Trener Personalny – Kurs Białystok

with Brak komentarzy
Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Naszym priorytetem jest praktyka

Kurs składa się z następujących modułów:

 • Podstawowa wiedza w zakresie fitness
 • Instruktor fitness (siłowni)
 • Instruktor zajęć grupowych fitness (bez choreografii muzycznej)
 • Rola Trenera personalnego
 • Anatomia funkcjonalna
 • Fizjologia
 • Odżywianie
 • Psychologiczno-społeczne aspekty zdrowia i sprawności fizycznej
 • Ocena zdrowia i sprawności fizycznej: Gromadzenie i analizowanie informacji
 • Adaptacja treningowa oraz planowanie i programowanie ćwiczeń
 • Biznes trenera personalnego- sprzedaż treningów personalnych, praca w sieciówce i  jako freelancer

Każdy moduł to 80% zajęć praktycznych + przynajmniej 1 studium przypadku wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego.

W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne ciezary, kettelbels, trx, itp.

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!

ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU 

Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego w Białymstoku

i innych miastach partnerskich

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 12 modułów.

Poniżej prezentujemy opis przykładowych zajęć praktycznych realizowanych w ramach JEDNEGO, losowo wybranego modułu. W tym przypadku będzie to Moduł 5 - Odżywianie.

Piąty moduł Kursu Trenera Personalnego dotyczy odżywiania. Jest ono nieodzownym elementem uzupełniającym każdy plan treningowy. To od niego w dużym stopniu zależy to, czy i w jakim tempie klient osiągnie założone cele oraz co najważniejsze - czy utrzyma uzyskane wcześniej rezultaty. Dlatego tak ważne jest, by Trener Personalny prócz kwalifikacji w obszarze oceny stanu zdrowia i umiejętności doboru odpowiedniego planu treningowego posiadał także kompetencje w zakresie dietetyki.

Moduł rozpoczyna się od kwestii teoretycznej podczas której omówione zostają wszelkie podstawowe aspekty związane z dietetyką sportową. Od makroskładników, witamin i składników mineralnych po najefektywniejsze strategie żywieniowe stosowane przy współpracy ze sportowcami zawodowymi jak i osobami trenującymi amatorsko.

Uczestniczący w module kursanci nauczą się samodzielnie komponować plany żywieniowe w postaci prawidłowo zbilansowanych posiłków, ustanawiając tym samym prawidłowe wzorce żywieniowe - zarówno w procesie odchudzania jak również przybierania na wadze.

MODUŁ 5 Odżywianie

> Czas trwania: 5h zajęć pod okiem szkoleniowca.

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 5

kurs trenera personalnego bialystok

Ćwiczenia:

 • Wprowadzenie do współpracy z klientem od kwestii żywieniowej

W tym segmencie omawiamy i przeprowadzamy pierwszy krok podczas współpracy z klientem, czyli wywiad żywieniowy. Wywiad oparty jest na podstawie zmodyfikowanych kwestionariuszy żywieniowych QEB oraz FFQ-6. W pierwszym etapie omówione zostaną wszystkie zagadnienia związane z profesjonalnym wywiadem, następnie uczestnicy szkolenia sami przeprowadzają przykładowy wywiad na łamach grupy. Ocenią poszczególne przypadki kwalifikując pomoc w ramach własnych zadań zawodowych lub odsyłają do dietetyka bądź innego specjalisty.

 • Układanie praktycznych zaleceń dietetycznych

Z uwzględnieniem poszczególnych przypadków uczestnicy szkolenia wraz z prowadzącym udzielają konkretnych rad żywieniowych dla zdefiniowanych w trakcie ćwiczenia przypadków.

Kreują najważniejsze zalecenia żywieniowe dla danej osoby, zależnie od jej potrzeb, poziomu wiedzy, celów oraz stanu zdrowia. Pod koniec tego segmentu należy ułożyć 5 istotnych zaleceń do przestawienia dla wymyślonego klienta.

kurs trenera bialystok porady dietetyczne

 • Studium przypadku wraz z prowadzącym

Na podstawie wymyślonego przez grupę klienta, prowadzący zajęcia układa dla niego założenia spersonalizowanej diety oraz jadłospis -  tłumacząc wszystkie ważne zagadnienia związane ze współpracą dietetyczną. W tym segmencie uczestnicy mają okazję przyjrzeć się pracy dietetyka od podszewki, jednocześnie mogąc zapytać o każdy aspekt związany z dietoterapią.

 • Jadłospis blokowy jako przydatne narzędzie do współpracy z klientem

W tej części przedstawione zostaną założenia jadłospisu blokowego - czyli narzędzia dzięki któremu każdy trener po odrobinie pracy (samodzielnym ułożeniu jadłospisów) będzie mógł wspierać swoich klientów od strony żywieniowej. Prowadzący wyjaśnia wszystkie założenia niezbędna do stworzenia jadłospisu, pokazuję przykładowy schemat oraz objaśnia jak efektywnie wykorzystać tę metodę w pracy trenera.

 • Zasadność suplementacji/Case study

Po uprzednim przygotowaniu teoretycznym, na podstawie kilku przykładów z praktyki dietetyka, prowadzący przedstawia i omawia praktyczne zastosowanie suplementacji przy współpracy ze sportowcami zawodowymi jak i amatorami. Rozróżnia zasadność suplementacji zależnie od przypadku, charakteru sportu oraz celów. W tym segmencie zostają również omówione suplementy które mimo swej popularności nie mają prawa działać.

Pełen opis standardów oraz pozostałych modułów

WYMAGANIA / KRYTERIA KWALIFIKOWANIA KANDYDATÓW:

 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. (Nie wymagamy zaświadczenia – w kursie uczestniczysz na własną odpowiedzialność)
 • O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłata zaliczki 399 na odesłane konto)

CENA KURSU TRENER PERSONALNY BIAŁYSTOK:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1200 zł  Kurs Trenera Personalnego + 2 x 200zł egzamin = 2500zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR + EGZAMIje!NY = 1299zł *

UWAGA OFERTA SPECJALNA dla stałych klientów klubu Calypso Białystok

- cena kursu Trener Personalny + Instruktor Siłowni 999 zł!

 

Polecaj nasz kurs i zarabiaj! Za każda polecona osobę otrzymasz od nas 100 zł w prezencie, a Twój znajomy podając Twoje imię i nazwisko 100 zł rabatu na kurs!

Co musisz zrobić?

1. Poleć nasz kurs znajomemu.

2. Wyślij nazwisko osoby którą poleciłeś.

3. Jeśli Twój znajomy opłaci kurs otrzymujesz 100 zł, a Twój znajomy 100 zł zniżki na kurs Trener Personalny + Instruktor.


Ponadto:

* Za  kurs możesz zapłacić w ratach

* Osoby bezrobotne mogą odbyć kurs ZA DARMO

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY KURS?

sprawdź w zakładce zapisy

Miejsce:

Klub Calypso Białystok jest nowoczesnym klubem fitness, znajdującym się w Galerii Jurowieckiej.

Wyposażony jest w klimatyzowaną, przestronną salę do aerobiku oraz siłownię z wysokiej klasy sprzętem siłowym i kardio, stwarzającym komfortowe warunki do prowadzenia szerokiej gamy zajęć fitness. W swojej ofercie posiada również jumping - zajęcia na trampolinach, saunę oraz Kids Play - mini przedszkole dla dzieci wraz z opieką opiekunki. Zobacz galerie klubu!

CZAS TRWANIA KURSU:

5 zjazdów weekendowych sb-nd, 5-10 h dziennie.

ZOBACZ PRZYKŁADOWY HARMONOGRAM

POZNAJ KADRĘ!

Kurs na trenera personalnego w Białymstoku prowadzą między innymi:

Maciej Mańkowski

trener personalny i dietetyk. Od dziecka związany ze sportem. Uprawiał wiele dyscyplin, najdłużej rugby i piłkę nożną. Ukończył AWF w Warszawie co dało mu fundamentalną wiedzę, by zostać trenerem. Lubi wyzwania i stara się być coraz lepszy z dnia na dzień, co daje mu motywację do ciągłego pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. Ukończył wiele kursów i szkoleń, m.in. kurs dietetyki sportowej i suplementacji, dietetyki klicznej, TRX, FMS, instruktora kulturystyki, terapii manualnej, czy treningu funkcjonalnego. Zdaje sobie sprawę z tego, że każdy jest inny i potrzebuje indywidualnie dobranego planu treningowego oraz diety. Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym oraz dietetyce. Od 5lat pracuje po to, by zmieniać swoje życie pomagając innym.

Norbert WrzesińskiNorbert Wrzesiński

Fizjoterapeuta oraz trener personalny. Ukończył dzienne studia licencjackie na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku oraz magisterskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Pracował w kilku klubach fitness w Gdańsku. Obecnie prowadzi własną działalność oraz pracuje w prywatnym gabinecie, gdzie zajmuje się przygotowaniem motorycznym sportowców, rehabilitacją pacjentów ortopedycznych oraz neurologicznych. Prywatnie jest wielkim entuzjastą sportu. 14 lat trenował koszykówkę. Obecnie trenuje mniej, więcej uwagi poświęca sportom siłowym oraz pracy jako trener i terapeuta. Ukończył wiele kursów z zakresu fizjoterapii, jak również treningu personalnego oraz przygotowania motorycznego. Jest instruktorem odnowy biologicznej, instruktorem ćwiczeń siłowych- trenerem personalnym. Zdobyte doświadczenie sportowe, pozwala mu lepiej zrozumieć potrzeby klientów. W edukacji kursantów stara się łączyć rozwiązania z zakresu metodyki treningu siłowego oraz fizjoterapii co pozwala na holistycznie podejście do klienta i urozmaicenie warsztatu pracy.

Wybierz nasz kurs trenerski

Masz pytania na temat kursu?

Odpowiedzi na najczęstsze pytania
Zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fit-academy.pl

790 298 911