Trener Personalny – Kurs Poznań

with Brak komentarzy

Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu.

Wyszkoliliśmy ponad 17 000 Trenerów Personalnych, którzy rozpoczęli swoją karierę w Polsce i za granicą.

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Kurs Dzienny

od 04.10 do 15.10
(Poniedziałek - Piątek)

Zapisz się na kurs

Kurs Weekendowy

Od 02.10 do 31.10
(Soboty i Niedziele)

Zapisz się na kurs

Najbliższy kurs zaczyna się za:

Naszym priorytetem jest PRAKTYKA!

PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY Kurs składa się z 6 modułów: Tutaj znajdziesz szczegółowy opis modułów   Każdy moduł to 80% zajęć praktycznych + przynajmniej 1 studium przypadku wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego. W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne ciezary, kettelbels, trx, itp.

 

Kurs Trenera Poznań - Video

Po ukończeniu kursu otrzymasz Certyfikat Instruktora Siłowni w wersji PL i ENGCertyfikat Trenera personalnego w wersji PL i ENG oraz posiadamy status Jednostki Kształcenia Ustawicznego, wydajemy zaświadczenia na podstawie § 22 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 19 marca 2019 r. W sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!

ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU

Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 5 weekendowych zjazdów oraz obszernych materiałów dostępnych w formie on-line. W czasie kursu skorzystasz z:

 • Podręcznik „Gym Handbook” z 2018 roku.
 • Zeszyt ćwiczeń Fit Academy.
 • Praktyczny notatnik ćwiczeń siłowych.
 • Dostęp do lekcji i materiałów on-line

Szczegółowy opis materiałów, które otrzymasz znajduję się tutaj

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego w Poznaniu

i innych miastach partnerskich.

Poniżej prezentujemy opis przykładowych zajęć praktycznych realizowanych w ramach JEDNEGO, losowo wybranego modułu. W tym przypadku będzie: Moduł 2 Rozszerzona wiedza w zakresie fitness – temat: Anatomia i fizjologia Anatomia powszechnie znana jest jako ciężka, trudna, nieciekawa ☹

W Fit Academy odchodzimy od takiego postrzegania tego tematu oferując Wam nowoczesne, warsztatowe podejście. Wiedzę teoretyczną zgłębiliśmy w formie materiałów do pracy własnej, które wraz z modelami 3D na naszych zajęciach stworzą Wam pełny obraz jak porusza się nasz organizm. Swoją przygodę zaczniesz od nauki lub przypomnienia sobie podstaw strukturalnych, w otrzymanym podręczniku odszukasz informacji dotyczących budowy najważniejszych układów, z mocnym akcentem na układ mięśniowy i sercowo-naczyniowy. Swoją wiedzę utrwalisz w specjalnie stworzonym do tego celu zeszycie ćwiczeń.

Następnie praktyka, czyli praca danego mięśnia lub całego łańcucha ruchu zostanie pokazana poprzez Anatomię Palpacyjną, czy też w niektórych przypadkach przez Body Painting. Przechodzimy do Funkcji, pokazując kilka ćwiczeń w obrębie danego mięśnia. Może być to ćwiczenie rozciągające, aktywujące, wzmacniające.

Wiedza – Wizualizacja – Funkcja to nasz klucz do skutecznej nauki anatomii ruchu. Wiedzę zdobędziesz z naszych materiałach, o wizualizacje zadbają modele 3D oraz w sami ucząc się przebiegu mięśni powierzchownych na partnerze obok, ostatnim etapem będzie funkcja, w której nasi szkoleniowcy pokażą Wam wszystkie najważniejsze możliwości działania czy to danego ruchu, mięśnia, pasma.

Fizjologia to przede wszystkim zrozumienie procesów występujących w naszym organizmie w czasie wysiłku fizycznego. Trener znający szlaki energetyczne, będzie w sposób świadomy poszukiwał odpowiednich metod pracy z podopiecznymi na każdym poziomie zaawansowania. Każde zagadnienie, które opracujemy w czasie trwania kursu będzie ściśle skorelowane z praktyką trenera.

Trening tlenowy, HIIT, Hrmax, VO2max, Steady Steat i wiele innych pojęć po kursie nie będzie dla Ciebie tajemnicą. A wszystko po to, abyś Wiedzę ubrał w kompetencje! Warto też dostrzec iż jedna trzecia wszystkich zgonów na świecie jest spowodowana chorobami układu krążenia. Co rok umiera z powodu tego typu chorób kilkanaście milionów ludzi. Odpowiednie strategie treningu zdrowotnego dobranego do indywidualnych potrzeb trenujących będzie bardzo ważne. Z drugiej strony w swojej profesji mamy osoby trenujące na poziomie zaawansowanym w tym przypadku będziemy rozmawiać m. in. o zjawisku „serca sportowca”, hipertrofii mięśniowej – czyli jak to się dzieje, że nasze mięśnie rosną oraz o rekompozycji składu ciała.

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 2

MODUŁ 2 Rozszerzona wiedza w zakresie fitness > Czas trwania: 360 min  w obrębie nabywania wiedzy i umiejętności z pomocą szkoleniowca. Po zapoznaniu się z mięśniami tułowia, uczestnicy aktywują poznane mięśnie w ruchu. kurs trenera personalnego poznan Analizując pojęcia agonistów i antagonistów kursanci dobierają odpowiednie mięśnie o danym charakterze pracy oraz dopasowują do nich ćwiczenia.

Uczestnicy w grupach ustalają mięśnie skrócone i osłabione w najczęstszych wadach postawy. Kursanci po analizie przebiegu tylnej taśmy mięśniowej wykonują ćwiczenia rozciągające.

Analizując wiek podopiecznego, kursanci dostosowują mu odpowiednie zakresy tętna w pracy tlenowej, mieszanej, beztlenowej.

Podczas zajęć uczestnicy analizują zależność pomiędzy ilością powtórzeń, tzw. Czasie pod napięciem (Time under tension) a celem treningowych. Dzięki temu łatwiej mogą dobrać metodę treningową trafiającą w potrzeby klienta – rozwijając moc, siłę, wytrzymałość, hipertrofie mięśniową. Porównanie możliwości treningowych i różnić między treningiem kobiet i mężczyzn.

Szukanie informacji i argumentacji o tym czy Panie mogą rozwinąć „przesadną” muskulaturę poprzez trening siłowy. kurs na trenera personalnego poznan Pełen opis standardów oraz pozostałych modułów

WYMAGANIA / KRYTERIA KWALIFIKOWANIA KANDYDATÓW:

 • Ukończone 18 lat;
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. (Nie wymagamy zaświadczenia – w kursie uczestniczysz na własną odpowiedzialność);
 • O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłata zaliczki 199 zł)

SPRAWDŹ OPINIE O KURSIE

 

CENA KURSU TRENER PERSONALNY POZNAŃ:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1199 zł  Kurs Trenera Personalnego

+ Wzorce Ruchowe (online) 399 zł + Stretching (online) 299 zł = 2796 zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

1499 zł!

Korzystając z promocji otrzymujesz 4 kursy w cenie dwóch i 6 dokumentów potwierdzających zdobyte kwalifikacje Trenera Personalnego

Skorzystaj ze zniżki 100 PLN!
Zapisz się na kurs i opłać go w całości w ciągu dwóch dni, wtedy od wpłacanej kwoty odejmujesz 100 zł *
 • warunkiem skorzystania z promocji jest opłacenie całej kwoty za kurs w ciągu 2 dni od momentu zapisu, korzystając ze zniżki wpłacaną kwotę pomniejszasz o 100 zł.

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY KURS?

Kurs weekendowy odbywa się dniach Od 02.10 do 31.10. Na kurs zapiszesz się tutaj: zapisy

Miejsce:

Kurs Trenera Personalnego i Instruktora Siłowni w Poznaniu odbywa się w klubie StepONE, Termalna 1, Poznań, Poland

CZAS TRWANIA KURSU:

Weekendowo: 10 dni (5 zjazdów) sb-nd, 5-8h dziennie

Wybierz nasz kurs trenerski

Kurs na trenera personalnego w Poznaniu prowadzą między innymi:

Karolina GołaśKAROLINA GOŁAŚ

- Studentka dietetyki na Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu (II rok),
- Konsultant dietetyczny,
- Autor artykułów dla wielu portali poświęconych dietetyce, żywieniu i suplementacji (Muscle Zone, Fitness Food, Cateromarket, Chias, etc.),
Ukończone kursy, szkolenia, uczestnictwo w konferencjach:
- Dietetyka i suplementacja – p. I, II, IV, Mauricz.com
- Kurs o specjalności: Dietetyka sportowa, Żywienie i suplementacja w sporcie, Dietetyka kliniczna, Osobisty dietetyk 24H
- Warsztaty: Hashimoto – przewlekłe zapalenie tarczycy, choroba ogólnoustrojowa, leczenie przyczynowe, Fundacja Jak Motyl
- Udział w konferencji: Dietetyka, medycyna, biochemia, sport – aktualne trendy profesjonalnego wspomagania wysiłku fizycznego, FoodForum
- Udział w konferencji żywieniowej: Holistyczne podejście do diety i człowieka, Opole
- Warsztaty treningowo-dietetyczne: Training Camp, Norbert Tymczak, Marek Olejniczak
- Foundation Diploma in Personal Nutrition, Shaw Academy, Londyn, Wielka Brytania
- Udział w konferencji: Nowatorskie metody Leczenia Nadwagi i Otyłości, VitaImmun
- Udział w IX Ogólnopolskiej Konferencji „Medycyna Sportowa”, UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
- Roczny kurs: Najlepsze algorytmy dietetyczne w chorobach cywilizacyjnych i autoimmunologicznych
- Interpretacja Badań Laboratoryjnych Cz.I i II, Monika Gackowska
- Ketoza. Lipidy pod lupą., Athletes Performance, Rafał Wilk
- Warsztaty: TM Women: modelowanie kobiecej sylwetki, Train Movement, Warszawa
- „High Carb – Dieta wysokowęglowodanowa w praktyce”, Tadeusz Sowiński, Poznań

Jakub JurgaJAKUB JURGA

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, aktualnie doktorant w zakładzie Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego. Trener Personalny.

Uczestnik wielu szkoleń oraz seminariów, które wraz z wieloletnim doświadczeniem trenerskim przekładają się na wysoką jakość usług oraz wiedzy przekazywanej w trakcie treningów oraz prowadzonych szkoleń.

Każdego dnia motywuje i przekonuje swoich podopiecznych, że aktywność fizyczna może, a nawet powinna być przyjemnością oraz oderwaniem się od codzienności. Gdzie efektem ubocznym włożonej pracy będzie co najwyżej poprawa sylwetki lub pozbycie się zbędnych kilogramów.

Pokazuje też, że trener to nie tylko persona z koszulką opinającą się na bicepsie, to ktoś więcej niż przysłowiowe „liczydło” do powtórzeń. A świadomy trening połączony z poprawnym wykonywaniem ćwiczeń, pozwala na bycie silniejszym i sprawniejszym, natomiast odpowiednio dobrany plan treningowy pomoże uwolnić się od dolegliwości bólowych.

 

AGNIESZKA WIANECKA

dietetyk kliniczny i sportowy, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Na co dzień zajmuję się prowadzeniem gabinetu oraz współpracą online z podopiecznymi, prowadzę szkolenia, piszę artykuły i współpracuję z wieloma firmami.
Moją największą pasją oprócz żywienia jest również crossfit i sporty siłowe. Stale pracuję nie tylko nad swoją formą sportową, ale również nad poszerzaniem wiedzy w zakresie żywienia w sportach siłowo - wytrzymałościowym, aby wspomagać podopiecznych w dążeniach do celu.
.

 

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza i podanie poprawnych danych (mail, nr tel., imię i nazwisko)
 2. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 199 zł.
 3. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca szczegółowe informacje dotyczące organizacji wybranego szkolenia (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).

UWAGA: Rezerwacja miejsca na kursie gwarantowana jest jedynie po wpłacie zaliczki 199 zł. Zapisy bez uiszczenia wpłaty nie będą respektowane.

Dane do przelewu:

Fit Academy
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Numer konta bankowego:
PL 94 1090 2590 0000 0001 3129 9445

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

W razie pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktu
kontakt@fit-academy.pl

Karolina +48 570 907 392
Pn-pt: 9-17  Sob-niedz. 9-14

Kamila +48 790 298 911
Pon-pt: 11-19 Sob-niedz: 9-14

Zapisz się na kurs