywnie walczy z pseudonauką. Obala teorie i praktyki pseudonaukowe. Miłość do szeroko pojętej aktywności fizycznej wiąże się ze stałym pogłębianiem wiedzy z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie. Ukończyła studia podyplomowe na SWPS w Poznaniu, kierunek: psychodietetyka. Trener personalny. Aktywnie uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach m.in.:

 • Trener personalny z dietetyką sportową
 • Sport Nutrition- Ketogenic & Carb Cycling
 • Dieta, suplementacja i regeneracja w crossfit
 • Konferencja naukowo-szkoleniowa ``Żywienie kliniczne 2018``
 • Konferencja naukowa ``Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych. Między koncepcjami patofizjologicznymi a evidence-based nutrition``
 • Nowe trendy żywienia w chorobach przewlekłych
 • Doping w sporcie
 • Żywienie, kobieta a sport
 • Żywienie i suplementacja w zaburzeniach miesiączkowania
 • LLL Course - Nutritional Assessment and Techniques
 • LLL Course - Approach to Oral and Enteral Nutrition in Adults
 • Szkolenie SOIT uzyskując tytuł ,,Specjalisty przyjaznego insulinoopornym”
 • V Sympozjum Terapia Żywieniowa w Onkologii
 • Żywienie kliniczne w praktyce - wielospecjalistyczna współpraca

Żywienie pozajelitowe i dojelitowe w warunkach domowych, POLSPEN

Przemysław SuchcickiPRZEMYSŁAW SUCHCICKI

Trener personalnym z wieloletnim doświadczeniem. Moja przygoda z tym zawodem zaczęła się w 2010 zaraz po skończeniu studiów na AWFiS w Gdańsku. Przez te kilka lat pracowałem z sukcesami z wieloma osobami, którym pomogłem osiągnąć upragniony cel.

Ze sportem związany jestem od najmłodszych lat a aktywność fizyczna jest jedną z najważniejszych rzeczy w moim życiu. Aktualnie nadal obok treningu siłowego biorę udział w triathlonach i różnego rodzaju biegach a od pewnego czasu mocno „wkręciłem się” w trening sportów walki.

Zawód trenera personalnego łączę z pracą nauczyciela wychowania fizycznego w gdańskim liceum.

Treningi, które prowadzą są bardzo różnorodne i wszechstronne bo tak jak w życiu tak i w treningu uważam że najgorsza jest nuda i monotonia.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku Wychowanie Fizyczne

Instruktor kulturystyki i trener personalny z uprawnieniami nadanymi przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego

Trener przygotowania motorycznego i medycznego

Trener gimnastyki sportowej II klasy

Instruktor Cross Training

Ukończony kurs dietetyki sportowej

Dyplomowany masażysta I stopnia

Uczestnik wielu szkoleń z zakresu treningu siłowego i sylwetkowego oraz dietetyki i suplementacji

Żywienie kliniczne w praktyce - wielospecjalistyczna współpraca

Żywienie pozajelitowe i dojelitowe w warunkach domowych, POLSPEN

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza i podanie poprawnych danych (mail, nr tel., imię i nazwisko)
 2. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 199 zł.
 3. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca szczegółowe informacje dotyczące organizacji wybranego szkolenia (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).

UWAGA: Rezerwacja miejsca na kursie gwarantowana jest jedynie po wpłacie zaliczki 199 zł. Zapisy bez uiszczenia wpłaty nie będą respektowane.

Dane do przelewu:

Fit Academy
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Numer konta bankowego:
PL 94 1090 2590 0000 0001 3129 9445

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

W razie pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktu
kontakt@fit-academy.pl

Karolina +48 570 907 392
Pn-pt: 9-17  Sob-niedz. 9-14

Kamila +48 790 298 911
Pon-pt: 11-19 Sob-niedz: 9-14

Zapisz się na kurs

Kliknij tutaj i
Skorzystaj z Black Friday i kup taniej
lub kup w cenie regularnej:
[fitacademy_template_form id="9"]

Zapisz się na kurs

Dostępne terminy:

Kurs Weekendowy: 01.04 - 30.04 - Zapisz się
Kurs Weekendowy: 13.05 - 18.06 - Zapisz się