Program kursu:

Wrocław 6-7.11.2021r. (20h)

Materiały online przygotowujące do kursu stacjonarnego:

 • Anatomia Funkcjonalna (3h)

Położenie i rola odpowiednich grup mięśniowych została omówiona w materiale wideo przy pomocy inetraktywnego programu prezentującego szkielet człowieka. Program ten pozwala na wizualizację omawianych struktur anatomicznych i funkcji odpowiednich grup mięśniowych  wprawiających szkielet w ruch. Taka forma graficznego przedstawienia tematu anatomii pozwala w prosty sposób zrozumieć skomplikowane powiązania  grup mięśniowych między sobą co jest podstawa zrozumienia biomechaniki ruchu człowieka ale również początkiem tematu Oceny zdrowia i sprawności fizycznej sportowca.

 • Kształtowanie systemów energetycznych

Wykład online 1h 17min

Temat kształtowania systemów energetycznych jest podstawą periodyzacji treningu sportowego  jak i efektywnego programowania treningu. Zrozumienie, który system energetyczny pokrywa koszt energetyczny odpowiedniego rodzaju wysiłku fizycznego w zalezności od stażu treningowego, proporcji włókien mięśniowych jak i czasu oraz intensywności wysiłku fizycznego zapewni Ci podstawy wiedzy, którą wykorzystasz przy maksymalizacji efektów treningowych współpracujących z Tobą sportowców.

 • Dietetyka i suplementacja
  Wykłady:

1. Odżywianie w sporcie 1h10min
2. Nawadnianie w sporcie 35min
3. Medycyna w sporcie 50 min
4. Syplementacja w sporcie 35min

Blok tematyczny Dietetyki i suplementacji prowadzony przez Pawła Szewczyka wyposaży Cię w niezbędną wiedzę dietetycznego i suplementacyjnego

wspomagania procesu treningowego, która jest niezbędna do zapewnienie maksymalnego tempa realizacji celów treningowych.

 • Stretching

Filmy instruktażowe (1h 50 min)

1.Technika autouwalniania powięziowo mięśniowego- 45min
2. Stretching statyczny-aktywny-izometryczny- 50min
3. Poizometryczna relaksacja mięśni- 20min

Omówienie tematu stretchingu pozwoli Ci dobrac odpowiedni rodzaj rozciągania do potrzeb Twojego podopiecznego, rodzaju wysiłku fizycznego w części głównej treningu jak i odpowiedniej części treningu.

 • Wstęp do oceny zdrowia i sprawności fizycznej sportowca

Wykład online: 42 min

Wykład wyjaśnia na czym polega Anatomia Funkcjonalna i czemu zrozumienie powiązań powięziowo-mięśniowych względem różnych grup mięśniowych w ciele zawodnika jest podstawą indywidualizacji każdego parametru treningowego.

 

 

 • Kształtowanie szybkości i zwinności

Wykład online: 40min

Autor kursu to  sprinter reprezentujący dwukrotnie kraj na Igrzyskach Olimpijskich oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Europy, Uniwersjady i kraju. Podczas wykładów i filmów instruktażowych dzieli się wieloletnim doświadczeniem zdobywanym pod okiem najlepszych trenerów świata konkurencji sprinterskich w zakresie ćwiczeń kształtujących technikę biegu sprinterskiego i samego treningu rozwijającego szybkość biegu czy zmiany kierunku poruszania się.

 • Kształtowanie siły eksplozywnej

Wykład online: 22min

W wyczynowym sporcie jednym z ważnych celów treningowych jest rozwój siły eksplozywnej. Można ją opisać jako  kombinacje szybkości ruchu z możliwością generowania siły. Charakterystyczne dla treningu plyometrycznego są bardzo gwałtowne, ekscentryczne obciążenie mięśni z uruchomieniem potężnego odruchu na rozciąganie oraz eksplozywne uwolnienie energii zgromadzonej w tkankach łącznych zwanych w skrócie siłą reaktywną. W materiałach instruktażowych dowiesz się kiedy i w której części treningu ćwiczenia plyometryczne powinny być stosowane oraz kto może rozpocząć trening plyometryczny.

Materiał szkoleniowy zawiera instrrukcję wykonania blisko 30 ćwiczeń rozwijających siłę eksplozywną sportowca.

 • Diagnostyka poziomu wytrenowania sportowca

Wykład online: 43 min

Wykład przedstawia metody bezpośrednie i pośrednie diagnostyki poziomu wydolności i wytrenowania sportowca, które to dostarczają niezbędnych informacji do zaprogramowania skutecznego programu treningowego sportowca. Są również rewelacyjnym narzędziem diagnostyki postępów treningowych.

 • Metody monitorowania i kontroli procesu treningowego

Wykład online: 64 min

Wykład zapozna Cię z parametrami poziomu wytrenowania, na podstawie których możesz monitorować skuteczność wybranych metod treningowych w budowie zdolności motorycznych.

 

 

 • Programowanie przygotowania motorycznego

Wykłady online: 5h 42 min

Wykłady dotyczące periodyzacji treningu w przygotowaniu motorycznym (głównie programowania treningu siłowego) stanowi podsumowanie wcześniej prezentowanych materiałów i wykładów, które to zapewnią Ci umiejętność logicznego zaplanowania maksymalnego tempa budowy zdolności motorycznych u swoich podopiecznych.

 

Ponadto w czasie kursu skorzystasz z:

 • Skryptu „Trener Przygotowania Motorycznego” z 2019 roku.

Praktyczna forma e-booka pozwala pracować z nim w dowolnym miejscu. Jest to 111 stron treści teoretycznych stanowiących podstawę wykładów online oraz filmów instruktażowych związanych z przygotowaniem do efektywnego treningu, metodami kształtowania zdolności motorycznych tj. siła, moc, szybkość, zwinność czy wytrzymałość jak i treści z zakresu prewencji występowania najpopularniejszych kontuzji i urazów sportowych czy odżywiania sportowca.

I dzień

1. Diagnostyka słabych ogniw sportowca (Skrining)
2. Ćwiczenia usprawniające negatywnych wyników testów skriningu
3. Metodyka ćwiczeń uwalniających słabe ogniwa ograniczające sprawność i wydolność fizyczną sportowca
4. Metodyka prewencji występowania urazów i przeciążeń w treningu sportowym
5. Ocena i metody reedukacji wzorców ruchowych

II dzień

6.Ćwiczenia specjalistyczne, ukierunkowane na rozwój szybkości
7.Trening plyometryczny
8. Zwinność
9.Technika klasycznych oraz funkcjonalnych ćwiczeń siłowych
10. Modyfikacje techniki ćwiczeń siłowych w zależności od sprawności i wad postawy sportowca
11.Trening okluzyjny i flossing w sporcie
12.Dozwolone wspomaganie farmakologiczne w sporcie

 

Po zakończeniu 2 dnia szkolenia, kursant otrzyma dodatkowe materiały szkoleniowe stanowiące uzupełnienie i podsumowanie kursu:

Medyczny Trener Personalny

Film instruktażowy 4h10min

Ponad 30 testów oceniających zdrowie i sprawność fizyczną sportowca prezentowanych w materiale instruktażowym pozwoli Ci dobrać ćwiczenia usprawniające do słabych ogniw w ciele Twojego podopiecznego oraz zmniejszyć ryzyko występowania przeciążeń i kontuzji ograniczających rozwój wyników sportowych. Znajomość testów skriningowych pozwoli Ci również zindywidualizować technikę ćwiczeń siłowych oraz reedukować wzorce ruchowe zwiększając tym samym efektywność, precyzję i ergonomię programu treningowego sportowca.

Wpływ słabych ogniw na sprawność fizyczną

Nagranie głosowe 1h25min

Podczas aktywności fizycznej, ograniczony zakres ruchu w jednym stawie czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może też prowadzić do przeciążenia tkanek. Jeśli, jako trenerzy czy rehabilitanci, chcemy stworzyć skuteczny program treningowy dla podopiecznych, powinniśmy spojrzeć na sportowca jak na ciąg wzajemnie oddziałujących na siebie powiązań, a przede wszystkim zrozumieć je – aby zdiagnozować, a następnie wyeliminować słabe ogniwo, ograniczające efektywność pracy treningowej. Musimy mieć świadomość, iż  zaburzenia w jednym ogniwie, mogą prowadzić do zmian, często w odległych częściach ciała. Tylko przestrzegając strategii identyfikacji słabego ogniwa, trener jest w stanie wykrzesać z osoby aktywnej fizycznie największy możliwy potencjał sprawności fizycznej i motorycznej a rehabilitant ustrzec przed kontuzjami, dolegliwościami bólowymi i wyłączeniem z rywalizacji sportowej. Nagranie głosowe wyjaśnia, które słabe ogniwo najmocniej ogranicza możliwości budowy zdolności motorycznych i które narażają sportowca na największe ryzyko wystąpienia kontuzji w przyszłości.

Technika ćwiczeń siłowych na bazie wzorców ruchowych:

Film instruktażowy 4h 10min

Podczas filmu instruktażowego zapoznasz się z prawidłową/ funkcjonalną techniką ćwiczeń siłowych tj.: przysiad ze sztangą trzymaną z tyłu-nisko/ wysoko, przysiad ze sztangą trzymaną z przodu, goblet squat, air squat, przysiad bułgarski rumuński martwy ciąg, martwy ciąg klasyczny, martwy ciąg sumo, martwy ciąg ze sztangą heksagonalną, martwy ciąg jednonóż, mosty biodrowe,mosty biodrowe jednonóż, hip-thrust,hip-thrust jednonóż, przysiad wykroczny, wykroki, bułgarski przysiad, pompka na podwyższeniu, pompka, wyciskanie w leżeniu ( z ang: „floor press”), wyciskanie sztangi leżac na ławce prostej/skośnej, wyciskanie hantli leżąc na ławce prostej, wiosłowanie Pendlaya, wiosłowanie hantli w opadzie tułowia, odwrotne wiosłowanie (inverted row), podciąganie na drążku nachwytem/podchwytem/ neutralnym chwytem, wyciskanie żołnierskie, wyciskanie pionowe hantli, pompki na poręczach, pompki francuskie, zarzut, zarzut do wykroku, rwanie, rwanie do wykroku.

Materiał wideo nauczy Cię również umiejętności diagnostyki sprawności fizycznej na bazie przebiegu wzorca przysiadu.

Trening oporowy z wykorzystaniem maszyn i wolnych ciężarów

Film instruktażowy 1h 30min

Film instruktażowy prezentuje różnice w zastosowaniu treningu oporowego z wykorzystaniem wolnych ciężarów (sztangi, kettli, hantli) i maszyn. W materiale wideo omówiona  zostanie również technika i zastosowanie treningu z wykorzystaniem maszyn oporowych.

Ćwiczenia siłowe izolowane

Film instruktażowy 38min

Podczas materiału wideo zapoznasz się ze sposobami doboru do indywidualnych predyspozycji sprawnościowych techniki 15 ćwiczeń siłowych izolowanych, m.in. takich jak: rozpiętki z wykorzystaniem wyciągu i hantli, uginanie i prostowanie przedramion z wykorzystaniem wyciągu i hantli czy wznocy łydek.

Diagnostyka sprawności obręczy barkowej + ćwiczenia usprawniające/ siłowe

Film instruktażowy42 min

Wszelkie ćwiczenia siłowe prezentowane podczas kursu Trener Przygotowania Motorycznego są personalizowane pod poziom sprawności fizycznej sportowca. Ćwiczenia siłowe angażujace do pracy mięśnie obręczy barkowej w prezentowanym materiale zostały indywidualnie dobrane do poziomu sprawności oraz potrzeb osoby ćwiczącej.

 

 

Funkcjonalna ocena techniki biegu

Wykład online: 53min

Trening biegowy to często nieodłączny element przygotowania motorycznego wiekszości dyscyplin sportu. Wydawałoby się, że biegać umie każdy, choć jak wynika z wieloletniego doświadczenia i współpracy z biegaczami autora kursu, większość nie powinna… przynajmniej w technice, którą dysponują na starcie. Z pewnością większośc z Was widziała na stadionie Trenerów instruujących swoich podopiecznych, aby w trakcie biegu zmienili swoją technikę. Taka słowna instrukcja niewiele jednak zmieni bez analizy przyczyn mięśniowo-powięziowych występowania błędów technicznych biegu. Wykład „funkcjonalna ocena techniki biegu” skupia się właśnie na omówieniu przyczyn występowania najpopularniejszych błędów techniki biegu i doborze ćwiczeń usprawniających, które tą technikę naprawią, podnosząc wydajność biegu a tym samym wyniki sportowe biegacza. 

 

Czym różni się kurs Trenera Przygotowania Motorycznego Fit Academy od innych tego typu kursów?

 • Naszym priorytetem jest praktyka. 90% wiedzy teoretycznej kursu przekazujemy w materiałach dodatkowych przed kursem (skrypt + wykłady online). Pozwala nam to podczas 20h zajęć weekendowych skupić się na praktycznej nauce umiejętności niezbędnych Trenerowi Przygotowania Motorycznego.
 • Wiedza przekazywana podczas 20h praktycznych zajęć kursu jest efektem wieloletniej pracy ze sportowcami na poziomie sportowym Mistrzowskim Międzynarodowym z licznymi sukcesami, łącznie z medalami Mistrzostw Europy, Uniwersjady czy finału olimpijskiego, nie wspominając już o licznych medalach Mistrzostw kraju, czy występach podczas Mistrzostw Świata. Zdobyte podczas kursu umiejętności i wiedza pozwolą na świadomą indywidualizację, periodyzację i dopasowanie procesu treningowego, korekcyjnego czy usprawniającego nie tylko do zawodowców, ale również do klientów personalnych czy amatorów danej dyscypliny sportu.
 • Kurs charakteryzuje się niezwykle wysoką intensywnością przekazywania wiedzy podczas weekendowych zajęć praktycznych, jednakże należy się do niego należycie przygotować. 111 stronicowy skrypt oraz seria wykładów online trwających blisko 7 godzin krok po kroku w prosty i przystępny sposób wyjaśniają każdy element zajęć praktycznych
 • Prowadzący kurs był utytułowanym sportowcem, dwukrotnym olimpijczykiem i wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy. Aktualnie Trener Przygotowania Motorycznego PZBiS, na co dzień współpracuje z wieloma sportowcami różnych dyscyplin sportu zapewniając im pożądany rozwój sportowy.
 • Na kursie przekazujemy współczesną wiedzę, opartą o wyniki badań naukowych i nowoczesne podejście treningowe sprawdzone w praktyce na dużej grupie sportowców różnych dyscyplin sportu

Sprawdź opinie osób które odbyły już nasz kurs

Masz wątpliwości, czy nasz kurs Cię usatysfakcjonuje? Wahasz się czy nie wybrać kursu u konkurencji?

Zyskaj 100 % pewności!

Wszystkie kursy  Trenera Przygotowania Motorycznego prowadzone przez Fit-Academy są objęte programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Jeżeli więc w jakikolwiek sposób wyjdziesz z naszego kursu niezadowolony, otrzymasz zwrot poniesionych kosztów.

Dbamy o wysoki poziom szkolenia oraz zależy nam na zadowoleniu kursantów.

"Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Kwestie organizacyjne kursu

Data/miejsce:

Kurs Trenera Przygotowania Motorycznego

Wrocław 6-7.11.2021 (2 dni, 20 h)

Cena 1199 zł

PROMOCJA: 899 zł

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Liczy się kolejność wpłat

Po ukończeniu kursu otrzymasz tytuł Trenera Przygotowania Motorycznego potwierdzony odpowiednim certyfikatem w języku polskim oraz angielskim

Kurs we Wrocławiu prowadzi: Michał PietrzakMichał Pietrzak

- Dwukrotny Olimpijczyk, finalista olimpijski

- Wielokrotny medalista Mistrzostw Europy

- Doktorant AWF w Katowicach

-Trener Przygotowania Motorycznego Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu

- Absolwent wydziałów fizjoterapii oraz wychowania fizycznego AWF w Katowicach

- Trener medalistki mistrzostw świata, uniwersjady oraz halowych mistrzostw Europy

- W pracy naukowej zajmuje się diagnostyką mięsni szkieletowych stanu funkcjonalnego (Tensomiografia)  oraz obciążeniami treningowymi.

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza i podanie poprawnych danych (mail, nr tel., imię i nazwisko)
 2. Uczestnicząc w kursie Trener Przygotowania Motorycznego otrzymujesz gwarancje satysfakcji. W przypadku braku zadowolenia z udziału w kursie otrzymujesz zwrot kosztów - szczegóły w regulaminie
 3. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 199 zł.
 4. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca szczegółowe informacje dotyczące organizacji wybranego szkolenia (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).

UWAGA: Rezerwacja miejsca na kursie gwarantowana jest jedynie po wpłacie zaliczki 199 zł. Zapisy bez uiszczenia wpłaty nie będą respektowane.

Dane do przelewu:

Fit Academy

Al. Jerozolimskie 85 lok. 21

02-001 Warszawa

Numer konta bankowego:

PL 94 1090 2590 0000 0001 3129 9445

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

W razie pytań lub niejasności skontaktuj się z nami

Zarezerwuj miejsce

[fitacademy_template_form id="3"]