Trening funkcjonalny

with Brak komentarzy

jest częścią składową kursu:

TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR FITNESS (SIŁOWNI)

Zapisz się na kursDla kogo ten kurs?

 • dla trenera, który chciałby zdobyć narzędzia i umiejętności treningu, który zwiększy sprawność podopiecznych, zmniejszy ryzyko kontuzji, oraz da możliwość oceny „słabych punktów” naszego organizmu.
 • dla każdego, kto chciałby zrozumieć jak działa nasze ciało, jak możemy rozwijać swój potencjał ruchowy zgodnie z zasadami biomechaniki, a także umiejętności diagnostyki w kontekście oceny zdrowia i sprawności fizycznej.

Po co taki kurs?

Efektywny i skuteczny trening to ten skrojony na miarę. Na tą “skrojoną miarę” w przypadku pracy trenera składają się różne czynniki (dieta, anatomia, możliwości zdrowotne danej jednostki, występujące ograniczenia).

Każdy z tych czynników powinien być indywidualnie dopasowany do danego klienta i w połączeniu z pozostałymi tworzyć nierozerwalny fundament zmierzający do głównego priorytetu – jakim jest osiągnięcie celów podopiecznego (czy to tych związanych ze zdrowiem, czy poprawą wyglądu lub formy fizycznej) zgodnych z jego możliwościami i zasadą bezpiecznego treningu. Podstawę stanowi diagnostyka, czyli szereg narzędzi, dzięki którym Trener może dostrzec słabe punkty (najczęściej są to przykurcze i osłabienie mięśni, dysbalanse mięśniowe, brak kontroli nerwowo- mięśniowej). Na tej bazie możemy projektować wyżej wspomniany Trening „szyty na miarę”

To od Ciebie - Trenera zależy, czy Twój zaprojektowany trening będzie bezpieczny oraz skuteczny. Bardzo często dokonywana przez “trenerów” ocena jest nieadekwatna do celu klienta. Powszechne jest również wykonywanie tych samych ocen dla różnych przypadków.

Wielu “trenerów” znacząco odwraca priorytety – podążając bardziej za modą lub zwyczajnie realizując swoje cele. Klient staje się narzędziem w stosowaniu metod, które są bardziej narzucane niż dostosowane do jego predyspozycji z prywatnych pobudek “trenera” (brak wiedzy, wygoda, moda, itp.) W efekcie nijak ma się to do bezpiecznego treningu, zaburza proces osiągnięcia celów, buduje nieprawidłowe wzorce oraz co gorsza – prowadzi także do urazów i kontuzji.

Progresja ćwiczeń zależy od stanu wyjściowego i indywidualnych możliwości ćwiczącego. Dlatego po Ocenie funkcjonalnej, przejdziemy do ćwiczeń korekcyjnych, ucząc się regresji i progresji ćwiczeń, które poprawiają naszą Funkcję.

Na kursie poznasz procedury screeningu indywidualnie dostosowane do danego przypadku. Nauczysz się skutecznie gromadzić i analizować informacje istotne dla konkretnych, mierzalnych, osiągalnych, realistycznych i określonych w czasie celów, aby móc zaplanować i zrealizować bezpieczne i skuteczne programy treningowe.


Czego nauczysz się na kursie?

Między innymi:

 • Oceniać najważniejsze cele zdrowia i fitness w sposób obiektywny i mierzalny.
 • Prowadzić testy funkcjonalne w sposób u standaryzowany, profesjonalnie oceniając deficyty ruchowe klienta
 • Na podstawie oceny i zgromadzonych informacji dostosujesz trening indywidualnie dla każdej osoby.
 • Ocenisz koordynacje nerwowo- mięśniową najważniejszych wzorców ruchowych.
 • Omówimy szczegółowo działanie najważniejszych stawów w naszym organizmie, wraz z protokołami postępowania w przypadku dysfunkcji.
 • Wiedzę, dostosujemy w przystępny sposób dla Trenerów personalnych.

Szczegółowo na zajęcia omówimy:

 • Prowadzenie wywiadu wstępnego
 • Ocena Funkcjonalna (FA Screening)
 • Form rolling – praktyczne zastosowanie rolowania
 • Mobilność stawu skokowego – od czego zależy ?
 • Aktywna stopa – początek dobrego ruchu ?
 • Kolano i jego bezpieczne ustawienie w czasie ćwiczeń.
 • Mechanika biodra w najważniejszych wzorcach ruchu
 • Pośladki - motor napędowy naszego ciała, utrzymuj je w dobrej kondycji.
 • CORE – stabilny tułów gwarantem lepszego treningu
 • Kompleks barkowy – proste sposoby dbania o zdrowe barki!
 • Mobilny odcinek piersiowy kręgosłupa, a prawidłowe oddychanie.

Podsumowując

Otrzymasz metodycznie poukładany system pracy, w którym zaczniesz od diagnostyki klienta, przeprowadzając wywiad oraz testy funkcjonalne. Dalej Twoje umiejętności pozwolą Ci zaprojektować plan ćwiczeń korekcyjnych poprawiających sprawność podopiecznych, a także zwiększając możliwości sportowe. Środki treningowe, które poznasz będą uszeregowane w rekomendowanej przez światowej sławy Trenerów kolejności. Dzięki temu, będziesz działał skutecznie.

Zalecana znajomość anatomii i fizjologii.


Czym różni się kurs Trening Funkcjonalny Fit Academy od innych tego typu kursów?

 • Naszym priorytetem jest praktyka (80%). Wiedzę teoretyczną w większości przekazujemy w materiałach dodatkowych.
 • Odchodzimy od postrzegania Treningu funkcjonalnego jako ćwiczeń z użyciem oryginalnego sprzętu typu: bosu, dysków, drabinek. Na szkoleniu idziemy w stronę świadomego ruchu. Dzięki temu będziesz rozumiał na czym polega dany ruch – funkcja, i bez problemu dobierzesz odpowiednie środki treningowe.

Kurs skupia się przede wszystkim na praktyce w kontekście realnej pracy z poszczególnymi przypadkami.

Uczestnicy:

 • praktykują wywiady;
 • realizują studia przypadku w parach, grupach
 • dyskutują na temat przypadków problematycznych
 • Wiedza, umiejętności i kompetencje przekazywane w trakcie kursu nastawione są również na konkretne cele fitness klienta, będące jednocześnie celami Trenera Personalnego.

Kwestie organizacyjne

 • Cena kursu to 399 zł

(Przy zakupie kilku szkoleń za jedną płatnością, przysługuje zniżka)

Fit Academy wpisana jest do ogólnopolskiego Rejestru Instytucji Szkoleniowych, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Nasz numer ewidencyjny to 2.14/00511/2015
Osoby bezrobotne lub poszukujące pracy, zainteresowane naszymi kursami, mogą uzyskać finansowanie z takich instytucji jak np. Fundusz Pracy, PFRON lub fundusze pomocowe Unii Europejskiej. Więcej informacji nt. dofinansowania kursów znajdziesz
w opisie standardów.

 • Ilość godzin: 14h (sobota i niedziela)
 • Data/miejsce: aby sprawdzić-wejdź w zakładkę swojego miasta lub na podstronę kalendarz/zapisy

Kurs inspirowany jest Standardami Europejskich Ram Kwalifikacji EHFA. Zależy nam na tym, by realizowana przez naszych szkoleniowców podstawa programowa opierała się o główne założenia ww. dokumentu, stanowiącego fundament współczesnej branży fitness, ustanawiając tym samym ramy kształcenia na najwyższym poziomie międzynarodowym.

Po zakończeniu kursu otrzymujesz:

1. Certyfikat ukończenia szkolenia z oceny zdrowia i sprawności fizycznej z oceną funkcjonalną sylwetki

Kurs Trening funkcjonalny jest częścią kompleksowego kursu

 TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR FITNESS (SIŁOWNI) 

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza i podanie poprawnych danych (mail, nr tel., imię i nazwisko)
 2. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 199 zł.
 3. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca szczegółowe informacje dotyczące organizacji wybranego szkolenia (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).

UWAGA: Rezerwacja miejsca na kursie gwarantowana jest jedynie po wpłacie zaliczki 199 zł. Zapisy bez uiszczenia wpłaty nie będą respektowane.

Dane do przelewu:

Fit Academy
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Numer konta bankowego:
PL 94 1090 2590 0000 0001 3129 9445

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

W razie pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktu
kontakt@fit-academy.pl

Karolina +48 570 907 392
Pn-pt: 9-17  Sob-niedz. 9-14

Ola +48 790 298 911
Pon-pt: 11-19 Sob-niedz: 9-14

Zapisz się na kurs


[fitacademy_template_form id="22"]

Dostępne terminy:

Wszystkie miasta

Kurs Weekendowy: 30.07 - Zapisz się

Wybrane miasta (Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa)

Kurs dzienny 24.06 - Zapisz się
Kurs dzienny 1.08 - Zapisz się