Trener Personalny – Kurs Bydgoszcz

with Brak komentarzy

Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Najbliższy kurs startuje 17.02.2018 w Bydgoszczy (lokalizacja zostanie podana na początku Lutego)

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Naszym priorytetem jest PRAKTYKA!

Kurs składa się z następujących modułów:

 • Podstawowa wiedza w zakresie fitness
 • Instruktor fitness (siłowni)
 • Instruktor zajęć grupowych fitness (bez choreografii muzycznej)
 • Rola Trenera personalnego
 • Anatomia funkcjonalna
 • Fizjologia
 • Odżywianie
 • Psychologiczno-społeczne aspekty zdrowia i sprawności fizycznej
 • Ocena zdrowia i sprawności fizycznej: Gromadzenie i analizowanie informacji
 • Adaptacja treningowa oraz planowanie i programowanie ćwiczeń
 • Biznes trenera personalnego- sprzedaż treningów personalnych, praca w sieciówce i  jako freelancer

Każdy moduł to 80% zajęć praktycznych + przynajmniej 1 studium przypadku wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego.

W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne ciezary, kettelbels, trx, itp.

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!

ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU 

Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego w Bydgoszczy

i innych miastach partnerskich.

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 12 modułów.

Poniżej prezentujemy opis przykładowych zajęć praktycznych realizowanych w ramach JEDNEGO, losowo wybranego modułu. W tym przypadku będzie to moduł 4.

Rola Trenera personalnego

Moduł ukaże jak szeroki jest zawód Trenera Personalnego, przekażemy informacje na temat zasad prowadzenia treningu jeden na jeden, różnic pomiędzy pracą indywidualną a grupową oraz wyposażymy Was w niezbędne kompetencje do pracy z drugą osobą.

Moduł 4 oparty został o najnowsze standardy i opracowania z takich dziedzin jak psychologia, komunikacja interpersonalna, autoprezentacja, czy też strategie motywacyjne.  

Rola Trenera Personalnego to także promocja zdrowia, która jest niezbędna dla naszego społeczeństwa, które często prowadzi siedzący tryb życia.  W związku z tym dokładnie przeanalizujemy:

 • Odpowiednie ćwiczenia wymagane ze względów zdrowotnych i poprawiające sprawność fizyczną.
 • Bariery i czynniki motywujące do uprawiania ćwiczeń.
 • Wytyczne dotyczące ćwiczeń dla zdrowia, dobrego samopoczucia i sprawności fizycznej.
 • Podstawowe umiejętności interpersonalne niezbędne przy budowaniu dobrych relacji w celu motywowania osób do podejmowania i systematycznego wykonywania ćwiczeń.
 • Metody i praktyki, które przyczyniają się do skutecznej dbałości o klienta
 • Profesjonalizm i standardy Dobrego Trenera!

Na końcu przedstawione zostaną konkretne przypadki i sytuacje z, którymi najczęściej spotyka się Trener Personalny

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 4

MODUŁ 4 Rola Trenera Osobistego

> Czas trwania: 300 min. w obrębie nabywania wiedzy i umiejętności z pomocą szkoleniowca.

Rozmowy motywujące, Budowanie dobrych relacji, Strategie motywacyjne

Trenerzy uzyskują informacje o celach klienta, zapisują je w specjalnych protokołach. Rozmawiają o motywacji klientów i sposobach na ich zwiększenie.

kurs na trenera personalnego bydgoszcz

Planowanie i prowadzenie treningu indywidualnego.

Uczestnicy poznają specyfikę i różnicę pomiędzy treningiem indywidualnym a grupowym.

kurs trenera personalnego bydgoszcz

Prezentacja

Uczestnicy doszkalają umiejętności z zakresu skutecznej obsługi klienta rozwijając takie zagadnienia jak: Komunikacja, Język ciała, Negocjowanie

Poznają aspekty skutecznego słuchania.

trener personalny kurs bydgoszcz

W dzisiejszym świecie problem skutecznego porozumiewania się jest bardzo widoczny. W profesji Instruktora lub Trenera komunikacja w istotny sposób wpływa na proces kształcenia i nauczania. Praca instruktora wymaga wiedzy ale także umiejętności dobrego komunikowania się z ludźmi. Oba te czynniki są niezwykle ważne gdyż z jednej strony Instruktor naucza, informuje o stanie wiedzy na dany temat, przekazuje niezbędne informacje dotyczące bezpiecznych ćwiczeń, z drugiej strony oddziałuje na inne osoby, zmieniając ich podejście do zdrowia, życia, rozbudzając ciekawość poznawczą.

Promocja Zdrowia

Uczestnicy dostosowują aktywność fizyczną do konkretnych przypadków.

Kurs trener personalny w Bydgoszczy

Ponadto na kursie dowiesz się między innymi:

Jak zmienia się poziom siły wraz z wiekiem? (Zob. Howley E.T (2012)) 
Maksymalna siła mięśniowa może zmniejszać się począwszy od 40 roku życia około o 1% rocznie. Największe możliwości osiągamy ok. 30 roku życia.
Za główną przyczynę spadku siły uważa się zmniejszenie masy mięśniowej, która spada wraz z wiekiem. Należy zaznaczyć, że wytrzymałość siłowa zmniejsza się wolniej niż siła maksymalna. Wraz z wiekiem obserwujemy także pogorszenie ruchów lokomocji między innymi związane z mniejszą siłą oraz pogorszoną stabilnością i mobilnością.

Jak trening siłowy wpływa na zdrowie? (Zob. Aaberg, E. (2009))
Niezaprzeczalnie wysiłek fizyczny poprawia wydolność tlenową oraz siłę mięśni, pozwala także na utrzymanie wysokiej sprawności do późnej starości. Dobrze dobrany trening siłowy zmniejsza lub opóźnia wszystkie opisane w pytaniu wyżej zmiany. (Utrzymanie lub wzrost masy mięśniowej, poprawa stabilności) W przypadku osób starszych trening siłowy pomaga zachować zdolność do wykonywania podstawowych czynności życiowych, może też ograniczyć lub zapobiegać bólom odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Zwiększając możliwości siłowe przeciwdziałamy osteoporozie.

Jakie zmiany fizjologiczne występują w wyniku treningu siłowego? (Zob. Jaskólski (2006), Górski J. (2011), Zając A. (2009))
Najbardziej dostrzegalną zmianą będzie hipertrofia mięśni zachodząca dzięki treningom
o charakterze siłowym. Hipertrofia czyli przyrost masy mięśniowej będzie zachodził poprzez zwiększenie przekroju poprzecznego włókien mięśniowych. Przyrost siły wiąże się ze zwiększeniem przekroju włókna ale nie jest to jedyna zmiana. Kolejnym czynnikiem będzie adaptacja układu nerwowego ośrodkowego między innymi poprzez dostosowanie i zrekrutowanie większej ilości jednostek motorycznych wykorzystywanych w ruchu.

Pełen opis standardów oraz pozostałych modułów

WYMAGANIA / KRYTERIA KWALIFIKOWANIA KANDYDATÓW:

 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. (Nie wymagamy zaświadczenia – w kursie uczestniczysz na własną odpowiedzialność)
 • O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłata zaliczki 399 na odesłane konto)

 

CENA KURSU TRENER PERSONALNY BYDGOSZCZ:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1200 zł  Kurs Trenera Personalnego + 2 x 200zł egzamin = 2500zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR + EGZAMINY = 1499zł *

 
Polecaj nasz kurs i zarabiaj! Za każda polecona osobę otrzymasz od nas 100 zł w prezencie, a Twój znajomy podając Twoje imię i nazwisko 100 zł rabatu na kurs!

Co musisz zrobić?

1. Poleć nasz kurs znajomemu.

2. Wyślij nazwisko osoby którą poleciłeś.

3. Jeśli Twój znajomy opłaci kurs otrzymujesz 100 zł, a Twój znajomy 100 zł zniżki na kurs Trener Personalny + Instruktor.

 
Ponadto, jeśli wpłata całości zostanie zaksięgowana w ciągu trzech dni roboczych, od momentu wysłania tej wiadomości, obniżamy cenę kursu o 50 zł.

Ponadto:

* Rezerwacja miejsca na kursie po wpłacie całości lub zaliczki w wysokości 399 zł.

*  Za  kurs możesz zapłacić w ratach

* Osoby bezrobotne mogą odbyć kurs ZA DARMO

** Promocje nie łączą się

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY KURS?

sprawdź w zakładce zapisy

Miejsce:

Lokalizacja zostanie udostępniona na początku Lutego. 

CZAS TRWANIA KURSU:

5 zjazdów weekendowych sb-nd, 5-10 h dziennie.

Kurs na trenera personalnego w Bydgoszczy prowadzą między innymi:

ANDRZEJ FAŁDZIŃSKI

Trener Personalny Absolwent AWFiS w Gdańsku oraz AWF Poznań. Ekspert w ocenie funkcjonalnej Functional Movement Screen a także akredytowany Trener przygotowania fizycznego NSCA. Specjalizuje się w Treningu opartym na wzorcach ruchowych jako uniwersalna forma budowania formy sportowej oraz sylwetki klienta. Uczestnik największych na świecie konferencji sportowych. Dzięki temu miał okazje podpatrywać takie osoby jak K. Starret, M. Verstegen, S. McGill, S. Maxwell. Od momentu rozpoczęcia swojej edukacji w szkole podstawowej związany z sekcją lekkiej atletyki. Gdzie jak sam twierdzi: „Lekka” nauczyła mnie ciężkiej pracy, motywacji i dążenia do celu bez względu na okoliczności. Pracując jako trener, nauczyłem się, że jeśli ktoś rozpocznie przygodę ze sportem to nie rozstanie się z nią do końca życia.” Jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców w naszej szkole. Z pod jego skrzydeł wyszło wielu świetnych Trenerów Personalnych.

KAROL KWILIŃSKI

Wybór studiów był prosty i niezaprzeczalny choć wielu odradzało, wiedziałem, że Akademia Wychowania Fizycznego da mi świetne podstawy aby zrozumieć jak działa nasze ciało oraz na czym polega praca trenera. Następnie postawiłem na szereg szkoleń ciągle zgłębiając wiedzę nt. treningu, zdrowia oraz żywienia. Przez lata pracy jako Trener Personalny miałem okazje uczestniczyć w wielu szkoleniach i konferencjach. Na mojej drodze stanęło wielu świetnych ekspertów od których mogłem czerpać wiedzę i doświadczenie; m.in.  Lee Burton, Ian  Jeffry, Remigiusz Rzepka, Thomas Korompai, Patrick  Meinart. Aktualnie współpracuje z osobami rekreacyjnie trenującymi oraz z czynnymi sportowcami m.in. Rafałem „Lipkiem” Lipińskim (5-krotnym Mistrzem Świata we wsadach do kosza) oraz Grzegorzem Szałkowskim (Mistrzem Polski Taekwon-do ITF). Największą uwagę na treningu przywiązuje do sprawności organizmu, a dokładniej mówiąc do jego funkcji w życiu codziennym czy sporcie. Specjalizuję się treningu funkcjonalnym, treningu korygującym oraz przygotowaniu motorycznym w sporcie.

Wybierz nasz kurs trenerski

Masz pytania na temat kursu?

Odpowiedzi na najczęstsze pytania
Zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fit-academy.pl

790 298 911