Trening Funkcjonalny typu Cross

with Brak komentarzy

Dla kogo?

To szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami typu cross, jak i dla bardziej doświadczonych zawodników pragnących doskonalić technikę, poszerzyć znajomość zagadnień teoretycznych oraz poznać okołotreningowe aspekty wpływające na wydajność pracy nad ciałem.

Uważamy, że niezależnie od poziomu, zawsze można udoskonalić to czym się zajmujemy. Z nami będziesz mógł dążyć do perfekcji w wykonywaniu ćwiczeń funkcjonalnych typu cross.  Omówimy teorię, pokażemy jak prawidłowo wykonywać ruchy i zadbamy o Twoją znajomość czynników sprzyjających i utrudniających treningi.

 

Czego się nauczysz?

  • Zdobądź certyfikat potwierdzający wiedzę o treningu funkcjonalnym.
  • Poszerz swój katalog ćwiczeń o różnym poziomie zaawansowania.
  • Zdobądź teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu podstaw treningu funkcjonalnego.
  • Dowiedz się jak ćwiczyć bezpiecznie przy wysokiej intensywności.
  • Odkryj trening jako narzędzie do oceny sprawności i poprawy ograniczających nas czynników.
  • Zdobądź nowych klientów.

Chcesz w swojej pracy i treningach wykorzystywać elementy treningu typu cross? Chcesz poszerzyć wiedzę z zakresu Treningu Funkcjonalnego?

Szukasz sprawdzonego źródła i Instruktora z doświadczeniem?

Szukasz najnowszej wiedzy, popartej latami praktyki?

Lepiej nie mogłeś trafić!

Zapraszamy Cię do skorzystania z unikalnej formuły kursu, która nauczy i uporządkuje Twoją wiedzę z zakresu treningu funkcjonalnego. Przeprowadzimy Cię od podstaw przez zagadnienia teoretyczne z zakresu teorii treningu, anatomii i fizjologii człowieka do praktycznego ujęcia i przedstawienia poszczególnych ćwiczeń funkcjonalnych z objaśnieniem ich techniki, modyfikowania względem możliwości danej osoby i przydatnych ćwiczeń rozciągających i mobilizacyjnych.

Nie zabraknie również zagadnień okołotreningowych, dotyczących regeneracji, relaksacji, czy odżywiania. Wszystko w przystępnej i przejrzystej formie nagrań, z dokładnym praktycznym objaśnieniem i zastosowaniem.

Chcesz mieć roczny dostęp do skarbnicy wiedzy treningowej? Pracować własnym tempem i z każdego miejsca?

Dzięki temu szkoleniu dowiesz się między innymi jak poprawnie wykonać przysiad, jak powinno wyglądać rwanie, czy zarzut sztangi na barki. Poznasz technikę wykonywania pompki, padnij-powstań, wyciskania, swingu, czy martwego ciągu. Nauczymy Cię także jak poprawnie biegać!

Wszystko w jednym miejscu, dostępne z poziomu urządzenia z dostępem do internetu, z gwarancją zadowolenia.

Dla kogo jest ten kurs:

  • Trener i kandydat. Dzięki Nam ugruntują swoją wiedzę, rozwiną warsztat, podniosą kwalifikacje, zbudują szeroką bazę do pracy z klientami.
  • Każdy, kto myśli o poprawie sprawność. Każdy, kto chce być silniejszy, bardziej wytrzymały, nabrać zwinności, być zawsze gotowym do aktywności.
  • Każdy, kto już trenuje, ale tempo wprowadzania informacji jest za duże i ciężko mu się połapać w nazewnictwie. Tall snatch, wspieranie wychwytem i wyciskopodrzut na nożyce brzmiało dotąd jak czarna magia? Z nami utrwalisz pojęcia i będziesz mógł wracać do materiałów w każdej chwili.

Co w kursie

Moduł I podstawa teoretyczna treningu Cross

Poznasz zasady na jakich oparty jest trening typu cross. Dowiesz się jak definiowana jest sprawność i jak przekłada się to na praktyczne elementy treningowe. Rozumienie zdolności do pracy, zasad adaptacji i praw treningu pozwoli Ci efektywnie wykorzystywać umiejętności trenerskie. W tej czeście przedstawimy pozycje funkcjonalne i schematy ruchowe. Dzięki ich zrozumieniu będziesz umiał zastosować trening, jako narzędzie oceny układu ruchu. Nauczysz się jak obserwując podopiecznego określić jego braki zakresowe czy siłowe by zaadresować je w kolejnych jednostkach. Zyskasz bazę teoretyczną.

Moduł II Metodologia nauczania treningu Cross.

W tym module, na konkretnych przykładach, dowiesz się jak wprowadzać ruchy wykorzystywane w cross treningu. Zapoznanie ze standardami powtórzeń da Ci jasny obraz, na co zwracać uwagę i do czego dążyć. Świadomość docelowych pozycji pozwoli określić kierunek poprwy mobilności. Następnie, zastosowanie kocepcji tunelu, przeprowadzi podopiecznego od pozycji startowej do końcowej w minimalym możliwym czasie. Określimy też ogólne zasady ułatwiania i utrudniania elementów.

Moduł III technika ćwiczeń treningu Cross.

Nie ukrywamy, że ten moduł zajmie większość czasu na kursie. Dlaczego? Dlatego, że praktyka i znajomość szczegółów wyniosą Twój warsztat trenerski na elitarny poziom. Dogłębnie zrozumiesz wykonywania bracingu w ćwiczeniach statycznych, dynamicznych i ze zmianą kierunku. Przepracujemy elementy dwuboju olimpijskiego, trójboju, gimnastyki na drążku i kółkach gimnastycznych. Nie zabraknie też lekkoatletyki, plyometrii czy pracy z odważnikami kulowymi. Przejdziemy przez progresję ponad 50ciu ćwiczeń, nie omijając elementów tak skomplikowanych jak chodzenie na rękach, ring muscle upy czy rwanie do siadu.

Moduł IV Programowanie treningu.

Układanie jednostek w treningu sprawności niespecyficznej wiąże się z masą niebezpieczeństw. Dowiesz się jak planować jednostki przekrojowo, jak unikać pisania treningu „pod siebie”, jak równoważyć cechy sprawności i jak to wszystko zamknąć w godzinną jednostkę. Omówimy testowanie podopiecznych, wyciąganie wniosków z wyników i budowanie cykli treningowych w oparciu o te wnioski.

Moduł V Rola Trenera Cross.

Prowadzenie treningu nie ogranicza się do suchej wiedzy o wykonaniu powtórzenia. Po drugiej stronie zawsze stoi człowiek, z którym budujemy relacje. Trener musi być elastyczny i dopasować się do potrzeb i umiejętności swoich podopiecznych. Za każdym razem gdy stajesz przed klientem wchodzisz w rolę lidera. W tym module przekażemy Ci jak być nim efektywnie. Jak prowadzić grupę z charyzmą i humorem. Jak dzielić uwagę na klientów, jakiego typu wskazówki stosować a jakich unikać.

Wymagania

Kurs skierowany jest dla każdego! Brak wielkich mięśni, słaba wydolność, przebyte kontuzję, czy słabe zakresy ruchów nie są przeszkodą!

Jeśli jednak masz medyczne przeciwwskazania co do pracy przy podwyższonym tętnie/oddechu zasięgnij opinii lekarza.

Czas trwania kursu: 6h