Trener Personalny – Kurs Bydgoszcz

Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu.
Wyszkoliliśmy ponad 17 000 Trenerów Personalnych, którzy rozpoczęli swoją karierę w Polsce i za granicą.

Kurs Online

Aktualnie nie prowadzimy żadnego kursu w Bydgoszczy, jednak nic straconego!

Zapisz się na kurs trenera personalnego edycja ONLINE

w promocyjnej cenie!

 

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Naszym priorytetem jest PRAKTYKA!

PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY Kurs składa się z 6 modułów: Tutaj znajdziesz szczegółowy opis modułów   Każdy moduł to 80% zajęć praktycznych + przynajmniej 1 studium przypadku wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego. W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne ciezary, kettelbels, trx, itp.

Kurs Trenera Bydgoszcz - Video

Po ukończeniu kursu otrzymasz Certyfikat Instruktora Siłowni w wersji PL i ENGCertyfikat Trenera personalnego w wersji PL i ENG

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!

ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU

Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 5 weekendowych zjazdów oraz obszernych materiałów dostępnych w formie on-line. W czasie kursu skorzystasz z:

 • Podręcznik „Gym Handbook” z 2018 roku.
 • Zeszyt ćwiczeń Fit Academy.
 • Praktyczny notatnik ćwiczeń siłowych.
 • Dostęp do lekcji i materiałów on-line

Szczegółowy opis materiałów, które otrzymasz znajduję się tutaj

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego w Bydgoszczy

i innych miastach partnerskich.

Poniżej prezentujemy opis przykładowych zajęć praktycznych realizowanych w ramach JEDNEGO, losowo wybranego modułu. W tym przypadku będzie to moduł 3

Trening Funkcjonalny temat: Metodyka nauczania wybranych ćwiczeń siłowych

Ważnym elementem naszego Kursu Trenera Personalnego jest dydaktyka, umiejętności nauczania poszczególnych ćwiczeń fizycznych oraz kształtowania poprawnej postawy. Celem tej części kursu jest wyposażenie przyszłych trenerów w wiedzę i umiejętności treningu z osobami rozpoczynającymi aktywność fizyczną, mającymi pewne ograniczenia ruchowe oraz z amatorami sportu potrzebującymi bardziej wymagającego treningu. Dla nich nasz przyszły trener dopasuje odpowiednie ułatwienia i utrudnienia ćwiczeń. Szeroki wachlarz progresji i regresji ważniejszych ćwiczeń wielostawowych powoduje, iż nasi trenerzy nauczają skutecznie i osiągają trwałe cele pracując ze swoimi podopiecznymi.  Z doświadczenia wiemy, że osoby korzystający z usług Trenera Personalnego są bardzo różni. Zróżnicowany poziom klientów, z którymi spotyka się trener personalny stanowi podstawę do wyposażenia go w umiejętność skalowania każdego ćwiczenia. Dzięki temu trening staję się w 100% indywidualny i dopasowany do możliwości klientów. Różne mogą być też miejsca treningów oraz dostępność sprzętu. Chcemy, aby nasi kursanci byli przygotowani do szybkiej reakcji na zmieniające się warunki (np. zajęty sprzęt, zbyt trudne ćwiczenie itp.) dzięki temu wszystko w treningu jest poukładane i całą pewnością zostanie do docenione przez klientów.

Nauczanie a Trenowanie – to dwie najczęstsze sytuacje z jakimi spotyka się Trener personalny.

Czy między nauczaniem a trenowaniem jest jakaś różnica ?

Oczywiście, naszym zdaniem bardzo duża.
Trenowanie to dalszy etap, to moment w, którym nasz podopieczny jest ukształtowanym zawodnikiem, aktywnym sportowcem lub cały czas prowadzi aktywne życie sportowe.
Nauczanie to przede wszystkim ruch, technika ćwiczeń, powrót do naturalnych wzorców ruchowych.
Takie podejście jest bliskie naszej szkole i na aspekty nauczające ruch stawiamy bardzo mocno. Zauważyliśmy, że duża część osób szukających trenera to osoby początkujące, które w pierwszej kolejności będą potrzebowały nauki poprawnego ruchu.
Każde wykonanie ćwiczenia przez nas będzie wspólnym działaniem:

 • Układu nerwowego
 • Układu mięśniowego
 • Układu kostno-stawowego

A nasza technika ćwiczenia w dużej mierze będzie uwarunkowana:

 • Wzrostem i masą ciała
 • Poprzednimi urazami
 • Nawykiem ruchowym
 • Trenowaną dyscypliną sportu

Patrząc na powyższe widzimy jak dużo czynników wpływa na ruch i technikę ćwiczeń naszego podopiecznego.  Na część z nich nie mamy wpływu np. poprzedni uraz. Jednak na większość z powyższych czynników Trener ma wpływ i odpowiednim podejściem, metodyką może:

 • Modyfikować i zmieniać nawyki ruchowe np. Podnoszenie ciężaru z ziemi
 • Przetorować impulsy nerwowo-mięśniowe np. Lepsze czucie mięśniowe
 • Dobrać odpowiednie progresje i regresje ćwiczeń np. Box squat

Bardzo często Trener stara się „coś rozciągnąć” coś „powzmacniać” i od razu oczekuje efektu w postaci lepszej techniki np. przysiadu

Czasem się to udaje, jednak wielokrotnie nie otrzymujemy żadnej zmiany. Dzieje się tak ponieważ ruchem steruje nasz układ nerwowy, wysyłając impulsy nerwowo-mięśniowe. Bardzo często to złe „sterowanie naszej głowy” (złe nawyki ruchowe) powodują niepoprawną technikę ćwiczeń.

Chcąc działać kompleksowo Trener powinien znać odpowiednie ćwiczenia, które integrują układ nerwowy do wysyłania informacji o prawidłowej technice. Przykładem może być tutaj zapadanie się kolan do środka w trakcie przysiadu. Wykorzystajmy do tego gumę mini band założoną nad kolana. Podopieczny wykonując przysiady z gumą, która ściąga jego kolana jeszcze mocniej do środka, angażuje się odpowiedni impuls nerwowo-mięśniowy i kolana zaczynają pracować w kierunku zewnętrznym. Po wykonaniu kilku powtórzeń dobry ruch się utrwala.
Takich zabiegów treningowych możemy wykonać bardzo wiele. O tym jak wpływać na układ nerwowy, modyfikować złe nawyki ruchowe, szybko i sprawnie przeprowadzić klienta przez proces nauczania i trenować bezpiecznie, dowiesz się właśnie w tym module!

kurs na trenera personalnego bydgoszcz

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 3

MODUŁ 3 Trening Funkcjonalny

Czas trwania: 14h w obrębie nabywania wiedzy i umiejętności z pomocą szkoleniowca.

Kursanci poznają i omawiają regresje martwego ciągu.

Kursanci poznają i omawiają regresje martwego ciągu.

progresja cwiczen

Przechodzą do progresji i ćwiczeń ukierunkowanych do osób zaawansowanych, sportowców

Ponadto na kursie dowiesz się między innymi:

Kursanci na podstawie zdobytych umiejętności, szybko i sprawnie dopasowują środki treningowe dla wymaganych warunków.

Pełen opis standardów oraz pozostałych modułów

WYMAGANIA / KRYTERIA KWALIFIKOWANIA KANDYDATÓW:

 • Ukończone 18 lat;
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. (Nie wymagamy zaświadczenia – w kursie uczestniczysz na własną odpowiedzialność);
 • O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłata zaliczki 199 zł)

 

CENA KURSU TRENER PERSONALNY BYDGOSZCZ:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1200 zł  Kurs Trenera Personalnego + 2 x 200zł egzamin = 2500zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

Co musisz zrobić?

 1. Poleć nasz kurs znajomemu.
 2. Wyślij nazwisko osoby której poleciłeś kurs.
 3. Jeśli Twój znajomy opłaci kurs Trener Personalny + Instruktor Siłowni, Ty (za każdą osobę) otrzymujesz 100 zł na swoje konto, a znajomy 100 zł zniżki na swój kurs Trener Personalny + Instruktor.

Ponadto:

* Za  kurs możesz zapłacić w ratach

* Osoby bezrobotne mogą odbyć kurs ZA DARMO

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY KURS?

Kurs weekendowy odbywa się dniach Od 10.09 - 25.09 . Na kurs zapiszesz się tutaj: zapisy

Miejsce:

Bydgoszcz City Fit ul. Kruszwicka 1

CZAS TRWANIA KURSU:

Weekendowo: 10 dni (5 zjazdów) sb-nd, 5-8h dziennie
Dziennie: 10 dni pon-pt (bez sobót i niedziel) 5-8h dziennie

Wybierz nasz kurs trenerski

Kurs na trenera personalnego w Bydgoszczy prowadzą między innymi:

DOMINIK JOPEK

Absolwent Akademi Wychowania Fizycznego w Gorzowie wielkopolskim. Trener Personalny z wieloletnim doświadczeniem. Ekspert oceny funkcjonalnej FMS -Functional Movement Screen. Instruktor Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej. Instruktor Sportów Siłowych. Międzynarodowy Instruktor TRX® – GSTC. Uczestnik wielu szkoleń, kursów i konferencji. Najważniejsze z nich to Olimpijskie podnoszenie ciężarów, Kurs Kettlebell metodą Gierevoy Sport, a także certyfikowane szkolenia obejmujące szeroko rozumiany trening funkcjonalny. Jest posiadaczem certyfikatów na wszystkich poziomach IFAA Dietetyka i Suplementacja w Sporcie. Swoją edukacje opiera na wiedzy czerpanej od najlepszych trenerów. Spotkał na swojej drodze m. in. Thomasa Korompai, Patricka Meinarta, Steva Maxwella, Ivana Denisova czy Remigiusza Rzepke. Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym i treningu Crossfit.

MATEUSZ KACZOROWSKI

Absolwent UKW Bydgoszcz na kierunku wychowanie fizyczne. Trener personalny z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata pracował z pełnym przekrojem klientów w różnych klubach fitness od tych małych do tych największych.

Pracuje z klientem na wielu płaszczyznach, dlatego tez rozwijał się w różnych, wzajemnie uzupełniających się dziedzinach, takich jak : trening siłowy, przygotowanie motoryczne, trening funkcjonalny, dietetyka i suplementacja czy interpretacja wyników laboratoryjnych

Specjalista teorii i metodyki treningu siłowego. Zawodnik trójboju siłowego, w którym to osiągnął następujące wyniki : 245kg w przysiadzie ze sztangą, 190kg w wyciskaniu sztangi leżąc oraz 280kg w martwym ciągu.

Od 15 lat związany ze sportami nie tylko siłowymi a także z piłką nożną, siatkówką oraz koszykówką. Aktywność fizyczna to jego życiowa pasja , którą to zaraża wszystkie napotkane osoby.

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza i podanie poprawnych danych (mail, nr tel., imię i nazwisko)
 2. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 199 zł.
 3. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca szczegółowe informacje dotyczące organizacji wybranego szkolenia (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).

UWAGA: Rezerwacja miejsca na kursie gwarantowana jest jedynie po wpłacie zaliczki 199 zł. Zapisy bez uiszczenia wpłaty nie będą respektowane.

Dane do przelewu:

Fit Academy
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Numer konta bankowego:
PL 94 1090 2590 0000 0001 3129 9445

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

W razie pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktu
kontakt@fit-academy.pl

Karolina +48 570 907 392
Pn-pt: 9-17  Sob-niedz. 9-14

Kamila +48 790 298 911
Pon-pt: 11-19 Sob-niedz: 9-14

Zapisz się na kurs


[fitacademy_template_form id="80000"]