Dla kogo dedykowany jest ten kurs:

 • Trenerów personalnych, chcących podnieść jakość swoich usług na wyższy poziom
 • Trenerów, pragnących poznać funkcjonalne zastosowanie treningu siłowego oraz możliwości jego indywidualizacji wśród szerokiego grona klientów : osób początkujących, zaawansowanych, sportowców, osób borykającymi się z problemami zdrowotnymi układu ruchu
 • Trenerów, chcących zgłębić wiedzę, dotyczącą szczegółowej techniki wykonywania ćwiczeń siłowych, w wielu odmianach
 • Trenerów przygotowania motorycznego, chcących zdobyć wiedzę z zakresu treningu siłowego, oraz jak funkcjonalnie łączyć go z treningami dyscypliny sportowej
 • Sportowców zawodowych i amatorów, chcących poprawić swoją siłę i sprawność

Dlaczego warto zapisać się na kurs Funkcjonalnego Treningu Siłowego?

Program i założenia kursu Funkcjonalnego Treningu Siłowego został stworzony przez specjalistę branży treningu siłowego i funkcjonalnego. Autorem jest wieloletni trener personalny, który ma za sobą przeszłość sportową (Mistrzostwo Polski na poziomie akademickim), specjalizujący się w funkcjonalnym podejściu do ruchu, współpracujący na co dzień z zawodowymi sportowcami, ale również z ludźmi, którzy stawiają pierwsze kroki w treningu siłowym.

Wiedza przekazywana podczas 18 godzin zajęć, jest efektem wieloletniej pracy z setkami ludzi o różnych możliwościach fizycznych, stanie zdrowia oraz aspiracjach sportowych. Doświadczenie prowadzącego w tej materii, pozwala na nabycie umiejętności indywidualizacji podejścia treningowego, uwzględniając znaczenie treningu siłowego, który w podejściu funkcjonalnym będzie wyglądał różnie dla wielu przypadków ludzi, natomiast oparty o fundamentalne zasady. Kurs pozwala zrozumieć funkcjonalne podejście do treningu siłowego, ale przede wszystkim wyposaża uczestników w praktyczne umiejętności wykonywania oraz nauczania ćwiczeń siłowych, w oparciu o szczegółową technikę i metodykę. Kurs w większości składa się z zajęć praktycznych, pozwalających na doskonalenie warsztatu trenerskiego, oraz nabywaniu specjalistycznej wiedzy z dziedziny treningu siłowego.

Krystian Kaczmarek o kursie Funkcjonalnego Treningu Siłowego:

„Kurs jest zbiorem wiedzy, na podstawie moich wieloletnich doświadczeń w branży treningu personalnego, a także współpracy ze sportowcami. Na przestrzeni ostatniej dekady, w której mierzyłem się z wieloma wyzwaniami jako trener, osoba w dużej mierze odpowiedzialna za efektywność oraz bezpieczeństwo ludzi ze mną współpracujących, nieustannie poszukiwałem optymalnych rozwiązań w treningu siłowym. Niepodważalnym wnioskiem, do którego mogłem dojść, jest fakt, że prawidłowy rozwój siły, oparty przede wszystkim na jakości, ma kolosalne znaczenie w treningu każdej osoby. Niezależnie, czy mówimy o zawodowym sportowcu, któremu rozwój siły ma pomóc stać się lepszym zawodnikiem, czy mówimy o 40 letniej matce dwójki dzieci, której właściwy trening siłowy pomaga radzić sobie z bólami kolan czy odcinka lędźwiowego. Często spotykamy się z opiniami, że ćwiczenia siłowe mogą być niebezpieczne. Owszem, mogą nieść za sobą niebezpieczeństwo, jeżeli są wykonywane nieprawidłowo i z brakiem atencji na jakość i planowanie. Założeniem mojego kursu, jest szerzenie jakości wśród trenerów różnych obszarów i osób aktywnych fizycznie. W moim podejściu, trener powinien cechować się kunsztem inżyniera, zwracając uwagę na szczegóły, prostymi i zrozumiałymi metodami poprawiał jakość podejmowanego przez ludzi ruchu. Koncepcja, którą przekazuję podczas kursu, jest owocem moich doświadczeń, a także mojej ścieżki edukacyjnej, którą wciąż podążam, ucząc się od najlepszych w tym fachu trenerów na świecie, uczestnicząc w szkoleniach z ich udziałem oraz kupując ich wiedzę zawartą w książkach i materiałach online. Każda wiedza wymaga ciągłej aktualizacji, a prowadzony przeze mnie kurs jest oparty o nowoczesne trendy w podejściu funkcjonalnym do treningu siłowego."

Czego dowiesz się na kursie?

- poznają szczegółową metodykę wykonywania ponad 80 ćwiczeń siłowych, ich klasyfikację według wzorców ruchowych

- dowiadują się, jak dobierać ćwiczenia siłowe dla osób o różnym stopniu zaawansowania, w tym również z ograniczeniami ruchowymi i bólowymi

- zrozumieją istotę funkcjonalności treningu siłowego

- nauczą się prawidłowo wykonywać ponad 80 ćwiczeń siłowych

- nauczą się prawidłowo planować i programować plany treningowe w funkcjonalnym podejściu do aktywności fizycznej

Czego nauczysz się na kursie?

 • Prawidłowo wykonywać oraz nauczać właściwej techniki ponad 80 ćwiczeń siłowych
 • Indywidualizować i dobierać odpowiednie wersje ćwiczeń dla różnego stopnia możliwości fizycznych
 • Rozumieć istotę klasyfikacji ćwiczeń we wzorcach ruchowych
 • Prawidłowo oddychać w trakcie wykonywania ćwiczeń oraz różnicować oddech ze względu na rodzaj aktywności
 • Odpowiednio programować rozgrzewkę zintegrowaną z częścią główną treningu
 • Rozumieć istotę podziału ćwiczeń na główne i akcesoryjne
 • Właściwie programować trening siłowy, uwzględniając poziom zaawansowania, stan zdrowia i możliwości fizyczne trenującej osoby

Program kursu funkcjonalny trening siłowy

Moduł 1 Trening siłowy w ujęciu funkcjonalnym     czas trwania 3 godziny

 1. Trening siłowy – rola, znaczenie, zastosowanie
 2. Czym jest funkcjonalność
 3. Pojęcie równowagi w treningu siłowym
 4. Klasyfikacja wzorców ruchowych

Moduł 2 Przygotowanie ruchowe w treningu siłowym czas trwania 3 godziny

 1. Oddychanie w treningu jako wzorzec ruchowy – metodyka oddychania
 2. Programowanie rozgrzewki w treningu siłowym

Moduł 3 Strategie indywidualizacji ćwiczeń siłowych na dolną część ciała czas trwania 4 godziny

 1. Ćwiczenia siłowe główne dolnej części ciała: szczegółowa nauka techniki i progresje wzorców (squat, hinge, lunge, single leg hinge)
 2. Ćwiczenia siłowe akcesoryjne dolnej części ciała: szczegółowa nauka techniki (good morning, box squat, step-up, hamstring curls, copenhagen adduction itp.)

Moduł 4 Strategie indywidualizacji ćwiczeń siłowych na górną część ciała czas trwania 4 godziny

 1. Ćwiczenia siłowe główne górnej części ciała: szczegółowa nauka techniki i progresje wzorców (vertical pull, row, vertical push, horizontal push)
 2. Ćwiczenia siłowe akcesoryjne górnej części ciała: szczegółowa nauka techniki (pullover, facepull, dips, shrugs itp.)

Moduł 5 Strategie indywidualizacji ćwiczeń siłowych tułowia czas trwania 2 godziny

 1. Ćwiczenia siłowe tułowia: szczegółowa nauka techniki i progresje wzorców (antiflexion, antirotation, rotation)

Moduł 6 Programowanie treningu siłowego w ujęciu funkcjonalnym czas trwania 2 godziny

 1. Programowanie treningu siłowego dla różnych poziomów zaawansowania (początkujący/średniozaawansowany/zaawansowany/sportowiec)

Kursant wie/umie/potrafi:

 1. Jak wykorzystać techniki ćwiczeń siłowych w treningu
 2. Jak metodycznie nauczać innych techniki ćwiczeń siłowych
 3. Jak indywidualizować wersje ćwiczeń w ujęciu funkcjonalnym
 4. Jak programować trening siłowy w ujęciu długofalowym dla klientów o różnym stopniu zaawansowania treningu

Kwestie organizacyjne

Jesteśmy w trakcie organizowania grupy - jesteś zainteresowany? Napisz do nas!

Łukasz Niedzielak o kursie (zawodnik reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej)

"Z Krystianem miałem okazję współpracować 2 razy. Pierwszy raz, gdy byłem zawodnikiem MKS Poznań Krystian przygotowywał nas do sezonu, jak również w trakcie trwania rozgrywek. Były to ćwiczenia ukierunkowane pod piłkę ręczną. Podczas ówczesnych treningów ja, jak i koledzy z drużyny czuliśmy się mega przygotowani do każdego spotkania pod względem siły, wytrzymałości i szybkości.

Drugi raz już indywidualnie zgłosiłem się do Krystiana rok temu. Poprosiłem go o pomoc w przygotowaniu do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej. Po wywiadzie oraz moich oczekiwaniach Krystian jako były szczypiornista doskonale wiedział jakiego treningu oraz ćwiczeń potrzebuję. Skupiliśmy się głównie na szybkości i sile dolnych partii mięśniowych. Konkretne ćwiczenia i konkretne wartości, które musiałem pokonywać sprawiły, że czułem się coraz mocniejszy. Ćwiczenia, które wcześniej wykonywałem nie przynosiły pożądanych efektów. Przy współpracy z Krystianem regularny i skonkretyzowany trening pozwolił w końcu przekroczyć pewne granice. Martwy ciąg, w którym na początku wartości oscylowały w granicach 60 kg, po kilku tygodniach były już w granicach 100 kg. Czułem, że zrobiłem duży progres siłowo – szybkościowy. Profesjonalne podejście Krystiana i indywidualne spojrzenie na moją osobę sprawiły, że zostałem powołany do reprezentacji narodowej w piłkę ręczną plażową i byłem jednym z głównych defensorów kadry trenera Jarosława Knopika.

Podsumowując współpraca z Krystianem to była czysta przyjemność. Nie zawsze jest możliwość pracy z trenerem, który wie czego od niego oczekujesz. W tym przypadku Krystian doskonale wiedział w jaki sposób mamy zrealizować dany cel. Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będę miał możliwość współpracy z taki specjalistą w swoim fachu jakim jest Krystian."

Zarezerwuj miejsce

 1. W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza i podanie poprawnych danych (mail, nr tel., imię i nazwisko)
 2. Uczestnicząc w kursie Trener Przygotowania Motorycznego otrzymujesz gwarancje satysfakcji. W przypadku braku zadowolenia z udziału w kursie otrzymujesz zwrot kosztów - szczegóły w regulaminie
 3. Po poprawnym wypełnieniu formularza należy uiścić opłatę w wysokości 199 zł.
 4. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca szczegółowe informacje dotyczące organizacji wybranego szkolenia (UWAGA: dla pewności sprawdź również folder SPAM).

UWAGA: Rezerwacja miejsca na kursie gwarantowana jest jedynie po wpłacie zaliczki 199 zł. Zapisy bez uiszczenia wpłaty nie będą respektowane.

Dane do przelewu:

Fit Academy

Al. Jerozolimskie 85 lok. 21

02-001 Warszawa

Numer konta bankowego:

PL 94 1090 2590 0000 0001 3129 9445

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

W razie pytań lub niejasności skontaktuj się z nami

Zapisz się na kurs

[fitacademy_template_form id="4100"]