Jesteś trenerem personalnym i chcesz rozwijać swoje kompetencje?

Ukończyłeś kurs trenera personalnego i szukasz dalszego rozwoju?

 

Mamy dla Ciebie Nowość!

Medyczny Trener personalny – Kurs Online

Chcesz poznać tajniki indywidualizacji treningu personalnego? Dobierać plany treningowe dostosowane do indywidualnych predyspozycji klienta personalnego zapewniające mu szybkie tempo osiągnięcia celów treningowych?

Kurs Medyczny Trener Personalny (online) jest właśnie dla Ciebie!

Kurs Trener Personalny Online

W odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnego rynku oraz kierowane do nas prośby dajemy Państwu możliwość odbycia naszego kompleksowego kursu Medyczny Trener Personalny w formie online.

Kurs jest internetową wersją stacjonarnego szkolenia, opiera się na tej samej podstawie programowej i spełnia te same standardy.

Posiadamy status Jednostki Kształcenia Ustawicznego, wydajemy zaświadczenia na podstawie § 22 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 19 marca 2019 r. W sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

 CO OTRZYMUJESZ PO UKOŃCZENIU KURSU ONLINE:

 1. Certyfikat Medyczny Trener Personalny w wersji PL
 2. Certyfikat Medyczny Trener Personalny w wersji ENG

Medyczny Trener Personalny (ONLINE)

Kurs składa się łącznie z 4 modułów:

 • Anatomia Funkcjonalna (3h)

Położenie i rola odpowiednich grup mięśniowych została omówiona w materiale wideo przy pomocy inetraktywnego programu prezentującego szkielet człowieka. Program ten pozwala na wizualizację omawianych struktur anatomicznych i funkcji odpowiednich grup mięśniowych  wprawiających szkielet w ruch. Taka forma graficznego przedstawienia tematu anatomii pozwala w prosty sposób zrozumieć skomplikowane powiązania  grup mięśniowych między sobą co jest podstawa zrozumienia biomechaniki ruchu człowieka ale również początkiem tematu Oceny zdrowia i sprawności fizycznej klienta personalnego.

 

MODUŁ 2 Ocena zdrowia i sprawności fizycznej z oceną funkcjonalną klienta

 • Stretching

Filmy instruktażowe (2h 15 min)

1.Technika autouwalniania powięziowo mięśniowego- 45min
2. Stretching Dynamiczny w postaci kompleksów ruchowych- 20min
3. Stretching statyczny-aktywny-izometryczny- 50min
4. Poizometryczna relaksacja mięśni- 20min

Omówienie tematu stretchingu pozwoli Ci dobrac odpowiedni rodzaj rozciągania do potrzeb Twojego podopiecznego, rodzaju wysiłku fizycznego w części głównej treningu jak i odpowiedniej części treningu.

 • Wstęp do oceny zdrowia i sprawności fizycznej klienta

Wykład online: 42 min

Wykład wyjaśnia na czym polega Anatomia Funkcjonalna i czemu zrozumienie powiązań powięziowo-mięśniowych względem różnych grup mięśniowych w ciele klienta personalnego jest podstawą indywidualizacji każdego parametru treningowego.
 
 

 • Medyczny Trener Personalny

Film instruktażowy 4h10min

Ponad 30 testów oceniających zdrowie i sprawność fizyczną człowieka prezentowanych w materiale instruktażowym pozwoli Ci dobrać ćwiczenia usprawniające do słabych ogniw w ciele Twojego podopiecznego oraz zmniejszyć ryzyko występowania przeciążeń i kontuzji ograniczających rozwój wyników sportowych. Znajomość testów skriningowych pozwoli Ci również zindywidualizować technikę ćwiczeń siłowych oraz reedukować wzorce ruchowe zwiększając tym samym efektywność, precyzję i ergonomię każdego programu treningowego.

 • Wpływ słabych ogniw na sprawność fizyczną

Nagranie głosowe 1h25min

Podczas aktywności fizycznej, ograniczony zakres ruchu w jednym stawie czy osłabiony mięsień (słabe ogniwo), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy. W takiej sytuacji zachowanie funkcji ruchu wymaga kompensacji w innym segmencie ciała poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu, co może też prowadzić do przeciążenia tkanek. Jeśli, jako trenerzy czy rehabilitanci, chcemy stworzyć skuteczny program treningowy dla podopiecznych, powinniśmy spojrzeć na sportowca jak na ciąg wzajemnie oddziałujących na siebie powiązań, a przede wszystkim zrozumieć je – aby zdiagnozować, a następnie wyeliminować słabe ogniwo, ograniczające efektywność pracy treningowej. Musimy mieć świadomość, iż  zaburzenia w jednym ogniwie, mogą prowadzić do zmian, często w odległych częściach ciała. Tylko przestrzegając strategii identyfikacji słabego ogniwa, trener jest w stanie wykrzesać z osoby aktywnej fizycznie największy możliwy potencjał sprawności fizycznej i motorycznej a rehabilitant ustrzec przed kontuzjami, dolegliwościami bólowymi i wyłączeniem z rywalizacji sportowej. Nagranie głosowe wyjaśnia, które słabe ogniwo najmocniej ogranicza możliwości budowy zdolności motorycznych i które narażają sportowca na największe ryzyko wystąpienia kontuzji w przyszłości.

 • Diagnostyka sprawności obręczy barkowej + ćwiczenia usprawniające

Film instruktażowy: 42 min

Problemy bólowe obręczy barkowej osoby aktywnej fizycznie są najczęściej efektem zbyt dużej intensywności treningu siłowego oraz braku personalizacji ich technik. Prawidłowa diagnostyka przyczyn występowania zaburzenia balansu strukturalnego obręczy barkowej i włączenie do planu treningowego ćwiczeń usprawniających to prosta droga do powrotu do bezbolesnej aktywności fizycznej jak i nowe możliwości budowy zdolności motorycznych.

 • Prewencja występowania urazów w sporcie

Film instruktażowy 2h

Urazy towarzyszą aktywności człowieka od zawsze. Nie sposób ich uniknąć -jesteśmy na nie w pewnym stopniu skazani. Narząd ruchu człowieka, tak doskonały w swojej konstrukcji, często nie potrafi przeciwstawić się siłom, które pojawiają się podczas treningów i występów sportowych na najwyższym poziomie. Naturalną rzeczą jest poszukiwanie coraz bardziej zaawansowanych i skutecznych metod leczenia uszkodzeń narządów ruchu. Konieczne jest również wdrażanie metod zapobiegania im, czyli profilaktyka. Jeszcze do niedawna programy prewencyjne dotyczyły oddziaływań na określony obszar, który należało chronić. Dzisiejszy stan wiedzy pozwala na szersze spojrzenie na urazy sportowe. Wiadomo na przykład, że aby chronić staw skokowo-goleniowy przed skręceniem, należy wzmacniać mięsień pośladkowy średni. Żeby chronić staw ramienny - należy stabilizować łopatkę i tułów oraz uruchamiać stawy biodrowe. Jeśli mamy do czynienia z kolanem skoczka, skoncentrowanie się tylko na obszarze bólu skazane jest na porażkę. Bezwzględnie należy spojrzeć na całokształt ciała ludzkiego, poszukać powiązań między segmentami znajdującymi się powyżej i poniżej występowania dysfunkcji i wykryć zaburzenia, które mogą być przyczyną powstania tego urazu.

Program i Założenia kursu Medycznego Trenera Personalnego został stworzony wspólnie przez czołowych specjalistów branży treningu, fizjoterapii i sportu. Autorami programu kursu są wieloletni fizjoterapeuci kadry narodowej, trenerzy Przygotowania Motorycznego, w tym kadry narodowej, sportowcy najwyższego- mistrzowskiego poziomu (Finalista Olimpijski, Olimpijczycy, Medaliści Mistrzostw Europy, Wielokrotni reprezentanci kraju na Mistrzostwach Świata, Europy i Uniwersjadach, a także aktualni pracownicy naukowi.

Wiedza przekazywana podczas 14 h kursu online jest efektem wieloletniej pracy ze sportowcami na poziomie sportowym Mistrzowskim Międzynarodowym z licznymi sukcesami, łącznie z medalami Mistrzostw Europy, Uniwersjady czy finału olimpijskiego, nie wspominając już o licznych medalach Mistrzostw kraju, czy występach podczas Mistrzostw Świata. Jednakże zdobyte podczas kursu umiejętności i wiedza pozwoli na indywidualizację i dopasowanie procesu treningowego, korekcyjnego czy usprawniającego nawet do klientów personalnych czy amatorów danej dyscypliny sportu. Kurs oprócz 14h filmów instruktażowych, webinarów, wykładów online zawiera dodatkowo ponad 150 stronicowym skrypt, który krok po kroku w prosty i przystępny sposób wyjaśnia każdy element zajęć online.

Innowacyjna koncepcja kursu Medycznego Trenera Personalnego zapewni rozwój warsztatu trenerskiego zarówno absolwentowi kursu Trenera Personalnego jak i trenerowi z wieloletnim stażem na najwyższym światowym poziomie. Sprawdziliśmy wszystko w praktyce na klientach personalnych, ale przede wszystkim na sportowcach reprezentujących nasz kraj na arenach międzynarodowych. Testy i ćwiczenia usprawniające będące wynikiem opracowanego przez nas Skriningu nie tylko zapewniają rewelacyjny progres treningowy, ale przede wszystkim zapewniają powrót do zdrowia nawet w przypadkach wskazań do ingerencji chirurgicznych aparatu ruchu. Nie, to nie żart! Z pewnością słyszałeś stwierdzenie, że najlepszym lekarstwem jest ruch. Podczas zajęć medycznego trenera personalnego udowodnimy Ci że to stwierdzenie jest prawdziwe. Jeżeli dasz sobie szansę na rozwój i wybierzesz kurs Medycznego Trenera Personalnego online w Fit-Academy, jesteśmy pewni że zrewolucjonizujesz swoje postępowanie treningowe, a Twoi podopieczni Ci za to podziękują. Postępując zgodnie z wiedzą prezentowaną na kursie- ocaliliśmy jako sztab trenerski i fizjoterapeutyczny wielu zawodników nie tylko przed ostrzem skalpela ale przede wszystkim przed zakończeniem kariery zawodniczej.

Michał Pietrzak o kursie Medycznego Trenera Personalnego:

"Żałuję, że parę lat temu nie było takiego szkolenia, w którym to krok po kroku mógłbym dowiedzieć się jak znaleźć  słabe ogniwo ograniczające sprawność i wydolność fizyczną mojego organizmu, nauczyć się ćwiczeń usprawniających, zapewniających mi jeszcze większy, a przede wszystkim zdrowszy rozwój sportowy. Posiadając wiedzę i umiejętności, których w Fit-Academy uczymy podczas  kursu Medycznego Trenera Personalnego, mógłbym mocniej rozwinąć się sportowo, a wywalczone medale Mistrzostw Europy i finał Igrzysk Olimpijskich mógłbym traktować wtedy jako cele pośrednie w zdobywaniu wyższych laurów sportowych.

Aktualnie jako Trener Przygotowania Motorycznego pracuję zgodnie z koncepcją  Medycznego Trenera Personalnego Fit- Academy. Dzięki temu uratowałem kilku swoich podopiecznych przed ingerencją chirurgiczną a być może nawet zakończeniem kariery sportowej. Jednocześnie co najważniejsze, zapewniając  im stały progres i sukcesy sportowe.

Lata współpracy z fizjoterapeutami kadry narodowej, zawodnikami klasy mistrzowskiej międzynarodowej różnych dyscyplin sportu, wiedza zdobyta podczas licznych kursów i studiów doktoranckich na AWF, ale przede wszystkim wieloletnia praktyka sportowa i fizjoterapeutyczna zaowocowały stworzeniem koncepcji Medycznego Trenera Personalnego z którego jako współautor jestem dumny. Projektowi temu przyświecał jeden cel.  Aby Trenerzy nie uczyli się na swoich błędach, ale zgodnie z wnioskami, które wyciągnąłem popełniając własne.

Dopełnieniem innowacyjnego podejścia do ciała człowieka w myśl koncepcji Medycznego Trenera Personalnego jest 158 stronicowy skrypt, którego przygotowanie sztabowi specjalistów zabrało kilkaset godzin pracy. Jej efektami chcielibyśmy podzielić się z jak najszerszym gronem odbiorców, aby poprawić jakość życia, wyeliminować wady postawy i zespoły posturalne klientów personalnych, jak również zadbać o rozsądny rozwój i progres treningowy sportowców"

Sprawdź opinie osób które odbyły już nasz kurs

CENA KOMPLEKSOWEGO KURSU (ONLINE)

799 zł

Kadra

Kurs Medyczny Trener personalny został przygotowany przez:

JAKUB CIENIAWSKI

Fizjoterapeuta zawodników poziomu mistrzowskiego międzynarodowego polskiej kadry narodowej. Twórca koncepcji Medycznego Trenera Personalnego Fit-Academy ukierunkowanego na leczenie dysfunkcji narządu ruchu przy użyciu ćwiczeń usprawniających. Uczestnik wielu kursów specjalistycznych z zakresu fizjoterapii, m. In.: Masaż Tkanek Głębokich Terapia Manualna i Igłoterapia, Ocena Funkcjonalna FMS Specjalista FMS Diagnostyka funkcjonalna i kliniczna w sporcie Wykorzystanie elementów oceny funkcjonalnej w sporcie Uczestnik i prelegent wielu konferencji naukowych i warsztatów, np.: Biomechaniczna ocena stawów kończyn dolnych i górnych Leczenie zachowawcze, operacyjne i funkcjonalne urazów sportowych, Postępowanie fizjoterapeutyczne w wybranych urazach sportowych, Profilaktyka urazów sportowych

JUSTYNA OSTROWSKA

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, kierunek: Wychowanie Fizyczne, Sport. Trener II klasy Lekkiej Atletyki, certyfikowany sędzia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trener Personalny, przygotowania motorycznego, TRX, kettlebell, Instruktor Aqua Fitness, Specjalista ds. odżywiania. Zawodniczka AZS AWF Kraków. Specjalizacja: trójskok oraz skok w dal. Członkini Kadry Narodowej skoków. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w skoku w dal oraz trójskoku w różnych kategoriach wiekowych. Organizatorka biegowych imprez masowych. W pracy z Podopiecznymi stawia na indywidualne podejście, precyzję oraz dokładność wykonywania ćwiczeń. Posiada długoletnie doświadczenie w treningu dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na kurs kliknij przycisk ZAPISZ SIĘ NA KURS.
 2. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 1299 zł.
 3. Na podany adres e-mail zostanie wysłana automatyczna wiadomość zawierająca login oraz hasło wraz z linkiem które umożliwią logowanie do Panelu Kursu ONLINE (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).
  W razie pytań skontaktuj się z nami

  Formularz kontaktu
  kontakt@fit-academy.pl

  Karolina +48 570 907 392
  Pn-pt: 9-17  Sob-niedz. 9-14

  Kamila +48 790 298 911
  Pon-pt: 11-19 Sob-niedz: 9-14

Zapisz się na kurs