Program kursu:

Katowice 19-20.12.2020r. (20h)

Materiały online przygotowujące do kursu stacjonarnego:

 • Anatomia Funkcjonalna (3h)

Położenie i rola odpowiednich grup mięśniowych została omówiona w materiale wideo przy pomocy inetraktywnego programu prezentującego szkielet człowieka. Program ten pozwala na wizualizację omawianych struktur anatomicznych i funkcji odpowiednich grup mięśniowych  wprawiających szkielet w ruch. Taka forma graficznego przedstawienia tematu anatomii pozwala w prosty sposób zrozumieć skomplikowane powiązania  grup mięśniowych między sobą co jest podstawa zrozumienia biomechaniki ruchu człowieka ale również początkiem tematu Oceny zdrowia i sprawności fizycznej sportowca.

 • Kształtowanie systemów energetycznych

Wykład online 1h 17min

Temat kształtowania systemów energetycznych jest podstawą periodyzacji treningu sportowego  jak i efektywnego programowania treningu. Zrozumienie, który system energetyczny pokrywa koszt energetyczny odpowiedniego rodzaju wysiłku fizycznego w zalezności od stażu treningowego, proporcji włókien mięśniowych jak i czasu oraz intensywności wysiłku fizycznego zapewni Ci podstawy wiedzy, którą wykorzystasz przy maksymalizacji efektów treningowych współpracujących z Tobą sportowców.

 • Dietetyka i suplementacja
  Wykłady:

1. Odżywianie w sporcie 1h10min
2. Nawadnianie w sporcie 35min
3. Medycyna w sporcie 50 min
4. Syplementacja w sporcie 35min

Blok tematyczny Dietetyki i suplementacji prowadzony przez Pawła Szewczyka wyposaży Cię w niezbędną wiedzę dietetycznego i suplementacyjnego

wspomagania procesu treningowego, która jest niezbędna do zapewnienie maksymalnego tempa realizacji celów treningowych.

 • Stretching

Filmy instruktażowe (1h 50 min)

1.Technika autouwalniania powięziowo mięśniowego- 45min
2. Stretching statyczny-aktywny-izometryczny- 50min
3. Poizometryczna relaksacja mięśni- 20min

Omówienie tematu stretchingu pozwoli Ci dobrac odpowiedni rodzaj rozciągania do potrzeb Twojego podopiecznego, rodzaju wysiłku fizycznego w części głównej treningu jak i odpowiedniej części treningu.

 • Wstęp do oceny zdrowia i sprawności fizycznej sportowca

Wykład online: 42 min

Wykład wyjaśnia na czym polega Anatomia Funkcjonalna i czemu zrozumienie powiązań powięziowo-mięśniowych względem różnych grup mięśniowych w ciele zawodnika jest podstawą indywidualizacji każdego parametru treningowego.

 

 

 • Kształtowanie szybkości i zwinności

Wykład online: 40min

Autor kursu to  sprinter reprezentujący dwukrotnie kraj na Igrzyskach Olimpijskich oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Europy, Uniwersjady i kraju. Podczas wykładów i filmów instruktażowych dzieli się wieloletnim doświadczeniem zdobywanym pod okiem najlepszych trenerów świata konkurencji sprinterskich w zakresie ćwiczeń kształtujących technikę biegu sprinterskiego i samego treningu rozwijającego szybkość biegu czy zmiany kierunku poruszania się.

 • Kształtowanie siły eksplozywnej

Wykład online: 22min

W wyczynowym sporcie jednym z ważnych celów treningowych jest rozwój siły eksplozywnej. Można ją opisać jako  kombinacje szybkości ruchu z możliwością generowania siły. Charakterystyczne dla treningu plyometrycznego są bardzo gwałtowne, ekscentryczne obciążenie mięśni z uruchomieniem potężnego odruchu na rozciąganie oraz eksplozywne uwolnienie energii zgromadzonej w tkankach łącznych zwanych w skrócie siłą reaktywną. W materiałach instruktażowych dowiesz się kiedy i w której części treningu ćwiczenia plyometryczne powinny być stosowane oraz kto może rozpocząć trening plyometryczny.

Materiał szkoleniowy zawiera instrrukcję wykonania blisko 30 ćwiczeń rozwijających siłę eksplozywną sportowca.

 • Diagnostyka poziomu wytrenowania sportowca

Wykład online: 43 min

Wykład przedstawia metody bezpośrednie i pośrednie diagnostyki poziomu wydolności i wytrenowania sportowca, które to dostarczają niezbędnych informacji do zaprogramowania skutecznego programu treningowego sportowca. Są również rewelacyjnym narzędziem diagnostyki postępów treningowych. 

 

 

 • Metody monitorowania i kontroli procesu treningowego

Wykład online: 64 min

Wykład zapozna Cię z parametrami poziomu wytrenowania, na podstawie których możesz monitorować skuteczność wybranych metod treningowych w budowie zdolności motorycznych.

 

   

 

 • Programowanie przygotowania motorycznego

Wykłady online: 5h 42 min

Wykłady dotyczące periodyzacji treningu w przygotowaniu motorycznym (głównie programowania treningu siłowego) stanowi podsumowanie wcześniej prezentowanych materiałów i wykładów, które to zapewnią Ci umiejętność logicznego zaplanowania maksymalnego tempa budowy zdolności motorycznych u swoich podopiecznych.

 

Ponadto w czasie kursu skorzystasz z:

 • Skryptu „Trener Przygotowania Motorycznego” z 2019 roku.

Praktyczna forma e-booka pozwala pracować z nim w dowolnym miejscu. Jest to 111 stron treści teoretycznych stanowiących podstawę wykładów online oraz filmów instruktażowych związanych z przygotowaniem do efektywnego treningu, metodami kształtowania zdolności motorycznych tj. siła, moc, szybkość, zwinność czy wytrzymałość jak i treści z zakresu prewencji występowania najpopularniejszych kontuzji i urazów sportowych czy odżywiania sportowca.

I dzień

1. Diagnostyka słabych ogniw sportowca (Skrining)
2. Ćwiczenia usprawniające negatywnych wyników testów skriningu
3. Metodyka ćwiczeń uwalniających słabe ogniwa ograniczające sprawność i wydolność fizyczną sportowca
4. Metodyka prewencji występowania urazów i przeciążeń w treningu sportowym
5. Ocena i metody reedukacji wzorców ruchowych

II dzień

6.Ćwiczenia specjalistyczne, ukierunkowane na rozwój szybkości
7.Trening plyometryczny
8. Zwinność
9.Technika klasycznych oraz funkcjonalnych ćwiczeń siłowych
10. Modyfikacje techniki ćwiczeń siłowych w zależności od sprawności i wad postawy sportowca
11.Trening okluzyjny i flossing w sporcie
12.Dozwolone wspomaganie farmakologiczne w sporcie

 

Czym różni się kurs Trenera Przygotowania Motorycznego Fit Academy od innych tego typu kursów?

 • Naszym priorytetem jest praktyka. 90% wiedzy teoretycznej kursu przekazujemy w materiałach dodatkowych przed kursem (skrypt + wykłady online). Pozwala nam to podczas 20h zajęć weekendowych skupić się na praktycznej nauce umiejętności niezbędnych Trenerowi Przygotowania Motorycznego.
 • Wiedza przekazywana podczas 20h praktycznych zajęć kursu jest efektem wieloletniej pracy ze sportowcami na poziomie sportowym Mistrzowskim Międzynarodowym z licznymi sukcesami, łącznie z medalami Mistrzostw Europy, Uniwersjady czy finału olimpijskiego, nie wspominając już o licznych medalach Mistrzostw kraju, czy występach podczas Mistrzostw Świata. Zdobyte podczas kursu umiejętności i wiedza pozwolą na świadomą indywidualizację, periodyzację i dopasowanie procesu treningowego, korekcyjnego czy usprawniającego nie tylko do zawodowców, ale również do klientów personalnych czy amatorów danej dyscypliny sportu.
 • Kurs charakteryzuje się niezwykle wysoką intensywnością przekazywania wiedzy podczas weekendowych zajęć praktycznych, jednakże należy się do niego należycie przygotować. 111 stronicowy skrypt oraz seria wykładów online trwających blisko 7 godzin krok po kroku w prosty i przystępny sposób wyjaśniają każdy element zajęć praktycznych
 • Prowadzący kurs był utytułowanym sportowcem, dwukrotnym olimpijczykiem i wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy. Aktualnie Trener Przygotowania Motorycznego PZBiS, na co dzień współpracuje z wieloma sportowcami różnych dyscyplin sportu zapewniając im pożądany rozwój sportowy.
 • Na kursie przekazujemy współczesną wiedzę, opartą o wyniki badań naukowych i nowoczesne podejście treningowe sprawdzone w praktyce na dużej grupie sportowców różnych dyscyplin sportu

Sprawdź opinie osób które odbyły już nasz kurs

Masz wątpliwości, czy nasz kurs Cię usatysfakcjonuje? Wahasz się czy nie wybrać kursu u konkurencji?

Zyskaj 100 % pewności!

Wszystkie kursy  Trenera Przygotowania Motorycznego prowadzone przez Fit-Academy są objęte programem "Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Jeżeli więc w jakikolwiek sposób wyjdziesz z naszego kursu niezadowolony, otrzymasz zwrot poniesionych kosztów.

Dbamy o wysoki poziom szkolenia oraz zależy nam na zadowoleniu kursantów.

"Gwarancja Satysfakcji albo zwrot kosztów"

Kwestie organizacyjne kursu

Data/miejsce:

Kurs Trenera Przygotowania Motorycznego

Katowice 19-20.12.2020r (2 dni, 20 h)

Cena 1199 zł

Promocja cena do 30.10 - 899 zł

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Liczy się kolejność wpłat

Po ukończeniu kursu otrzymasz tytuł Trenera Przygotowania Motorycznego potwierdzony odpowiednim certyfikatem w języku polskim oraz angielskim

Lokalizacja

Kurs w Katowicach prowadzi: Michał PietrzakMichał Pietrzak

- Dwukrotny Olimpijczyk, finalista olimpijski

- Wielokrotny medalista Mistrzostw Europy

- Doktorant AWF w Katowicach

-Trener Przygotowania Motorycznego Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu

- Absolwent wydziałów fizjoterapii oraz wychowania fizycznego AWF w Katowicach

- Trener medalistki mistrzostw świata, uniwersjady oraz halowych mistrzostw Europy

- W pracy naukowej zajmuje się diagnostyką mięsni szkieletowych stanu funkcjonalnego (Tensomiografia)  oraz obciążeniami treningowymi.

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza i podanie poprawnych danych (mail, nr tel., imię i nazwisko)
 2. Uczestnicząc w kursie Trener Przygotowania Motorycznego otrzymujesz gwarancje satysfakcji. W przypadku braku zadowolenia z udziału w kursie otrzymujesz zwrot kosztów - szczegóły w regulaminie
 3. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 199 zł.
 4. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca szczegółowe informacje dotyczące organizacji wybranego szkolenia (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).

UWAGA: Rezerwacja miejsca na kursie gwarantowana jest jedynie po wpłacie zaliczki 199 zł. Zapisy bez uiszczenia wpłaty nie będą respektowane.

Dane do przelewu:

Fit Academy

Al. Jerozolimskie 85 lok. 21

02-001 Warszawa

Numer konta bankowego:

PL 94 1090 2590 0000 0001 3129 9445

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

W razie pytań lub niejasności skontaktuj się z nami

Zapisz się na kurs

[fitacademy_template_form id="42"]