Trener Personalny – Kurs Warszawa

with Brak komentarzy

 

Kurs Trenera Warszawa - Video

Ocena kursu według kursantów (5/5):

Cena kursu: 1899 zł

Wariant kursu: dzienny lub weekendowy

Czas trwania:
Kurs dzienny:
od 17.04 - 28.04
Aktualnie trwa teoretyczna część szkolenia.
Do kursu możesz dołączyć do 17.04
Kurs weekendowy:
od 01.04 - 30.04

Do kursu możesz dołączyć do 01.04

Dodatkowe promocje:

 • zapłać z góry i otrzymaj 100 zł rabatu
 • poleć znajomego i otrzymaj 200 zł


Zapisz się

 

Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Fit Academy to jedna z największych szkół trenerskich w Polsce, spełniająca najwyższe standardy programowe. Nasze kursy opierają się na europejskich ramach kwalifikacji.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu.

Wyszkoliliśmy ponad 17 000 Trenerów Personalnych, którzy rozpoczęli swoją karierę w Polsce i za granicą.

Kurs Dzienny

Czas trwania - od 17.04 - 28.04
(Poniedziałek - Piątek)

Zapisz się na kurs

Aktualnie trwa teoretyczna część szkolenia.
Do kursu możesz dołączyć do 17.04

Kurs Weekendowy

Czas trwania - od 01.04 - 30.04
(Soboty i Niedziele)

Zapisz się na kurs

Do kursu możesz dołączyć do 01.04

Obecnie trwa teoretyczna cześć szkolenia na platformie, którą realizujesz swobodnie w domu. Zajęcia praktyczne startują 29.10

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Naszym priorytetem jest PRAKTYKA!

Kurs składa się z 5 modułów: Tutaj znajdziesz szczegółowy opis każdego z nich. Pierwsze dwa moduły stanowią wiedzę prezentowaną w formie wykładów oraz materiałów instruktażowych na naszej platformie e-learningowej. Kursant Fit-Academy zapoznając się z materiałami online w trakcie trwania dwóch pierwszych weekendów kursu - przygotowuje się do trzech kolejnych modułów, które w 100% są !ZAJĘCIAMI PRAKTYCZNYMI!

W trakcie trwania zajęć praktycznych kursant opracowuje przynajmniej 1 studium przypadku klienta personalnego wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego. W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne cieżary, kettelbels i trx.

 

Kurs Trenera Warszawa - Video

 

Po ukończeniu kursu otrzymasz Certyfikat Instruktora Siłowni w wersji PL i ENGCertyfikat Trenera personalnego w wersji PL i ENG

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!

ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU

Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 5 modułów oraz obszernych materiałów dostępnych w formie on-line na specjalnej platformie do e-learningu.

W czasie kursu skorzystasz z:

 • Podręcznik „Gym Handbook”.
 • Zeszyt ćwiczeń Fit Academy.
 • Praktyczny notatnik ćwiczeń siłowych.
 • Dostęp w trakcie trwania kursu oraz po jego zakończeniu do lekcji i materiałów on-line na naszej platformie e-learningowej.

Szczegółowy opis materiałów, które otrzymasz znajduję się tutaj

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego w Warszawie

i innych miastach partnerskich.

Poniżej prezentujemy opis przykładowych zajęć praktycznych realizowanych w ramach JEDNEGO, losowo wybranego modułu. W tym przypadku będzie to moduł 4

Kompleksowe i praktyczne podejście do treningu personalnego – temat: Budowa Treningu Personalnego Trener Personalny to wielowymiarowy zawód, oparty zarówno na wiedzy o naszym ciele, a także relacjach między ludzkich oraz komunikacji interpersonalnej. Dzięki temu wzbogaciliśmy nasz wyjątkowy kursu o moduł, w którym w sposób praktyczny pokażemy jak budować konkretne jednostki treningu personalnego. Rozpoczniemy od aspektów dydaktycznych, od których każdy nowy trener musi pamiętać, nauczając nowych ruchów czy też kształcąc nowe nawyki ruchowe swoich podopiecznych. kurs trenera personalnego warszawa Dowiesz się w jaki sposób przeprowadzać instruktarz danego ćwiczenia. Ile mówić ? Jak zbierać informacje zwrotne. Dzięki temu, będziesz nauczał skutecznie, będziesz wiedział kiedy włączyć nowe ćwiczenia oraz jak odpowiednio sterować „przekazem” aby być najefektywniejszym trenerem. Następnie poznasz rozwiązania, jak zorganizować trening tak, aby zintensyfikować prace podopiecznych i wykorzystać każdą minutę treningu. Przełoży się to bezpośrednio na efekty zdrowotne, sylwetkowe czy też sportowe.

kurs trenera personalnego rozgrzewka

Rozgrzewka to temat często zapomniany, a z pewnością traktowany pobieżnie. Każdy wie, że jest, że działa i często wygląda w każdym treningu podobnie.  W Fit Academy wychodzimy z założenia, że jedną z ważniejszych zasad w treningu personalnym jest zasada Indywidualizacji. Celem rozgrzewki jest przygotowanie organizmu do podjęcia aktywności fizycznej w części głównej treningu, w stanie najwyższej gotowości psychofizycznej.

Najważniejszym z celów prawidłowej rozgrzewki jest podniesienie temperatury ciała klienta, a najbardziej praktycznym wskaźnikiem wzrostu temperatury mięśni jest pojawienie się gorącego potu.  Już zwiększenie temperatury ciała o 1ᵒC (ok. 10 min truchtu) zwiększa rozciągliwość włókien mięśniowych o 30%, zwiększa ich moc maksymalną o 15-20%. Rozgrzewka dzięki podniesieniu częstotliwości skurczów serca podwyższa również mentalną gotowość człowieka do wysiłku, poprawia ergonomię pracy, zwiększa przekazywanie tlenu do mięśni oraz chroni aparat ruchu przed urazami.

Wymienione efekty stanowią zaledwie część korzyści wynikających z podniesienia temperatury ciała, a to przecież dopiero pierwszy etap rozgrzewki. Większość dyscyplin sportu opiera się o aktywności dynamicznej, dlatego nie ma wątpliwości, iż w przygotowaniu do działań sportowych przeważać powinno  rozciąganie dynamiczne (stretching dynamiczny).

Tradycyjne naciąganie mięśni - stretching statyczny - przynosi efekt przeciwny do podstawowego celu rozgrzewki, tj. podniesienia temperatury ciała. „Zastygając” w pozycji rozciągania wychładzamy organizm, cofając wszystkie wcześniej wymienione korzyści. W trakcie tego rodzaju stretchingu -rozciąganie mięśni często ograniczone jest przez działanie punktów spustowych i brak prawidłowych ruchów ślizgowych tkanek miękkich  i powięzi między sobą. Punkty spustowe powstają w wyniku długotrwałego doświadczania stresu, przeciążeń treningowych, błędnych wzorców ruchowych oraz utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała. Można porównać je do węzełków na elastycznej gumie, które ograniczają jej rozciągliwość. Podobnie dzieje się w przypadku mięśni, które próbujemy statycznie rozciągnąć. Oddalając przyczepy początkowe i końcowe mięśnia, w którym występują takie „słupełki”, otoczone mniej elastycznym kombinezonem- (odwodnionymi powięziami), nie spodziewajmy się, że będą one pełnić swoją funkcję  skurczowo-rozkurczową efektywnie.

Technika autouwalniania powięziowo-mięśniowego, dzięki sile nacisku na tkankę mięśniową dosłownie rozrywa posklejane powięzie i uwalnia punkty spustowe umożliwiając tkance mięśniowej prawidłowe funkcjonowanie. Odpowiednią siłę nacisku w technice autouwalniania powięziowo- mięśniowego wywołujemy za pomocą takich przyborów jak gumowany wałek, różnego rodzaju piłki (do lacrosse, tenisa, basebola, golfa) lub specjalne rollery ręczne. Aplikując nacisk na różne części ciała, poszukujemy miejsc bolesności w tkance mięśniowej. Po odkryciu takiego miejsca bolesności możemy kontynuować dociskanie za pomocą przyboru i czekać, aż odczucie bólu minie, lub, jeśli to możliwe, zastosować technikę aktywnego rozluźniania i wykorzystać siłę pracy mięśnia w którym uwalniamy punkty spustowe – wykonując ruch danej części ciała.

Ostatnim z prezentowanych podczas zajęć kursu trenera personalnego modeli zmniejszenia sztywności jednostek ścięgnisto-mięśniowych jest poizometryczna relaksacja mięsni. Jako metoda stretchingu opiera się na fizjologicznych mechanizmach odruchu na rozciąganie, która rozluźnia też mm antagonistyczny do rozciąganego.

Wykonuje się ją cyklicznie, a każdy cykl składa się z 3 faz:

 • faza- rozciągnięcie mięśni do pierwszego najmniejszego uczucia rozciągania
 • faza- bardzo lekki nacisk przeciwko oporowi. (napięcie izometryczne). Opór ok. 20%max. trwające ok 8 sekund (3 głębokie wdechy)
 • faza- podczas zaprzestania nacisku przeciw oporowi następuje rozluźnienie rozciąganych mięśni (podczas wydechu). W tym czasie następuje powolne zwiększenie zakresu ruchu w danym stawie. Najlepiej połączyć tę fazę z wydechem. Cały cykl powtarzamy od 2 do 4 razy. Każdy z prezentowanych powyżej modeli powinien zostać dopasowany zarówno do potrzeb klienta personalnego jak i zostać zastosowany w odpowiednim miejscy toku wszechstronnej jednostki personalnej.

kurs na trenera personalnego warszawa

Podczas realizacji modułu Budowa Treningu Personalnego omówimy szerzej:

 • Organizacje pracy trenera personalnego
 • Różne systemy rozgrzewkowe
 • Kiedy wprowadzać nowe ćwiczenia
 • Jak nauczać skuteczniej ?
 • Trening rekreacyjny a sportowy ?
 • Narzędzia i zasady podnoszące intensywność i efektywność treningu
 • Trening kobiet – najważniejsze aspekty pracy, na co zwracać uwagę ?
 • Korelacje odpowiedniej rozgrzewki z częścią główną treningu
 • Trening osób otyłych - najważniejsze aspekty pracy, na co zwracać uwagę ?
 • Zasady stosowania progresji ćwiczeń

Na końcu przedstawione zostaną konkretne przypadki i sytuacje z, którymi najczęściej spotyka się Trener Personalny

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 4

MODUŁ 4 Kompleksowe i praktyczne podejście do treningu personalnego > Czas trwania: 300 min. w obrębie nabywania wiedzy i umiejętności z pomocą szkoleniowca. Uczestnicy podzieleni na dwa lub trzy zespoły przygotowują rozgrzewkę funkcjonalną wg. Systemu RAMP dla osoby:

 • Grupa 1 – Aktywnej przed treningiem dolnej cz. ciała
 • Grupa 2 – Początkującej przed treningiem górnej cz. ciała
 • Grupa 3 – Prozdrowotnej dla osoby z deficytami ruchowymi

Prowadzenie treningu indywidualnego. Uczestnicy uczą się specyfiki prowadzenia treningu indywidualnego. kurs trenera personalnego w warszawie cwiczenia Wykorzystanie poznanych ćwiczeń w treningu indywidualnym z drugą osobą. Uczestnicy podzieleni w pary wykonują trening, po uprzednim wykonaniu wywiadu.   Pełen opis standardów oraz pozostałych modułów

WYMAGANIA / KRYTERIA KWALIFIKOWANIA KANDYDATÓW:

 • Ukończone 18 lat;
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. (Nie wymagamy zaświadczenia – w kursie uczestniczysz na własną odpowiedzialność);
 • O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłata zaliczki 199 zł)

SPRAWDŹ OPINIE O KURSIE

 

CENA KURSU TRENER PERSONALNY WARSZAWA:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1299 zł  Kurs Trenera Personalnego

+ Wzorce Ruchowe (online) 399 zł + Stretching (online) 299 zł = 2896 zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

1899 zł!

Korzystając z promocji otrzymujesz 4 kursy w cenie dwóch i 6 dokumentów potwierdzających zdobyte kwalifikacje Trenera Personalnego

Skorzystaj ze zniżki 100 PLN!
Zapisz się na kurs, opłać go w całości i otrzymaj 100 zł zniżki.

 

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY KURS?

Kurs dzienny odbywa się dniach od 17.04 - 28.04, weekendowy od 01.04 - 30.04.
Do kursu możesz dołączyć do 01.04
Na kurs zapiszesz się tutaj:
zapisy

Kurs odbędzie się w CityFit Warszawa, al. Jerozolimskie 148, 02-236 Warszawa

CZAS TRWANIA KURSU:

Weekendowo: 10 dni (5 weekendów) sb-nd, 5-8h dziennie
Dziennie: 10 dni pon-pt (bez sobót i niedziel) 5-8h dziennie

Ukończyłeś jeden z naszych kursów? Poleć kurs znajomemu i odbierz 200 zł.

Wyślij na email kontakt@fit-academy.pl imię i nazwisko osoby która jest z Twojego polecenia.

W ciągu 7 dni otrzymasz od nas 200 zł na swoje konto.

Wybierz nasz kurs trenerski

Kurs na trenera personalnego w Warszawie prowadzą między innymi:

KONRAD PRZERADZKI

Wykładowca i szkoleniowiec w Instytucie Rozwoju Trenerów Personalnych Fit-Academy od 2015 roku. Certyfikowany trener personalny od 2009 roku. Systematycznie rozwija się w dziedzinach aktywności fizycznej związanych z technikami fizjoterapii i profilaktyki przeciwurazowej.

Trener personalny, Instruktor Dyscypliny Sportu – Kulturystyka. Uczestnik szkoleń: Funkcjonalny Trening Medyczny Level 1 oraz Level 2, FMS - Functional Movement Systems, Praktyczna Fizjoterapia w Sporcie, Dietetyka i Suplementacja w Sporcie, Profilaktyka pourazowa , Taśmy mięśniowe i powięzi, Lokalizacja i palpacja punktów spustowych, Zdrowy kręgosłup, Stabilizacja i mobilizacja stawów, Kontrola motoryczna, Masaż Reiki Healing Method, Masaż Shiatsu, Podstawy NLP, Pierwsza pomoc.

Klaudia BielackaKLAUDIA BIELECKA

Lekarka, ukończyła kierunek lekarski na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Certyfikowana trenerka personalna, uczestniczka wielu szkoleń (m. in. Mobility, Diagnostyka Układu Ruchu). Współautorka pracy naukowej "Acute myocardial infarction risk factors among population with premature cardiovascular disease" opublikowanej na łamach czasopisma Arterial Hypertension. Nagrodzona II miejscem za pracę naukową "Analysis of acute coronary syndrome risk factors among male and female with premature cardiovascular disease" podczas XIII Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Kardiologicznej w Zabrzu w 2018 r.

 

JAKUB WOŹNIAK

Zdobywanie wiedzy z zakresu żywienia zaczął już w wieku 16 lat kiedy to przygotowując się do Olimpiady wiedzy o żywieniu i żywności zdobył w niej 1 miejsce i w 2014 roku został ogólnopolskim laureatem z możliwością studiowania na każdej uczelni w kraju. Dalszą edukację w kierunku dietetyki kontynuował na Warszawskim SGGW gdzie popełnił pracę dyplomową na temat: Zasadności stosowania suplementacji w sporcie wyczynowym. Swoim badaniem objął 1487 sportowców, zarówno zawodowców jak i trenujących amatorsko a wyniki w postaci publikacji naukowej zaprezentuje już pod koniec bieżącego roku. Do tej chwili ma już za sobą 10 kursów i szkoleń z zakresu dietetyki sportowej, suplementacji w sporcie oraz psychodietetyki. Dodatkowo w 2016 roku zdobył tytuł trenera personalnego. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na SGGW podczas których współpracuje z Katedrą Dietetyki, poświęca się pracy naukowej, tworzy publikacje z szeroko pojętej tematyki żywienia w sporcie oraz współpracuję ze sportowcami z kręgu kulturystyki, crossfit czy biegów długodystansowych. Pomijając jego pasję jaką jest dietetyka, równie często jak na konferencjach, możecie spotkać go na biegach przeszkodowych - czynnie uczestniczy w biegach z serii Runmageddon, Spartan race czy Hero run gdzie na własnym organizmie testuję  zaczerpnięte ze swojej pracy strategie żywieniowe.

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza i podanie poprawnych danych (mail, nr tel., imię i nazwisko)
 2. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca szczegółowe informacje dotyczące organizacji wybranego szkolenia (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).
 3. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 199 zł.

UWAGA: Rezerwacja miejsca na kursie gwarantowana jest jedynie po wpłacie zaliczki 199 zł. Zapisy bez uiszczenia wpłaty nie będą respektowane.

Dane do przelewu:

Fit Academy
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Numer konta bankowego:
PL 94 1090 2590 0000 0001 3129 9445

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

W razie pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktu
kontakt@fit-academy.pl

Karolina +48 570 907 392
Pn-pt: 9-17  Sob-niedz. 9-14

Kamila +48 790 298 911
Pon-pt: 11-19 Sob-niedz: 9-14

Zapisz się na kurs

Kliknij tutaj i
Skorzystaj z Black Friday i kup taniej
lub kup w cenie regularnej:
[fitacademy_template_form id="18"]

Zapisz się na kurs

Dostępne terminy:

Kurs Dzienny: 17.04 - 28.04 - Zapisz się
Kurs Dzienny: 15.05 - 26.05 - Zapisz się
Kurs Weekendowy: 01.04 - 30.04 - Zapisz się
Kurs Weekendowy: 13.05 - 18.06 - Zapisz się