Jesteś trenerem personalnym i chcesz rozwijać swoje kompetencje?

Ukończyłeś kurs trenera personalnego i szukasz dalszego rozwoju?

 

Mamy dla Ciebie Nowość!

Trener Przygotowania Motorycznego – Kurs Online

Chcesz pracować ze sportowcami? Dobierać plany treningowe dostosowane do indywidualnych predyspozycji zawodnika zapewniające mu maksymalne tempo budowy formy sportowej? Chcesz pracować z ludźmi, którzy dla przełamywania własnych granic i spełnienia sportowych marzeń potrafią zrobić wszystko?

Trener Przygotowania Motorycznego (online)

Obecnie większość liderów szkoleniowej branży przygotowania motorycznego na świecie organizuje kursy przygotowujące do pracy jako Trener Przygotowania Motorycznego w 100% online.

Kurs Trener Personalny Online

Nadszedł czas na FIT ACADEMY

W odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnego rynku oraz kierowane do nas prośby dajemy Państwu możliwość odbycia naszego kompleksowego kursu Trener Przygotowania Motorycznego w formie online.

Kurs jest internetową wersją stacjonarnego szkolenia, opiera się na tej samej podstawie programowej i spełnia te same standardy.

 

 

 CO OTRZYMUJESZ PO UKOŃCZENIU KURSU ONLINE:

  1. Certyfikat Trenera Przygotowania Motorycznego w wersji PL
  2. Certyfikat Trenera Przygotowania Motorycznego w wersji ENG

PROGRAM KURSU TRENER PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO (ONLINE)

Kurs składa się łącznie z 4 modułów:

MODUŁ 1- Rozszerzona wiedza w zakresie Medycyny Sportu.

  • Anatomia Funkcjonalna (3h)

Położenie i rola odpowiednich grup mięśniowych została omówiona w materiale wideo przy pomocy inetraktywnego programu prezentującego szkielet człowieka. Program ten pozwala na wizualizację omawianych struktur anatomicznych i funkcji odpowiednich grup mięśniowych  wprawiających szkielet w ruch. Taka forma graficznego przedstawienia tematu anatomii pozwala w prosty sposób zrozumieć skomplikowane powiązania  grup mięśniowych między sobą co jest podstawa zrozumienia biomechaniki ruchu człowieka ale również początkiem tematu Oceny zdrowia i sprawności fizycznej sportowca.

  • Kształtowanie systemów energetycznych
    Wykład online 1h 17min

Temat kształtowania systemów energetycznych jest podstawą periodyzacji treningu sportowego  jak i efektywnego programowania treningu. Zrozumienie, który system energetyczny pokrywa koszt energetyczny odpowiedniego rodzaju wysiłku fizycznego w zalezności od stażu treningowego, proporcji włókien mięśniowych jak i czasu oraz intensywności wysiłku fizycznego zapewni Ci podstawy wiedzy, którą wykorzystasz przy maksymalizacji efektów treningowych współpracujących z Tobą sportowców.

  • Dietetyka i suplementacja
    Wykłady:
  1. Odżywianie w sporcie 1h10min
  2. Nawadnianie w sporcie 35min
  3. Medycyna w sporcie 50 min
  4. Syplementacja w sporcie 35min

Blok tematyczny Dietetyki i suplementacji prowadzony przez Pawła Szewczyka wyposaży Cię w niezbędną wiedzę dietetycznego i suplementacyjnego

wspomagania procesu treningowego, która jest niezbędna do zapewnienie maksymalnego tempa realizacji celów treningowych.

MODUŁ 2 Ocena zdrowia i sprawności fizycznej z oceną funkcjonalną sportowca

  • Stretching

Filmyinstruktażowe (2h 15 min)

1. Technika autouwalniania powięziowo mięśniowego- 45min
2. Stretching Dynamiczny w postaci kompleksów ruchowych- 20min
3. Stretching statyczny-aktywny-izometryczny- 50min
4. Poizometryczna relaksacja mięśni- 20min

Omówienie tematu stretchingu pozwoli Ci dobrać odpowiedni rodzaj rozciągania do potrzeb Twojego podopiecznego, rodzaju wysiłku fizycznego w części głównej treningu jak i odpowiedniej części treningu.

  • Wstęp do oceny zdrowia i sprawności fizycznej sportowca

Wykład online: 42 min

Wykład wyjaśnia na czym polega Anatomia Funkcjonalna i czemu zrozumienie powiązań powięziowo-mięśniowych względem różnych grup mięśniowych w ciele zawodnika jest podstawą indywidualizacji każdego parametru treningowego.
 
 
 

  • Medyczny Trener Personalny

Film instruktażowy 4h10min

Ponad 30 testów oceniających zdrowie i sprawność fizyczną sportowca prezentowanych w materiale instruktażowym pozwoli Ci dobrać ćwiczenia usprawniające do słabych ogniw w ciele Twojego podopiecznego oraz zmniejszyć ryzyko występowania przeciążeń i kontuzji ograniczających rozwój wyników sportowych. Znajomość testów skriningowych pozwoli Ci również zindywidualizować technikę ćwiczeń siłowych oraz reedukować wzorce ruchowe zwiększając tym samym efektywność, precyzję i ergonomię programu treningowego sportowca.

  • Wpływ słabych ogniw na sprawność fizyczną

Nagranie głosowe 1h25min

Podczas aktywności fizycznej, ograniczony zakres ruchu w jednym stawie czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może też prowadzić do przeciążenia tkanek. Jeśli, jako trenerzy czy rehabilitanci, chcemy stworzyć skuteczny program treningowy dla podopiecznych, powinniśmy spojrzeć na sportowca jak na ciąg wzajemnie oddziałujących na siebie powiązań, a przede wszystkim zrozumieć je – aby zdiagnozować, a następnie wyeliminować słabe ogniwo, ograniczające efektywność pracy treningowej. Musimy mieć świadomość, iż  zaburzenia w jednym ogniwie, mogą prowadzić do zmian, często w odległych częściach ciała. Tylko przestrzegając strategii identyfikacji słabego ogniwa, trener jest w stanie wykrzesać z osoby aktywnej fizycznie największy możliwy potencjał sprawności fizycznej i motorycznej a rehabilitant ustrzec przed kontuzjami, dolegliwościami bólowymi i wyłączeniem z rywalizacji sportowej. Nagranie głosowe wyjaśnia, które słabe ogniwo najmocniej ogranicza możliwości budowy zdolności motorycznych i które narażają sportowca na największe ryzyko wystąpienia kontuzji w przyszłości.

MODUŁ 3 Kompleksowe i praktyczne podejście do treningu przygotowania motorycznego

3.1. Technika ćwiczeń siłowych na bazie wzorców ruchowych:

Film instruktażowy 4h 10min

Podczas filmu instruktażowego zapoznasz się z prawidłową/ funkcjonalną techniką ćwiczeń siłowych tj.: przysiad ze sztangą trzymaną z tyłu-nisko/ wysoko, przysiad ze sztangą trzymaną z przodu, goblet squat, air squat, przysiad bułgarski rumuński martwy ciąg, martwy ciąg klasyczny, martwy ciąg sumo, martwy ciąg ze sztangą heksagonalną, martwy ciąg jednonóż, mosty biodrowe,mosty biodrowe jednonóż, hip-thrust,hip-thrust jednonóż, przysiad wykroczny, wykroki, bułgarski przysiad, pompka na podwyższeniu, pompka, wyciskanie w leżeniu ( z ang: „floor press”), wyciskanie sztangi leżac na ławce prostej/skośnej, wyciskanie hantli leżąc na ławce prostej, wiosłowanie Pendlaya, wiosłowanie hantli w opadzie tułowia, odwrotne wiosłowanie (inverted row), podciąganie na drążku nachwytem/podchwytem/ neutralnym chwytem, wyciskanie żołnierskie, wyciskanie pionowe hantli, pompki na poręczach, pompki francuskie, zarzut, zarzut do wykroku, rwanie, rwanie do wykroku.

Materiał wideo nauczy Cię również umiejętności diagnostyki sprawności fizycznej na bazie przebiegu wzorca przysiadu.

  • Trening oporowy z wykorzystaniem maszyn i wolnych ciężarów

Film instruktażowy 1h 30min

Film instruktażowy prezentuje różnice w zastosowaniu treningu oporowego z wykorzystaniem wolnych ciężarów (sztangi, kettli, hantli) i maszyn. W materiale wideo omówiona  zostanie również technika i zastosowanie treningu z wykorzystaniem maszyn oporowych.

  • Ćwiczenia siłowe izolowane

Film instruktażowy 38min

Podczas materiału wideo zapoznasz się ze sposobami doboru do indywidualnych predyspozycji sprawnościowych techniki 15 ćwiczeń siłowych izolowanych, m.in. takich jak: rozpiętki z wykorzystaniem wyciągu i hantli, uginanie i prostowanie przedramion z wykorzystaniem wyciągu i hantli czy wznocy łydek.

  • Diagnostyka sprawności obręczy barkowej + ćwiczenia usprawniające/ siłowe

Film instruktażowy42 min

Wszelkie ćwiczenia siłowe prezentowane podczas kursu Trener Przygotowania Motorycznego są personalizowane pod poziom sprawności fizycznej sportowca. Ćwiczenia siłowe angażujace do pracy mięśnie obręczy barkowej w prezentowanym materiale zostały indywidualnie dobrane do poziomu sprawności oraz potrzeb osoby ćwiczącej.

  • Funkcjonalna ocena techniki biegu

Wykład online: 53min

Trening biegowy to często nieodłączny element przygotowania motorycznego wiekszości dyscyplin sportu. Wydawałoby się, że biegać umie każdy, choć jak wynika z wieloletniego doświadczenia i współpracy z biegaczami autora kursu, większość nie powinna… przynajmniej w technice, którą dysponują na starcie. Z pewnością większośc z Was widziała na stadionie Trenerów instruujących swoich podopiecznych, aby w trakcie biegu zmienili swoją technikę. Taka słowna instrukcja niewiele jednak zmieni bez analizy przyczyn mięśniowo-powięziowych występowania błędów technicznych biegu. Wykład „funkcjonalna ocena techniki biegu” skupia się właśnie na omówieniu przyczyn występowania najpopularniejszych błędów techniki biegu i doborze ćwiczeń usprawniających, które tą technikę naprawią, podnosząc wydajność biegu a tym samym wyniki sportowe biegacza. 

  • Kształtowanie szybkości i zwinności

Wykład online: 40min

Filmy instruktażowe: 35min

Autor kursu to  sprinter reprezentujący dwukrotnie kraj na Igrzyskach Olimpijskich oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Europy, Uniwersjady i kraju. Podczas wykładów i filmów instruktażowych dzieli się wieloletnim doświadczeniem zdobywanym pod okiem najlepszych trenerów świata konkurencji sprinterskich w zakresie ćwiczeń kształtujących technikę biegu sprinterskiego i samego treningu rozwijającego szybkość biegu czy zmiany kierunku poruszania się.

  • Kształtowanie siły eksplozywnej

Wykład online: 22min

Film instruktażowy: 20min

W wyczynowym sporcie jednym z ważnych celów treningowych jest rozwój siły eksplozywnej. Można ją opisać jako  kombinacje szybkości ruchu z możliwością generowania siły. Charakterystyczne dla treningu plyometrycznego są bardzo gwałtowne, ekscentryczne obciążenie mięśni z uruchomieniem potężnego odruchu na rozciąganie oraz eksplozywne uwolnienie energii zgromadzonej w tkankach łącznych zwanych w skrócie siłą reaktywną. W materiałach instruktażowych dowiesz się kiedy i w której części treningu ćwiczenia plyometryczne powinny być stosowane oraz kto może rozpocząć trening plyometryczny.

Materiał szkoleniowy zawiera instrrukcję wykonania blisko 30 ćwiczeń rozwijających siłę eksplozywną sportowca.

MODUŁ 4 Kompleksowe i praktyczne podejście do diagnostyki i planowania przygotowania motorycznego sportowca

  • Diagnostyka poziomu wytrenowania sportowca

Wykład online: 43 min

Wykład przedstawia metody bezpośrednie i pośrednie diagnostyki poziomu wydolności i wytrenowania sportowca, które to dostarczają niezbędnych informacji do zaprogramowania skutecznego programu treningowego sportowca. Są również rewelacyjnym narzędziem diagnostyki postępów treningowych.
 
 
 

  • Metody monitorowania i kontroli procesu treningowego

Wykład online: 64 min

Wykład zapozna Cię z parametrami poziomu wytrenowania, na podstawie których możesz monitorować skuteczność wybranych metod treningowych w budowie zdolności motorycznych.
 
 
 
 

  • Programowanie przygotowania motorycznego

Wykłady online: 5h 42 min

Wykłady dotyczące periodyzacji treningu w przygotowaniu motorycznym (głównie programowania treningu siłowego) stanowi podsumowanie wcześniej prezentowanych materiałów i wykładów, które to zapewnią Ci umiejętność logicznego zaplanowania maksymalnego tempa budowy zdolności motorycznych u swoich podopiecznych.

Ponadto w czasie kursu skorzystasz z:

  • Skryptu „Trener Przygotowania Motorycznego” z 2019 roku.

Praktyczna forma e-booka pozwala pracować z nim w dowolnym miejscu. Jest to 111 stron treści teoretycznych stanowiących podstawę wykładów online oraz filmów instruktażowych związanych z przygotowaniem do efektywnego treningu, metodami kształtowania zdolności motorycznych tj. siła, moc, szybkość, zwinność czy wytrzymałość jak i treści z zakresu prewencji występowania najpopularniejszych kontuzji i urazów sportowych czy odżywiania sportowca.

Nie daj się zwieść konwenansom!

Od 5 lat kształcimy trenerów personalnych i Trenerów Przygotowania Motorycznego z obszaru całego kraju oraz poza nim. Z naszych kursów korzystają trenerzy, sportowcy, lekarze i rehabilitanci.

Zadowolenie ze świadczonych przez nas usług zawsze stawiamy sobie na pierwszym miejscu, czego owocem są setki zadowolonych absolwentów kursów Fit-Academy oraz pozytywne opinie kursantów.

CENA KOMPLEKSOWEGO KURSU (ONLINE)

999 zł

Dostęp do platformy z materiałami szkoleniowymi otrzymujesz bez ograniczeń czasowych!

Kadra

MICHAŁ PIETRZAKMichał Pietrzak

- Dwukrotny Olimpijczyk, finalista olimpijski-
- Wielokrotny medalista Mistrzostw Europy
- Doktorant AWF w Katowicach
- Trener Przygotowania Motorycznego Polskiego Kadry Narodowej PZBiS
- Absolwent wydziałów fizjoterapii oraz wychowania fizycznego AWF w Katowicach
- Trener medalistki mistrzostw świata, uniwersjady oraz halowych mistrzostw Europy
- W pracy naukowej zajmuje się diagnostyką stanu funkcjonalnego mięśni szkieletowych (Tensomiografia)  oraz obciążeniami treningowymi.

PAWEŁ SZEWCZYK

Dietetyk praktyk i pasjonat naukowego podejścia. Doktorant w Zakładzie Dietetyki Katedry Gastroenterologii i Hepatologii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, prelegent wielu konferencji, autor tekstów popularnonaukowych oraz artykułów naukowych. Szkoleniowiec sportowców, trenerów i dietetyków. Na co dzień zgłębia tajniki żywienia i suplementacji w sporcie, a także znaczenie snu i wpływ na regenerację senną poprzez dietę, suplementację i modyfikacje stylu życia.
https://www.facebook.com/PawelSzewczykDietetyk

Zarezerwuj miejsce

  1. W celu zapisania się na kurs kliknij przycisk ZAPISZ SIĘ NA KURS.
  2. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 999 zł.
  3. Na podany adres e-mail zostanie wysłana automatyczna wiadomość zawierająca login oraz hasło wraz z linkiem które umożliwią logowanie do Panelu Kursu ONLINE (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).


    W razie pytań skontaktuj się z nami

    Formularz kontaktu
    kontakt@fit-academy.pl

    Karolina +48 570 907 392
    Pn-pt: 9-17  Sob-niedz. 9-14

    Kamila +48 790 298 911
    Pon-pt: 11-19 Sob-niedz: 9-14

Zapisz się na kurs