Trener Personalny – Kurs Bydgoszcz

with Brak komentarzy

Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Najbliższy kurs startuje 17.11.2018 w Bydgoszczy klubie StepONE  przy ul. Jagiellońskiej 39 (w Centrum Handlowym Focus Mall)

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Naszym priorytetem jest PRAKTYKA!

Kurs składa się z następujących modułów:

 • Podstawowa wiedza w zakresie fitness
 • Instruktor fitness (siłowni)
 • Instruktor zajęć grupowych fitness (bez choreografii muzycznej)
 • Rola Trenera personalnego
 • Anatomia funkcjonalna
 • Fizjologia
 • Odżywianie
 • Psychologiczno-społeczne aspekty zdrowia i sprawności fizycznej
 • Ocena zdrowia i sprawności fizycznej: Gromadzenie i analizowanie informacji
 • Adaptacja treningowa oraz planowanie i programowanie ćwiczeń
 • Biznes trenera personalnego- sprzedaż treningów personalnych, praca w sieciówce i  jako freelancer

Każdy moduł to 80% zajęć praktycznych + przynajmniej 1 studium przypadku wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego.

W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne ciezary, kettelbels, trx, itp.

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!

ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU 

Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego w Bydgoszczy

i innych miastach partnerskich.

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 12 modułów.

Poniżej prezentujemy opis przykładowych zajęć praktycznych realizowanych w ramach JEDNEGO, losowo wybranego modułu. W tym przypadku będzie to moduł 4.

Rola Trenera personalnego

Moduł ukaże jak szeroki jest zawód Trenera Personalnego, przekażemy informacje na temat zasad prowadzenia treningu jeden na jeden, różnic pomiędzy pracą indywidualną a grupową oraz wyposażymy Was w niezbędne kompetencje do pracy z drugą osobą.

Moduł 4 oparty został o najnowsze standardy i opracowania z takich dziedzin jak psychologia, komunikacja interpersonalna, autoprezentacja, czy też strategie motywacyjne.

Rola Trenera Personalnego to także promocja zdrowia, która jest niezbędna dla naszego społeczeństwa, które często prowadzi siedzący tryb życia.  W związku z tym dokładnie przeanalizujemy:

 • Odpowiednie ćwiczenia wymagane ze względów zdrowotnych i poprawiające sprawność fizyczną.
 • Bariery i czynniki motywujące do uprawiania ćwiczeń.
 • Wytyczne dotyczące ćwiczeń dla zdrowia, dobrego samopoczucia i sprawności fizycznej.
 • Podstawowe umiejętności interpersonalne niezbędne przy budowaniu dobrych relacji w celu motywowania osób do podejmowania i systematycznego wykonywania ćwiczeń.
 • Metody i praktyki, które przyczyniają się do skutecznej dbałości o klienta
 • Profesjonalizm i standardy Dobrego Trenera!

Na końcu przedstawione zostaną konkretne przypadki i sytuacje z, którymi najczęściej spotyka się Trener Personalny

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 4

MODUŁ 4 Rola Trenera Osobistego

> Czas trwania: 300 min. w obrębie nabywania wiedzy i umiejętności z pomocą szkoleniowca.

Rozmowy motywujące, Budowanie dobrych relacji, Strategie motywacyjne

Trenerzy uzyskują informacje o celach klienta, zapisują je w specjalnych protokołach. Rozmawiają o motywacji klientów i sposobach na ich zwiększenie.

kurs na trenera personalnego bydgoszcz

Planowanie i prowadzenie treningu indywidualnego.

Uczestnicy poznają specyfikę i różnicę pomiędzy treningiem indywidualnym a grupowym.

kurs trenera personalnego bydgoszcz

Prezentacja

Uczestnicy doszkalają umiejętności z zakresu skutecznej obsługi klienta rozwijając takie zagadnienia jak: Komunikacja, Język ciała, Negocjowanie

Poznają aspekty skutecznego słuchania.

trener personalny kurs bydgoszcz

W dzisiejszym świecie problem skutecznego porozumiewania się jest bardzo widoczny. W profesji Instruktora lub Trenera komunikacja w istotny sposób wpływa na proces kształcenia i nauczania. Praca instruktora wymaga wiedzy ale także umiejętności dobrego komunikowania się z ludźmi. Oba te czynniki są niezwykle ważne gdyż z jednej strony Instruktor naucza, informuje o stanie wiedzy na dany temat, przekazuje niezbędne informacje dotyczące bezpiecznych ćwiczeń, z drugiej strony oddziałuje na inne osoby, zmieniając ich podejście do zdrowia, życia, rozbudzając ciekawość poznawczą.

Promocja Zdrowia

Uczestnicy dostosowują aktywność fizyczną do konkretnych przypadków.

Kurs trener personalny w Bydgoszczy

Ponadto na kursie dowiesz się między innymi:

Jak zmienia się poziom siły wraz z wiekiem? (Zob. Howley E.T (2012)) 
Maksymalna siła mięśniowa może zmniejszać się począwszy od 40 roku życia około o 1% rocznie. Największe możliwości osiągamy ok. 30 roku życia.
Za główną przyczynę spadku siły uważa się zmniejszenie masy mięśniowej, która spada wraz z wiekiem. Należy zaznaczyć, że wytrzymałość siłowa zmniejsza się wolniej niż siła maksymalna. Wraz z wiekiem obserwujemy także pogorszenie ruchów lokomocji między innymi związane z mniejszą siłą oraz pogorszoną stabilnością i mobilnością.

Jak trening siłowy wpływa na zdrowie? (Zob. Aaberg, E. (2009))
Niezaprzeczalnie wysiłek fizyczny poprawia wydolność tlenową oraz siłę mięśni, pozwala także na utrzymanie wysokiej sprawności do późnej starości. Dobrze dobrany trening siłowy zmniejsza lub opóźnia wszystkie opisane w pytaniu wyżej zmiany. (Utrzymanie lub wzrost masy mięśniowej, poprawa stabilności) W przypadku osób starszych trening siłowy pomaga zachować zdolność do wykonywania podstawowych czynności życiowych, może też ograniczyć lub zapobiegać bólom odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Zwiększając możliwości siłowe przeciwdziałamy osteoporozie.

Jakie zmiany fizjologiczne występują w wyniku treningu siłowego? (Zob. Jaskólski (2006), Górski J. (2011), Zając A. (2009))
Najbardziej dostrzegalną zmianą będzie hipertrofia mięśni zachodząca dzięki treningom
o charakterze siłowym. Hipertrofia czyli przyrost masy mięśniowej będzie zachodził poprzez zwiększenie przekroju poprzecznego włókien mięśniowych. Przyrost siły wiąże się ze zwiększeniem przekroju włókna ale nie jest to jedyna zmiana. Kolejnym czynnikiem będzie adaptacja układu nerwowego ośrodkowego między innymi poprzez dostosowanie i zrekrutowanie większej ilości jednostek motorycznych wykorzystywanych w ruchu.

Pełen opis standardów oraz pozostałych modułów

WYMAGANIA / KRYTERIA KWALIFIKOWANIA KANDYDATÓW:

 • Ukończone 18 lat;
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. (Nie wymagamy zaświadczenia – w kursie uczestniczysz na własną odpowiedzialność);
 • O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłata zaliczki 199 zł)

 

CENA KURSU TRENER PERSONALNY BYDGOSZCZ:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1200 zł  Kurs Trenera Personalnego + 2 x 200zł egzamin = 2500zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR + EGZAMINY = 1499zł *

<<< 50 zł zniżki za wpłatę całości >>>

 • Jeżeli tego samego dnia, zaraz po wpłacie zaliczki wpłacisz resztę kwoty - otrzymujesz rabat w wysokości 50 zł. Uwaga: aby promocja obowiązywała data wpłaty zaliczki i reszty kwoty musi być ta sama.
 • 50 zł należy wtedy odjąć od kwoty dokonywanej przelewem.

 

<<< Polecaj nasz kurs i zarabiaj! >>>

Za każda polecona osobę otrzymasz od nas 100 zł w prezencie, a Twój znajomy 100 zł rabatu na kurs Trener Personalny + Instruktor Siłowni!

Co musisz zrobić?

 1. Poleć nasz kurs znajomemu.
 2. Wyślij nazwisko osoby której poleciłeś kurs.
 3. Jeśli Twój znajomy opłaci kurs Trener Personalny + Instruktor Siłowni, Ty (za każdą osobę) otrzymujesz 100 zł na swoje konto, a znajomy 100 zł zniżki na swój kurs Trener Personalny + Instruktor.

Ponadto:

* Za  kurs możesz zapłacić w ratach

* Osoby bezrobotne mogą odbyć kurs ZA DARMO

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY KURS?

sprawdź w zakładce zapisy

Miejsce:

Kurs odbędzie się w klubie StepONE- innowacyjnej sieci bezobsługowych klubów fitness. Sprzęty wiodących marek, duża przestrzeń i dogodna lokalizacja – to tylko kilka atutów innowacyjnej sieci.

Na kursantów czeka duża sala fitness, strefa cardio, urządzeń izolowanych, funkcjonalna oraz fight.

Step One pozwala na trening przy użyciu niekonwencjonalnego, ale coraz bardziej docenianego sprzętu (ketlebells, gumy, bosu, trx, piłki lekarskie, drabinka), a także podstawowych sprzętów do treningu siłowego (sztangielki, sztangi, ławki, brama).

Więcej informacji: http://www.stepone.pl/

CZAS TRWANIA KURSU:

5 zjazdów weekendowych sb-nd, 5-10 h dziennie.

Kurs na trenera personalnego w Bydgoszczy prowadzą między innymi:

DOMINIK JOPEK

Absolwent Akademi Wychowania Fizycznego w Gorzowie wielkopolskim. Trener Personalny z wieloletnim doświadczeniem. Ekspert oceny funkcjonalnej FMS -Functional Movement Screen. Instruktor Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej. Instruktor Sportów Siłowych. Międzynarodowy Instruktor TRX® – GSTC. Uczestnik wielu szkoleń, kursów i konferencji. Najważniejsze z nich to Olimpijskie podnoszenie ciężarów, Kurs Kettlebell metodą Gierevoy Sport, a także certyfikowane szkolenia obejmujące szeroko rozumiany trening funkcjonalny. Jest posiadaczem certyfikatów na wszystkich poziomach IFAA Dietetyka i Suplementacja w Sporcie. Swoją edukacje opiera na wiedzy czerpanej od najlepszych trenerów. Spotkał na swojej drodze m. in. Thomasa Korompai, Patricka Meinarta, Steva Maxwella, Ivana Denisova czy Remigiusza Rzepke. Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym i treningu Crossfit.

KAROL KWILIŃSKI

Wybór studiów był prosty i niezaprzeczalny choć wielu odradzało, wiedziałem, że Akademia Wychowania Fizycznego da mi świetne podstawy aby zrozumieć jak działa nasze ciało oraz na czym polega praca trenera. Następnie postawiłem na szereg szkoleń ciągle zgłębiając wiedzę nt. treningu, zdrowia oraz żywienia. Przez lata pracy jako Trener Personalny miałem okazje uczestniczyć w wielu szkoleniach i konferencjach. Na mojej drodze stanęło wielu świetnych ekspertów od których mogłem czerpać wiedzę i doświadczenie; m.in.  Lee Burton, Ian  Jeffry, Remigiusz Rzepka, Thomas Korompai, Patrick  Meinart. Aktualnie współpracuje z osobami rekreacyjnie trenującymi oraz z czynnymi sportowcami m.in. Rafałem „Lipkiem” Lipińskim (5-krotnym Mistrzem Świata we wsadach do kosza) oraz Grzegorzem Szałkowskim (Mistrzem Polski Taekwon-do ITF). Największą uwagę na treningu przywiązuje do sprawności organizmu, a dokładniej mówiąc do jego funkcji w życiu codziennym czy sporcie. Specjalizuję się treningu funkcjonalnym, treningu korygującym oraz przygotowaniu motorycznym w sporcie.

Wybierz nasz kurs trenerski

Masz pytania na temat kursu?

Odpowiedzi na najczęstsze pytania
Zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fit-academy.pl

790 298 911