Trener Personalny – Kurs Łódź

 

Kurs Trenera Łódź - Video

Ocena kursu według kursantów (5/5):

Cena kursu: 1499 zł

Wariant kursu: weekendowy

Czas trwania: od 01.04 - 30.04
Aktualnie trwa teoretyczna część szkolenia.
Do kursu możesz dołączyć do 01.04

Dodatkowe promocje:

 • zapłać z góry i otrzymaj 100 zł rabatu
 • poleć znajomego i otrzymaj 200 zł


Zapisz się

 

Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Fit Academy to jedna z największych szkół trenerskich w Polsce, spełniająca najwyższe standardy programowe. Nasze kursy opierają się na europejskich ramach kwalifikacji.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu.

Wyszkoliliśmy ponad 17 000 Trenerów Personalnych, którzy rozpoczęli swoją karierę w Polsce i za granicą.

Kurs Weekendowy

Czas trwania - od 01.04 - 30.04
(Soboty i Niedziele)

Zapisz się na kurs

Aktualnie trwa teoretyczna część szkolenia.
Do kursu możesz dołączyć do 01.04

Obecnie trwa teoretyczna cześć szkolenia na platformie, którą realizujesz swobodnie w domu. Zajęcia praktyczne startują 29.10

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Naszym priorytetem jest PRAKTYKA!

Kurs składa się z 5 modułów: Tutaj znajdziesz szczegółowy opis każdego z nich. Pierwsze dwa moduły stanowią wiedzę prezentowaną w formie wykładów oraz materiałów instruktażowych na naszej platformie e-learningowej. Kursant Fit-Academy zapoznając się z materiałami online w trakcie trwania dwóch pierwszych weekendów kursu - przygotowuje się do trzech kolejnych modułów, które w 100% są !ZAJĘCIAMI PRAKTYCZNYMI!

W trakcie trwania zajęć praktycznych kursant opracowuje przynajmniej 1 studium przypadku klienta personalnego wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego. W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne cieżary, kettelbels i trx.

 

Kurs Trenera Łódź - Video

Po ukończeniu kursu otrzymasz Certyfikat Instruktora Siłowni w wersji PL i ENGCertyfikat Trenera personalnego w wersji PL i ENG

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!

ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU

Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 5 modułów oraz obszernych materiałów dostępnych w formie on-line na specjalnej platformie do e-learningu.

W czasie kursu skorzystasz z:

 • Podręcznik „Gym Handbook”.
 • Zeszyt ćwiczeń Fit Academy.
 • Praktyczny notatnik ćwiczeń siłowych.
 • Dostęp w trakcie trwania kursu oraz po jego zakończeniu do lekcji i materiałów on-line na naszej platformie e-learningowej.

Szczegółowy opis materiałów, które otrzymasz znajduję się tutaj

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego w Łodzi

i innych miastach partnerskich.

Moduł 1 Instruktor Fitness temat: Technika Ćwiczeń

W tej części omówimy i pokażemy technikę ćwiczeń siłowych. Każde ćwiczenie pokażemy w sposób praktyczny z uwzględnieniem zasad biomechaniki, a co najważniejsze z wieloma praktycznymi wskazówkami jak dane ćwiczenie ułatwić dla osób początkujących lub utrudnić dla bardziej zaawansowanych. Dzięki temu poznasz szeroką gamę technik, nauczających oraz progresujących trening siłowy. Aby nic nie umknęło Twojej uwadze przygotowaliśmy specjalny notatnik ze zdjęciami ćwiczeń, dzięki któremu zanotujesz:

 • Cel ćwiczenia
 • Obszar działania
 • tzw. Coaching keys czyli najważniejsze wskazówki trenerskie

Nad wskazówkami trenerskimi zatrzymamy się trochę dłużej zarówno w tym module jak i w temacie „Budowa treningu personalnego”
Jest to ważne zagadnienie, często pomijane stanowiące klucz do skutecznego treningu.
Możemy wyróżnić dwa rodzaje wskazówki trenerskiej zewnętrzna i wewnętrzna. Wszyscy dobrze znamy wskazówkę zewnętrzną ponieważ jest ona najczęściej stosowana – dotyczy ona wszelkich haseł pochodzących z zewnątrz „trzymaj proste plecy”, „dotknij kolanami gryfu”, „patrz w określony punkt” czasem taka pomoc Trenera w zupełności wystarczy, jednak często taka wskazówka może być nie skuteczna ponieważ klient może nie wiedzieć co znaczy hasło „trzymaj proste plecy”. Dlatego też warto korzystać z wskazówek, które pochodzą z wewnątrz, które definiuje sam ćwiczący. Aby to zrobić zapytaj ćwiczącego co czuł, jakie obszary pracowały gdy pracował w złej technice. Następnie zapytajcie o to samo, w momencie pracy z dobrą techniką. Zbierzcie te informacje i przygotujcie indywidualną wskazówkę pod waszego klienta.

Taka świadomość czucia własnego ciała będzie kluczem do Waszego sukcesu i mega satysfakcji klientów, gdyż znacznie szybciej będą czuć własne ciało i wyrabiać zdrowe, dobre wzorce ruchu i technikę ćwiczeń.

Dalej podczas zajęć praktycznych…
Rozpoczniemy od części funkcjonalnej gdzie zobaczysz na czym polega:
• Stabilizacja centralna (CORE)
• Prawidłowy oddech
• Prawidłowa pozycja wyjściowa

cwiczenia kurs trenera personalnego

Następnie przejdziemy do ćwiczeń wielostawowych, złożonych takich jak:
• Przysiad
• Martwy Ciąg
• Wyciskanie Żołnierskie (push press)
• I inne...

Omawiając powyższe ćwiczenia poznasz wiele progresji i regresji aby Twoje narzędzia treningowe mogły trafiać do jak największej liczby klientów.

Nie zapomnimy również o maszynach treningowych, a także innych akcesoriach dostępnych na siłowni. Np. Kettlebell. Nasze zajęcia kładą mocny akcent na kompetencje i umiejętność nauczania ćwiczeń siłowych

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 1

MODUŁ 1 Instruktor Fitness

> Czas trwania: 15,5h  w obrębie nabywania wiedzy i umiejętności z pomocą szkoleniowca.

Nauka i doskonalenie ćwiczeń siłowych.

Kursant podczas 1 zjazdu kursu Trenera Personalnego opanuje blisko 70 ćwiczeń siłowych, drobiazgowo omówionych pod kątem prawidłowej Pozycji Wyjściowej (PW), prawidłowej Pozycji Końcowej (PK) jak i szczegółowego przebiegu wykonania ćwiczenia siłowo-kondycyjnego zgodnie z poniższymi przykładami. Następnie kursanci, zdobytą wiedzę będą weryfikować podczas pracy w parach, która ma na celu wyposażenie ich w umiejętności wskazywania błędów technicznych oraz profesjonalnej ich korekcji.

PRZYSIAD ZE SZTANGĄ NA PLECACH

 1. Pozycja początkowa – umieść sztangę na stojakach. Wejdź pod nią i umieść ją na plecach na mięśniach czworobocznych kilka cm powyżej grzebienia łopatki. Chwyć sztangę całymi dłońmi, ustaw przedramiona pionowo do podłoża, a łokcie „wkręć” pod nadgarstki. Indywidualna pozycja rąk może się różnić w zależności od ćwiczącego. Wyprostuj kolana podnosząc ciężar i odejdź w tył od stojaków. Stopy ustaw na szerokość bioder lub ramion. Stopy mogą być zrotowane na zewnątrz o 12-15 st.(Wykonaj rotację zewnętrzną w stawach biodrowych (wkręć stopy w podłoże/„ustaw stopę w tzw. „krótką stopę”). Ustaw kręgosłup i miednicę neutralnie, dla lepszej równowagi trzymaj wyprostowane ręce przed sobą.
 2. Nabierz powietrza i zejdź w dół na optymalną dla siebie głębokość. Zejście zacznij od zgięcia w stawach biodrowych. Głębokość przysiadu, jaką powinieneś osiągnąć to co najmniej parallel, czyli poziom, kiedy uda są ustawione równolegle do podłoża, nie dopuszczając do tyłopochylenia miednicy (tzw. butt-wink)
 3. Po osiągnięciu docelowej głębokości wyjdź z ciężarem do góry prostując stawy biodrowe i kolanowe jednocześnie wypuszczając powietrze.

MARTWY CIĄG KLASYCZNY

 1. Pozycja wyjściowa (PW) –z środkiem stóp bezpośrednio pod gryfem, kiedy podudzia mają bezpośredni kontakt z gryfem. Rozstawienie stóp na szerokość bioder lub szerzej. Utrzymując neutralne krzywizny kręgosłupa obniż środek ciężkości poprzez zgięcie stawów kończyn dolnych aby mieć możliwość chwytu sztangi dłońmi mniej więcej na szerokość barków. Wykonaj retrakcję i depresję łopatek oraz rotację zewnętrzną w stawach ramiennych („łamanie sztangi”). Prawidłowa PW charakteryzuje się kilkoma kluczowymi aspektami:
  a) stawy biodrowe znajdują się w pozycji pośredniej między stawami kolanowymi oraz barkowymi
  b) środek łopatki znajduje się w jednej linii prostopadłej do podłoża z gryfem sztangi (rzut barków wychodzi przed gryf)
  c) Obręczą barkową ustawioną w retrakcji i depresji dzięki rotacji zewnętrznej w stawach ramiennych (tzw. „łamanie sztangi)
  d) przed przystąpieniem do wykonania ciągu, ćwiczący powinien ustabilizować się w prawidłowej PW od sztangi, tzn. trzymać jakąś część ciężaru w dłoniach przed skupieniem ruchu na wyproście stawów biodrowych. Jako trenerzy rozpoznamy ten ruch poprzez charakterystyczny dźwięk „dopięcia” gryfu sztangi w górnych otworach talerzy.
  e) Manewr Valsalvy. Przed przystąpieniem do wykonania ciągu, klient powinien nabrać powietrze w płucach i utrzymać je podczas całego ruchu martwego ciągu, aby mocniej ustabilizować tułów w trakcie ćwiczenia.
  f) Głowa przez cały czas powinna stanowić przedłużenie tułowia (zmienia się kąt patrzenia ćwiczącego)
 2. Wyprostuj całe ciało do pozycji stojącej. Skup uwagę na wyproście w stawach biodrowych. Prawidłowy ruch zauważysz poprzez uniesienie się pierwszych stawów barkowych.

2.1. W początkowej fazie ruchu pracuj głównie w stawach kolanowych prostując je;

2.2. jak tylko miniesz sztangą kolana – mocno wyprostuj biodra pchając je wprzód do sztangi.

 1. Następnie odwróć sekwencję ruchu tak, aby odłożyć sztangę na ziemię.

Pełen opis standardów oraz pozostałych modułów

WYMAGANIA / KRYTERIA KWALIFIKOWANIA KANDYDATÓW:

 • Ukończone 18 lat;
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. (Nie wymagamy zaświadczenia – w kursie uczestniczysz na własną odpowiedzialność);
 • O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłata zaliczki 199 zł)

SPRAWDŹ OPINIE O KURSIE

 

CENA KURSU TRENER PERSONALNY ŁÓDŹ:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1199 zł  Kurs Trenera Personalnego

+ Wzorce Ruchowe (online) 399 zł + Stretching (online) 299 zł = 2796 zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

1499 zł!

Korzystając z promocji otrzymujesz 4 kursy w cenie dwóch i 5 dokumentów potwierdzających zdobyte kwalifikacje Trenera Personalnego

Skorzystaj ze zniżki 100 PLN!
Zapisz się na kurs, opłać go w całości i otrzymaj 100 zł zniżki.

Kurs weekendowy odbywa się dniach od 01.04 - 30.04.
Aktualnie trwa teoretyczna część szkolenia.
Do kursu możesz dołączyć do 01.04
Na kurs zapiszesz się tutaj: 
zapisy

Ukończyłeś jeden z naszych kursów? Poleć kurs znajomemu i odbierz 200 zł.

Wyślij na email kontakt@fit-academy.pl imię i nazwisko osoby która jest z Twojego polecenia.

W ciągu 7 dni otrzymasz od nas 200 zł na swoje konto.

Miejsce:

One-on-one studio treningu personalnego, ul, Lipowa 60/62

Klub o powierzchni ponad 2500m2 Posiada Wysokiej jakości sprzęt oraz przyjazny nowoczesny wystrój wnętrz. Jest to duży klub, usytuowany w samym sercu miasta, bezpośrednio przy centrum przesiadkowym nowej trasy W-Z, dzięki czemu dojazd do niego jest bardzo dogodny.  

Studio treningu personalnego One on One Studio
ul. Lipowa 60/62, 90 – 630 Łódź

CZAS TRWANIA KURSU:

Weekendowo: 10 dni (5 weekendów) sb-nd, 5-8h dziennie
Dziennie: 10 dni pon-pt (bez sobót i niedziel) 5-8h dziennie

 

Wybierz nasz kurs trenerski

Kurs na trenera personalnego w Łodzi prowadzą między innymi:

KLAUDIA FLORCZAK

Pracuję zawodowo jako fizjoterapeuta, trener personalny, instruktor zajęć grupowych oraz szkoleniowiec. Jej głównym obszarem zainteresowań jest praca nad likwidacją oraz prewencją negatywnych skutków siedzącego trybu życia. W swojej pracy kieruje się przekonaniem, że "życie polega na ruchu i ruch jest jego istotą".

W związku z tym sama jest bardzo aktywna. Jej ulubioną formą aktywności jest trening siłowo – kondycyjny wykorzystujący ćwiczenia z kettlebell, sztangą oraz masą własnego ciała. Brała udział w Akademickich Mistrzostwach w Trójboju siłowym oraz w Ogólnopolskich Zawodach Crossfit, zdobywając wysokie noty.

Sport i fizjoterapia są jej największymi pasjami, dzięki temu w pracy wykazuję się profesjonalizmem i 100% zaangażowaniem. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku fizjoterapia. Od 2012 roku sukcesywnie wzbogaca swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i warsztatach z zakresu fizjoterapii, treningu oraz dietetyki.

MARCIN SMUDA

Fizjoterapeuta i terapeuta manualny specjalizujący się w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu. Trener Personalny i Trener Przygotowania Motorycznego. Współautor koncepcji medycznego trenera personalnego Fit- Academy, będącej wynikiem wieloletniej praktyki zawodowej w zawodzie fizjoterapeuty i ukierunkowanej na usprawnianie przy pomocy ćwiczeń leczniczych.  Jego największymi zainteresowaniami są kwestie fizjoterapeutycznego wspomagania przygotowania motorycznego. Pasjonat i wieloletni zawodnik Brazylijskiego Jiu Jitsu.

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza i podanie poprawnych danych (mail, nr tel., imię i nazwisko)
 2. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 199 zł.
 3. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca szczegółowe informacje dotyczące organizacji wybranego szkolenia (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).

UWAGA: Rezerwacja miejsca na kursie gwarantowana jest jedynie po wpłacie zaliczki 199 zł. Zapisy bez uiszczenia wpłaty nie będą respektowane.

Dane do przelewu:

Fit Academy
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Numer konta bankowego:
PL 94 1090 2590 0000 0001 3129 9445

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

W razie pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktu
kontakt@fit-academy.pl

Karolina +48 570 907 392
Pn-pt: 9-17  Sob-niedz. 9-14

Kamila +48 790 298 911
Pon-pt: 11-19 Sob-niedz: 9-14

Zapisz się na kurs

Kliknij tutaj i
Skorzystaj z Black Friday i kup taniej
lub kup w cenie regularnej:
[fitacademy_template_form id="13"]

Zapisz się na kurs

Dostępne terminy:

Kurs Weekendowy: 01.04 - 30.04 - Zapisz się
Kurs Weekendowy: 13.05 - 18.06 - Zapisz się