Trener Personalny – Kurs Katowice

with Brak komentarzy

Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Nasze kursy odbywają się w Klubie GymForYou Fitness Club przy ulicy Konduktorskiej 37 w Katowicach

Kurs Dzienny

Czas trwania - 19.11 - 30.11
(Poniedziałek - Piątek)

Kurs Weekendowy

Czas trwania - 17.11 - 16.12
(Soboty i Niedziele)

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Naszym priorytetem jest PRAKTYKA!

Kurs składa się z następujących modułów:

 • Podstawowa wiedza w zakresie fitness
 • Instruktor fitness (siłowni)
 • Instruktor zajęć grupowych fitness (bez choreografii muzycznej)
 • Rola Trenera personalnego
 • Anatomia funkcjonalna
 • Fizjologia
 • Odżywianie
 • Psychologiczno-społeczne aspekty zdrowia i sprawności fizycznej
 • Ocena zdrowia i sprawności fizycznej: Gromadzenie i analizowanie informacji
 • Adaptacja treningowa oraz planowanie i programowanie ćwiczeń
 • Biznes trenera personalnego- sprzedaż treningów personalnych, praca w sieciówce i  jako freelancer

Każdy moduł to 80% zajęć praktycznych + przynajmniej 1 studium przypadku wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego.

W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne ciezary, kettelbels, trx, itp.

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!

ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU 

Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego w Katowicach

i innych miastach partnerskich.

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 12 modułów.

Poniżej prezentujemy opis przykładowych zajęć praktycznych realizowanych w ramach JEDNEGO, losowo wybranego modułu. W tym przypadku będzie to moduł 1.

Pierwszy moduł kursu na trenera personalnego i instruktora rozpoczyna część związana z bazowym materiałem. W związku z tym, że naszym priorytetem jest praktyka, dokładamy wszelkich starań by to właśnie na niej opierał się cały kurs. Z tego właśnie względu nawet wiedza z anatomii, czy fizjologii dla lepszego zrozumienia kontekstu i zastosowania jej w codziennej pracy trenera, przekazywana jest w formie ćwiczeń praktycznych.

Przejdźmy do przykładów.

MODUŁ 1 Podstawowa wiedza w zakresie fitness

> Czas trwania: 300min w ramach ćwiczenia umiejętności pod okiem szkoleniowca.

Mimo, że moduł wydaje się być czysto teoretyczny, skupimy się na jego aspekcie praktycznym. Uczestnicząc w zajęciach nauczysz się m.in. określać poziom sprawność fizycznej swojego podopiecznego, rozpoznawać jego predyspozycje i możliwości – zarówno fizyczne jak i zdrowotne, a także dobierać odpowiednie ćwiczenia, nastawione na konkretne cele.

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 1:

Ćwiczenia:

 • uczestnicy kursu dobierają się w pary. Wykonując określone ćwiczenia na sobie bądź innym kursancie identyfikują możliwości oraz zakresy ruchowości stawów i poszczególnych mięśni w ramach różnorodnych zadań nałożonych przez szkoleniowca.

Ćwiczenie przygotowuje do oceny funkcjonalnej klienta. Trenerzy uczą się identyfikować wyżej wymienione parametry, między innymi  w celu ułożenia najbardziej optymalnego programu ćwiczeniowego.

kurs trenera personalnego warszawa
Zadania:

wykład zostanie uzupełniony o anatomię palpacyjną i topograficzną - kursanci w ramach zadania identyfikują na sobie nawzajem umiejscowienie różnych struktur anatomicznych.

Dzięki praktycznej znajomości struktur anatomicznych z zewnątrz, trenerzy będą w stanie między innymi wyszukiwać odpowiednie punkty dla poprawnego pomiaru klienta np. w celu obiektywnej oceny postępów treningowych.

kurs na trenera personalnego warszawa
Prace w grupach/ studium przypadku : 

 • kursanci przeprowadzają studia konkretnych przypadków (klientów). Studium przypadku w tym module polega na weryfikacji dotyczącej włączenia/bądź nie włączenia w plan treningowy określonych ćwiczeń. ( ze względu na budowę anatomiczną bądź wiedzę fizjologiczną.)

Ćwiczenie uczy stosowania wiedzy w praktyce. Często w trakcie dyskusji można skonfrontować sporne kwestie i skorzystać z doświadczenia szkoleniowców.

trener personalny kurs warszawa

Pełen opis standardów oraz pozostałych modułów

WYMAGANIA / KRYTERIA KWALIFIKOWANIA KANDYDATÓW:

 • Ukończone 18 lat;
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. (Nie wymagamy zaświadczenia – w kursie uczestniczysz na własną odpowiedzialność);
 • O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłata zaliczki 199 zł)

 

CENA KURSU TRENER PERSONALNY KATOWICE:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1200 zł  Kurs Trenera Personalnego + 2 x 200zł egzamin = 2500zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR + EGZAMINY = 1599zł *

<<< 50 zł zniżki za wpłatę całości >>>

 • Jeżeli tego samego dnia, zaraz po wpłacie zaliczki wpłacisz resztę kwoty - otrzymujesz rabat w wysokości 50 zł. Uwaga: aby promocja obowiązywała data wpłaty zaliczki i reszty kwoty musi być ta sama.
 • 50 zł należy wtedy odjąć od kwoty dokonywanej przelewem.

 

<<< Polecaj nasz kurs i zarabiaj! >>>

Za każda polecona osobę otrzymasz od nas 100 zł w prezencie, a Twój znajomy 100 zł rabatu na kurs Trener Personalny + Instruktor Siłowni!

Co musisz zrobić?

 1. Poleć nasz kurs znajomemu.
 2. Wyślij nazwisko osoby której poleciłeś kurs.
 3. Jeśli Twój znajomy opłaci kurs Trener Personalny + Instruktor Siłowni, Ty (za każdą osobę) otrzymujesz 100 zł na swoje konto, a znajomy 100 zł zniżki na swój kurs Trener Personalny + Instruktor.

Ponadto:

* Za  kurs możesz zapłacić w ratach

* Osoby bezrobotne mogą odbyć kurs ZA DARMO

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY KURS?

sprawdź w zakładce zapisy

Miejsce:

CZAS TRWANIA KURSU:

5 zjazdów weekendowych sb-nd, 5-10 h dziennie.

Kurs na trenera personalnego w Katowicach prowadzą między innymi:

MICHAŁ PIETRZAK

Dwukrotny reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijskie, finalista XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w sztafecie 4x400m. Pięciokrotny medalista mistrzostw Europy, medalista Letniej Uniwersjady. Absolwent AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach kierunków Wychowanie fizyczne oraz Fizjoterapia. Student studiów doktoranckich nauk o kulturze fizycznej. Prowadzący zajęcia na AWF w Katowicach. W pracy naukowej zajmuje się głównie obciążeniami treningowymi oraz metodą tensomiografii. Uczestnik licznych konferencji międzynarodowych oraz autor wielu artykułów naukowych z tematyki treningu sportowego. Trener AZS AWF Katowice, trener personalny. Jego podopieczni to zarówno medaliści Mistrzostw Europy, Uniwersjady, wielokrotni medaliści mistrzostw Polski jak i osoby rozpoczynające przygodę z aktywnością fizyczną oraz dzieci.

PAWEŁ SZEWCZYK

Od młodych lat związany ze sportem – próbował swoich sił w pływaniu, biegach krótkich, karate i sportach siłowych, jednak z biegiem czasu prawdziwą pasją stało się żywienie sportowców.

Z wykształcenia magister dietetyki, będący w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Od kilku lat współpracuje z zawodnikami rangi krajowej i międzynarodowej, wspomagając ich prawidłowe żywienie i suplementację. Współtworzy także kadrę Instytutu Psychodietetyki we Wrocławiu, a od roku wykłada również w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu żywienia, jest uczestnikiem i prelegentem konferencji w całym kraju.

KUBA RADOMSKI

Trener personalny. Fizjoterapeuta. CrossFit Level 1 Trainer.

Trener przygotowania motorycznego w Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla i w KS Nautilus. Szkoleniowiec w Fit-Academy.

Z klientami pracuję holistycznie. Łączy ze sobą wiedzę i umiejętności medyczne z doświadczeniem sportowym gwarantując bezpieczeństwo, wysoką jakość usług oraz gwarancję skutecznej pracy oraz przekazanej wiedzy. Największą uwagę zwraca na realizację założonych planów terapeutycznych i treningowych oraz znalezienie najsłabszego ogniwa w schematach ruchowych i postawie, tak aby osiągnięcie wyznaczonych celów był jeszcze łatwiejsze. Jak mówi o sobie „Staram się być technicznym perfekcjonistą, zwracam uwagę na absolutnie każdy drobiazg, dlatego też nie zdziw się, że na sesji przysiadów będę czepiał się ściągniętych łopatek!”

Wybierz nasz kurs trenerski

Masz pytania na temat kursu?

Odpowiedzi na najczęstsze pytania
Zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fit-academy.pl

790 298 911