Wzorce ruchowe

Dla kogo ten kurs:

 • dla trenera personalnego, który chce:
   • poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje w zakresie treningu siłowego
   • dobrać technikę ćwiczeń siłowych do indywidualnych predyspozycji
   • kształtować zdolności siłowe podopiecznych w oparciu o wzorce ruchowe
   • zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność treningu siłowego
   • poznać bezpieczną i ergonomiczną technikę ćwiczeń siłowych
   • pomagać swoim podopiecznym osiągać lepsze wyniki w treningu siłowych
   • zgłębić tajniki treningu nakierowanego na prewencję występowania kontuzji i przeciążeń.
 • dla sportowców, którzy chcą poprawić swoją technikę ćwiczeń siłowych oraz zwiększyć wydajność treningu siłowego.
 • dla każdego kto chce rozpocząć zdrowy i bezpieczny trening siłowy we własnym zakresie.

Dlaczego potrzebujesz ten kurs?

Istnieje wiele kursów, książek, webinarów dostępnych na naszym rynku, które wyjaśniają jak należy zaprogramować i wykonywać trening siłowy. Mądrości trenerskich również jest bardzo dużo. Chyba każdy z Nas słyszał przyjacielską podpowiedź: „Jeżeli u mnie to zadziałało- to u Ciebie również musi”. Niestety, jest to źródłem wielu problemów, ponieważ tak samo jak różnie wyglądamy, mamy inny wzrost, odmienną karnację, tak samo- innego podejścia do treningu siłowego potrzebuje każdy z Nas.

Odpowiedzialny trener powinien w swojej pracy bazować na podstawowej zasadzie treningu jaką jest INDYWIDUALIZACJA. Trener, który nie rozpoznaje indywidualnych predyspozycji i potrzeb swojego podopiecznego, naraża go na przetrenowanie, niedotrenowanie lub utratę sprawności fizycznej i zdrowia.

Reedukacja wzorców ruchowych na bazie indywidualnie dobranych ćwiczeń usprawniających będących wynikiem przeprowadzonego wywiadu medycznego (skriningu), jest podstawą pierwszych miesięcy współpracy – nie tylko z klientami personalnymi, ale często również z zawodowymi sportowcami.

Prezentowane w kursie techniki ćwiczeń siłowych oparte są w swojej idei na wzorcach ruchowych oraz pomiarze wyjściowego poziomu sprawności. Dzięki 13 prostym testom z przeprowadzonego Skriningu dobierzesz  efektywną, prozdrowotną i wydajną technikę każdego ćwiczenia siłowego. Dzięki takiej indywidualizacji treningu- tempo budowy wypracowanej przez Ciebie siły będzie maksymalne  a przede wszystkim wolne od przeciążeń i urazów.

Czego nauczysz się na kursie?

 • Techniki i indywidualizacji ponad 100 ćwiczeń siłowych opracowanych w oparciu o wzorce ruchowe i przeprowadzone testy
 • Dobierać techniki ćwiczeń siłowych do indywidualnych predyspozycji sprawnościowych i zdrowotnych.
 • Reedukacji wzorców ruchowych
 • Modyfikacji wykonania ćwiczeń siłowych na bazie wystepujących wad postawy i zaburzeń sprawności fizycznej

Oraz ćwiczenia wspomagające w tym m. in. regresji i progresji wzorców ruchowych

Program Kursu Wzorce ruchowe

 • Mity Treningu Siłowego - Trening oporowy z wykorzystaniem maszyn

Film instruktażowy 1h 30min

Film instruktażowy prezentuje wady i zalety treningu siłowego z wykorzystaniem maszyn oporowych oraz różnice między treningiem oporowym z wykorzystaniem maszyn i wolnych ciężarów (sztangi, kettli, hantli, wyciągów.)

 

 

 • Ocena poziomu sprawności fizycznej na bazie wzorca przysiadu

Film instruktażowy 1h 30min

Umiejętność prawidłowego wykonania przysiadu bez obciążenia zewnętrznego jest podstawą sprawności fizycznej. Każde odstępstwa od zasad jego wykonania w prawidłowej technice dostarcza Nam niezbędnych informacji na temat mobilności tkanek miękkich, występowania słabych ogniw w sprawności fizycznej człowieka, ale również informuje o potencjalnym ryzyku wystąpienia urazów w przyszłości.

 

 • Technika ćwiczeń siłowych na bazie wzorców ruchowych:

Film instruktażowy 3h 05min

Podczas tego filmu instruktażowego zapoznasz się z prawidłową/ funkcjonalną techniką ćwiczeń siłowych tj.: rumuński martwy ciąg, martwy ciąg klasyczny, martwy ciąg sumo, martwy ciąg ze sztangą heksagonalną, martwy ciąg jednonóż, mosty biodrowe, mosty biodrowe jednonóż, hip-thrust, hip-thrust jednonóż, przysiad wykroczny, wykroki, bułgarski przysiad, pompka na podwyższeniu, pompka, wyciskanie w leżeniu ( z ang: „floor press”), wyciskanie sztangi leżac na ławce prostej/skośnej, wyciskanie hantli leżąc na ławce prostej, wiosłowanie Pendlaya, wiosłowanie hantli w opadzie tułowia, odwrotne wiosłowanie (inverted row), podciąganie na drążku nachwytem/podchwytem/ neutralnym chwytem, wyciskanie żołnierskie, wyciskanie pionowe hantli, pompki na poręczach, pompki francuskie, zarzut, zarzut do wykroku, rwanie, rwanie do wykroku.

 • Diagnostyka sprawności i trening siłowy obręczy barkowej

Film instruktażowy: 42 min

Jeśli chcemy stworzyć skuteczny program treningu siłowego, powinniśmy spojrzeć na ciało człowieka jak na ciąg wzajemnie oddziałujących na siebie powiązań, a przede wszystkim zrozumieć je – aby zdiagnozować, a następnie wyeliminować słabe ogniwo, ograniczające efektywność pracy treningowej. Musimy mieć świadomość, iż  zaburzenia w jednym ogniwie, mogą prowadzić do zmian, często w odległych częściach ciała. Dlatego prezentowane podczas kursu ćwiczenia siłowe angażujące do pracy mięśnie obręczy barkowej zostały indywidualnie dobrane do poziomu sprawności oraz potrzeb osoby ćwiczącej.

 • Technika izolowanych ćwiczeń siłowych

Film instruktażowy 38min

Otwierając książkę z anatomii, możemy przeczytać, iż funkcją mięśni jest wprawianie w ruch odpowiedniej części ciała. Poznając kostny przyczep początkowy oraz końcowy wiemy za jaki ruch odpowiada dana grupa mięśniowa. Jednakże podczas wytwarzania ergonomicznego i efektywnego ruchu, potrzebna jest współpraca mięśni między sobą. Priorytetem w treningu siłowym powinno być zatem doskonalenie schematów ruchowych, a nie ćwiczenie  mięśni w ruchach izolowanych. Istnieją jednak sytuacje kiedy należy odizolować pracę danej grupy mięśniowej , gdy jej siła ogranicza funkcjonowanie ciała w prawidłowych wzorcach ruchowych,  tzn. jest słabym ogniwem w sprawności fizycznej. Jesteśmy na tyle silni, jak silne jest nasze najsłabsze ogniwo.

Podczas tej części kursu zapoznasz się ze sposobami doboru do indywidualnych predyspozycji sprawnościowych techniki 15 ćwiczeń siłowych izolowanych, m.in. takich jak: rozpiętki z wykorzystaniem wyciągu i hantli, uginanie i prostowanie przedramion z wykorzystaniem wyciągu i hantli czy wznosy łydek.

 

Kwestie organizacyjne

Cena kursu to 399 zł !

Ilość godzin: 8h
Data/miejsce: online

Kurs poprowadzi:

Ponadto w czasie kursu skorzystasz z:

 • Skryptu "wzorce Ruchowe" z 2021 roku.

Jest to 114 stron treści teoretycznych stanowiących podstawę i przystępne wytłumaczenie treści praktycznych poruszanych w filmach instruktażowych kursu.

Studiując skrypt, zdobędziesz wiedzę teoretyczną opartą o współczesne badania naukowe, która ułatwi Ci zrozumienie  potrzeby indywidualizacji każdego parametru treningowego i dostosowanie go do indywidualnych predyspozycji osoby trenującej co przyczyni się również do reedukacji wzorców ruchowych.

Praktyczna forma e-booka pozwala pracować z nim w dowolnym miejscu i czasie.

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na kurs kliknij przycisk ZAPISZ SIĘ NA KURS.
 2. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę 
 3. Na podany adres e-mail zostanie wysłana automatyczna wiadomość zawierająca login oraz hasło wraz z linkiem które umożliwią logowanie do Panelu Kursu ONLINE (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).


  W razie pytań skontaktuj się z nami

  Formularz kontaktu
  kontakt@fit-academy.pl

  Karolina +48 570 907 392
  Pn-pt: 9-17  Sob-niedz. 9-14

  Kamila +48 790 298 911
  Pon-pt: 11-19 Sob-niedz: 9-14

Zapisz się na kurs