Trener Personalny – Kurs Wrocław

with Brak komentarzy
Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

 Najbliższy kurs startuje 6.10.2018 w Championgym przy ulicy Kościerzyńskiej 1a we Wrocławiu

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Naszym priorytetem jest PRAKTYKA!

 

Kurs składa się z następujących modułów:

 • Podstawowa wiedza w zakresie fitness
 • Instruktor fitness (siłowni)
 • Instruktor zajęć grupowych fitness (bez choreografii muzycznej)
 • Rola Trenera personalnego
 • Anatomia funkcjonalna
 • Fizjologi
 • Odżywianie
 • Psychologiczno-społeczne aspekty zdrowia i sprawności fizycznej
 • Ocena zdrowia i sprawności fizycznej: Gromadzenie i analizowanie informacji
 • Adaptacja treningowa oraz planowanie i programowanie ćwiczeń
 • Biznes trenera personalnego- sprzedaż treningów personalnych, praca w sieciówce i  jako freelancer

Każdy moduł to 80% zajęć praktycznych + przynajmniej 1 studium przypadku wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego.

W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne ciezary, kettelbels, trx, itp.

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!


ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU
Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego we Wrocławiu

i innych miastach partnerskich.

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 12 modułów.

Poniżej prezentujemy opis przykładowych zajęć praktycznych realizowanych w ramach JEDNEGO, losowo wybranego modułu. W tym przypadku będzie to moduł 2 - Anatomia Funkcjonalna.

Celem modułu 2 jest rozwinięcie umiejętności w dostosowaniu swoich programów do indywidualnych potrzeb klienta, w tym także kwalifikacji do rozpoznawania konkretnych przypadków i określenia poszczególnych dysfunkcji, czy możliwości fizycznych danej osoby. W tym celu poszerzą swoją wiedzę z dziedziny kinezjologii funkcjonalnej, biomechaniki ruchu oraz pracy i budowy mięśni człowieka.

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 2

MODUŁ 2 Anatomia Funkcjonalna

> Czas trwania: 300 min. w ramach ćwiczenia umiejętności pod okiem szkoleniowca.

Studium przypadku/ćwiczenia:

 • kursanci w parach otrzymują konkretne grupy mięśniowe do wzmocnienia/ rozciągnięcia. Korzystając z wiedzy anatomicznej, dla wykonania zadania przedstawiają ćwiczenia z użyciem TRX, Kettelbels, wyciągach i gumach.
  kurs trenera personalnego wrocław
 • uczestnicy w grupach wykorzystują funkcjonalną wiedzę anatomiczną, aby ocenić wzorce ruchowe wybranej osoby w grupie dla ćwiczeń: martwego ciągu, przysiadu, przyciągania, wypychania
  kurs na trenera personalonego wroclaw
 • kursanci wykorzystując wiedzę anatomiczną określają mięśnie osłabione lub przykurczone przy danej wadzie postawy.
  kurs trener personalny - wrocław
 • kursanci mają za zadanie zaprogramować ćwiczenia funkcjonalne dla podanego sportu uprawianego przez klienta, wykorzystując sprzęt na siłowni: Gumy, piłki, trx, core-bagi odważniki kettelbes, wolne ciężary.
  kurs trenera personalneg wroclaw modul
 • kursanci przeprowadzają w parach najważniejsze testy sprawności np. test ROM i analizują wyniki w kontekście zebranych informacji o celach klienta.
  kurs trenera personalnego wroclaw pompki
 • wykorzystując wiedzę o taśmach anatomicznych i wzorcach ruchowych kursanci planują progresję w nauczaniu ruchu dla wymyślonych ćwiczeń lub ruchów ze sportów
  kurs trenera personalnego wroclaw bieganie

WYMAGANIA / KRYTERIA KWALIFIKOWANIA KANDYDATÓW:

 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. (Nie wymagamy zaświadczenia – w kursie uczestniczysz na własną odpowiedzialność)
 • O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłata zaliczki 399 na odesłane konto)

 

CENA KURSU TRENER PERSONALNY WROCŁAW:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1200 zł  Kurs Trenera Personalnego + 2 x 200zł egzamin = 2500zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR + EGZAMINY = 1599zł *
 

Polecaj nasz kurs i zarabiaj! Za każdą poleconą osobę otrzymasz od nas 100 zł w prezencie, a Twój znajomy podając Twoje imię i nazwisko 100 zł rabatu na kurs!

Co musisz zrobić?

1. Poleć nasz kurs znajomemu.

2. Wyślij nazwisko osoby którą poleciłeś.

3. Jeśli Twój znajomy opłaci kurs otrzymujesz 100 zł, a Twój znajomy 100 zł zniżki na kurs Trener Personalny + Instruktor.

.

 jeśli wpłata całości zostanie zaksięgowana w ciągu trzech dni roboczych, od momentu wysłania formularza zgłoszenia, obniżamy cenę kursu o 50 zł.

Ponadto:

* Rezerwacja miejsca na kursie po wpłacie całości lub zaliczki w wysokości 399 zł.

*  Za  kurs możesz zapłacić w ratach

* Promocje nie łączą się

* Osoby bezrobotne mogą odbyć kurs ZA DARMO

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY KURS?

sprawdź w zakładce zapisy

Miejsce:

Championgym to nowoczesny klub położony przy ulicy ul. Kościerzyńska 1a we Wrocławiu

Posiada dużą salę fitness ze specjalistycznym parkietem służącym ochronie stawów. Organizowane są na niej m.in. różnorodne formy aerobiku (TRX, Zumba, ABT, TBC, Extreme Fit, Cardio Shape, Tabata, Muay Thai) a także inne zajęcia poprawiające kondycję i pozwalające utrzymać ciało (Fit Ball, Fat Burning, Step Shape, Wake Up) oraz ducha w dobrej formie (Joga, Pilates, Stretching, Zdrowy Kręgosłup, Mobility).

Prócz sali fitness, klub posia także siłownię, na której znajduje się 70 stanowisk siłowych HOIST, HAMMER STRENGHT, MAGNUM oraz salę cardio z 16 bieżniami, 6 eliptykami, 12 rowerami oraz ergometrami wioślarskimi Concept2.  Więcej informacji o klubie tutaj: http://championgym.pl

CZAS TRWANIA KURSU:

5 zjazdów weekendowych sb-nd, 5-10 h dziennie.

Kurs na trenera personalnego we Wrocławiu prowadzą między innymi:

KRYSTIAN KACZMAREK

mgr fizjoterapii o specjalizacji fizjoterapii w sporcie. Były zawodnik piłki ręcznej (występy w 1 lidze, Akademicki Mistrz Polski, uczestnik Akademickich Mistrzostw Europy). Doświadczony trener personalny, pracujący z wieloma klientami o różnych profilach (sportowcy dyscyplin zespołowych i indywidualnych, osoby z dolegliwościami bólowymi, osoby chcące wprowadzić aktywność fizyczną w życie codzienne). Uczestnik wielu szkoleń i kursów m.in. M. Robertson, N. Rodriguez, P. Meinart, K. Gilligan. Specjalista w zakresie treningu siłowego i funkcjonalnego oraz przygotowania motorycznego. " W pracy trenera najważniejsze dla mnie jest zrozumienie potrzeb prowadzonej osoby. Im więcej informacji otrzymasz od prowadzonej osoby, a także przez właściwą jej obserwację, tym lepiej jesteś w stanie dopasować treningi do jej możliwości. Jeżeli do tego potrafisz postawić się na miejscu osoby trenowanej, zrozumieć procesy jakim poddawany jest jej organizm, oznacza to, że jesteś na dobrej drodze do bycia dobrym trenerem”.

KAROL KWILIŃSKI

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Magister Wychowania Fizycznego. Były zawodnik oraz medalista Mistrzostw Polski oraz Pucharu Europy w Taekwon-Do ITF. Od 2012 roku indywidualnie prowadzi i wspomaga sportowców oraz amatorów. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji m.in. L. Burton, I. Jeffry, R. Rzepka, T.Korompai, P. Meinart. „Kilkuletnie doświadczenie jako zawodnik oraz jako trener daje mi lepsze spojrzenie na to jak odbiera trening osoba trenująca. Setki przeprowadzonych treningów personalnych pozwalają lepiej i sprawniej wykorzystywać wiedze na ciągle odbywanych szkoleniach. Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym i przygotowaniu motorycznym. Od lat pomagam swoim podopiecznym podnosić potencjał organizmu, realizować ich cele, usuwać ograniczenia ruchowe oraz pokonywać kolejne bariery. A jako szkoleniowiec mam przyjemność dzielić się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Wyznając zasadę Wolfganga Goethe "Kto nie idzie do przodu, ten się cofa" Zapraszam na szkolenia!”

ARKADIUSZ MATRAS

Student dietetyki na wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Autor artykułów naukowych opublikowanych w Medycynie Sportowej oraz tekstów w popularnonaukowych periodykach. W przeszłości reprezentant klubu siatkarskiego Victoria Wałbrzych pasjonujący się biegami długodystansowymi i treningiem siłowym. Trener przygotowania motorycznego. Aktualnie jego główną pasją jest rozwój naukowy z naciskiem na dietetykę sportową. Zwycięzca wielu konkursów sesji prac własnych organizowanych podczas konferencji naukowych. Głównym celem jego rozwoju jest połączenie teorii z praktyką, co finalizuje współpracując z zawodnikami startującymi na szczeblu międzynarodowym jak i amatorami. Propagator dewizy #ToZależy wykluczający zerojedynkowe podejście do odżywiania. Wolny czas poświęca na rozwój bloga i fanpage gdzie rozwiewa wątpliwości z zakresu dietetyki.

Wybierz nasz kurs trenerski

Masz pytania na temat kursu?

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

kontakt@fit-academy.pl

790 298 911