Trener Personalny – Kurs Poznań

with Brak komentarzy

Chcesz pracować z najszerszym spektrum klientów? Komponować indywidualne plany treningowe dostosowane do predyspozycji podopiecznego? Cenisz sobie niezależność i swobodę działania? Interesuje Cię praca nie tylko w klubie fitness ale także jako Freelancer?

Najbliższy kurs odbywają się w klubie Fabryka Formy przy ul Mallwowej 162.
Klub znajduje się w galerii handlowej Mallwowa. 

Kurs Dzienny

Czas trwania - 19.11 - 30.11
(Poniedziałek - Piątek)

Kurs Weekendowy

Czas trwania - 17.11 - 16.12
(Soboty i Niedziele)

Jak wybrać kurs trenera personalnego?

JAK WYGLĄDA KURS NA TRENERA PERSONALNEGO?

Naszym priorytetem jest PRAKTYKA!

 

Kurs składa się z następujących modułów:

 • Podstawowa wiedza w zakresie fitness
 • Instruktor fitness (siłowni)
 • Instruktor zajęć grupowych fitness (bez choreografii muzycznej)
 • Rola Trenera personalnego
 • Anatomia funkcjonalna
 • Fizjologia
 • Odżywianie
 • Psychologiczno-społeczne aspekty zdrowia i sprawności fizycznej
 • Ocena zdrowia i sprawności fizycznej: Gromadzenie i analizowanie informacji
 • Adaptacja treningowa oraz planowanie i programowanie ćwiczeń
 • Biznes trenera personalnego- sprzedaż treningów personalnych, praca w sieciówce i  jako freelancer

Każdy moduł to 80% zajęć praktycznych + przynajmniej 1 studium przypadku wg. standardów egzaminacyjnych w ramach przygotowania do egzaminu końcowego.

W trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostają także różne narzędzia pracy trenera, m.in wolne ciezary, kettelbels, trx, itp.

POZNAJ PEŁNY PROGRAM KURSU TRENER PERSONALNY+ INSTRUKTOR!

ZOBACZ OGÓLNY OPIS KURSU

Pobierz pełny opis standardów oraz pozostałych modułów

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA PRAKTYCZNE na Kursie Trenera Personalnego w Poznaniu

i innych miastach partnerskich.

KAŻDY kurs Trenera Personalnego, realizowany w KAŻDYM mieście składa się z 12 modułów.

Poniżej prezentujemy opis przykładowych zajęć praktycznych realizowanych w ramach JEDNEGO, losowo wybranego modułu. W tym przypadku będzie to moduł 1 Ram Kwalifikacji z obszaru zawodu Trenera Osobistego.

Stanowi on solidną podstawę założeń, do których odnosił się będzie każdy kolejny moduł. Jego celem jest zaznajomienie kursantów z rolą i zadaniami Trenera Osobistego objaśniając przy tym istotne elementy odróżniające go od roli Instruktora Fitness (siłowni).

Uczestnicząc w zajęciach, kursanci dowiedzą się jak wyglądają ramy zawodu Instruktora Fitness w różnych kontekstach i miejscach pracy. Poznają jego prawdziwa misję, zaznajomią się ze stosowanymi praktykami oraz spróbują samodzielnie określić swoje preferencje i możliwości.

Przyszli trenerzy otrzymają podstawową wiedzę w zakresie czynników niezbędnych przy planowaniu treningu personalnego, jakimi są m.in.: czas, częstotliwość oraz miejsce aktywności - poznając przy tym praktyczne rady i wskazówki nt. wspierania procesu adaptacji treningowej.

Ponadto, w celu prawidłowego zarządzania obopólnych korzyści, zarówno ze strony trenera jak i samego klienta zbadają także wyznaczniki jakości w treningu personalnym. Dla lepszego zrozumienia tematu, zobaczą je z różnych perspektyw - w kontekście wartości zgłaszającego się klienta, oraz jakości samego treningu.
Prócz tego w skład modułu wchodzą również zagadnienia z zakresu komunikacji, negocjacji, metod i dobrych praktyk dotyczących pracy z klientem indywidualnym, budowania pozytywnych relacji oraz prowadzenia strategii motywacyjnych.
Ważną częścią niniejszego modułu jest także zgłębienie wiedzy z zakresu kontynuacji ćwiczeń w różnych grupach odbiorców, z uwzględnieniem ich indywidualnych możliwości zdrowotnych i fizycznych oraz z nastawieniem na konkretne rezultaty.

Przejdźmy do przykładów.

MODUŁ 1 Rola Trenera Osobistego

> Czas trwania: 300min w ramach ćwiczenia umiejętności pod okiem szkoleniowca.

PRZYKŁADY PRAKTYKI W MODULE 1

Ćwiczenia:

 • Uczestnicy instruują się wzajemnie dobierając odpowiedni model prowadzenia klienta spośród poznanych:

Oznacza to, że samodzielnie prowadzą ćwiczenia - tzw. próbki mini zajęć na kettlebels, wolnych ciężarach, piłkach lekarskich, bosu, piłkach gimnastycznych.
kurs trenera personalnego poznan

Zadania:

 • kursanci w roli Trenera Personalnego poznają i planują poszczególne charakterystyczne etapy pracy z klientem dla dowolnie zdefiniowanego przypadku (na podstawie wytycznych dotyczących planowania).

kurs na trenera personalnego poznan
Dyskusja / studium przypadku :

 • kursanci otrzymują  zdefiniowane celei problemy z którymi zgłaszają się klienci. Dyskutują oceniając, czy mieszczą się one w ramach zadań zawodowych Trenera Osobistego, czy raczej w ramach Instruktora Fitness. Proponują właściwych ekspertów.

trener personalny kurs poznan
Pełen opis standardów oraz pozostałych modułów

WYMAGANIA / KRYTERIA KWALIFIKOWANIA KANDYDATÓW:

 • Ukończone 18 lat;
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do rekreacyjnej aktywności ruchowej. (Nie wymagamy zaświadczenia – w kursie uczestniczysz na własną odpowiedzialność);
 • O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń (wpłata zaliczki 199 zł)

 

CENA KURSU TRENER PERSONALNY POZNAŃ:

899 zł Kurs Instruktor Fitness/Siłowni (poziom 3) + 1200 zł  Kurs Trenera Personalnego + 2 x 200zł egzamin = 2500zł

! ! ! PROMOCJA ! ! !

TRENER PERSONALNY + INSTRUKTOR + EGZAMINY = 1599zł *

<<< 50 zł zniżki za wpłatę całości >>>

 • Jeżeli tego samego dnia, zaraz po wpłacie zaliczki wpłacisz resztę kwoty - otrzymujesz rabat w wysokości 50 zł. Uwaga: aby promocja obowiązywała data wpłaty zaliczki i reszty kwoty musi być ta sama.
 • 50 zł należy wtedy odjąć od kwoty dokonywanej przelewem.

 

<<< Polecaj nasz kurs i zarabiaj! >>>

Za każda polecona osobę otrzymasz od nas 100 zł w prezencie, a Twój znajomy 100 zł rabatu na kurs Trener Personalny + Instruktor Siłowni!

Co musisz zrobić?

 1. Poleć nasz kurs znajomemu.
 2. Wyślij nazwisko osoby której poleciłeś kurs.
 3. Jeśli Twój znajomy opłaci kurs Trener Personalny + Instruktor Siłowni, Ty (za każdą osobę) otrzymujesz 100 zł na swoje konto, a znajomy 100 zł zniżki na swój kurs Trener Personalny + Instruktor.

Ponadto:

* Za  kurs możesz zapłacić w ratach

* Osoby bezrobotne mogą odbyć kurs ZA DARMO

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY KURS?

sprawdź w zakładce zapisy

Miejsce:

Kurs Trenera Personalnego i Instruktora Siłowni w Poznaniu odbywa się w klubie Fabryka Formy przy ul Mallwowej 162. Klub znajduje się w galerii handlowej Mallwowa. 
Fabryka Formy oferuje klientom kilka wydzielonych stref treningowych, w tym m.in. siłownię oraz 2 sale fitness. Ponadto miłośnicy relaxu znajdą tam również coś dla siebie . Klub prócz dogodnych warunków sprzyjających wzmocnieniu sił, poprawieniu kondycji czy wyglądu sylwetki zapewnia również profesjonalną opiekę odnawiającą ciało. Do dyspozycji gości są sauny oraz solaria, które znajdą w każdej szatni klubu. Prócz tego każdy głodny lub spragniony klient może skorzystać z FitBaru, a osoby zainteresowane także z treningów personalnych. Fun Fit Mallwowa to bogaty grafik zajęć, warsztaty, prelekcje, konsultacje, eventy, Summer&WinterCampy, zabawa, uśmiech, poczucie humoru.

CZAS TRWANIA KURSU:

5 zjazdów weekendowych sb-nd, 5-10 h dziennie.

Kurs na trenera personalnego w Poznaniu prowadzą między innymi:

BARTOSZ WALKOWSKI

Od 9 roku życia blisko związany ze sportem. Zaczynał od gry w tenisa, pływania oraz podnoszenia ciężarów w swoim małym pokoju jako czternastolatek. Przez lata spędzone na macie, siłowni i salach treningowych przebrnął przez prawie wszystkie sporty walki i sporty siłowe. Dziś ma brązowy pas z Krav Magi oraz niebieski pas z brazylijskiego jiu jitsu. Jest także trenerem personalnym, dietetykiem i szkoleniowcem.

Od zawsze pasjonowała go pomoc innym ludziom, po to żeby żyło się im bardziej komfortowo. Stosuje holistyczne podejście do człowieka. Z biegiem lat wciąż poszerza wiedzę o zdrowym i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Uważa, że nasze ciało jest nieskończona układanką i często szczegóły mają ogromne znaczenie. Żeby je wszystkie wyłapać należy szukać w wielu źródłach i robić to co się czuję. Stara się pomagać poprzez pracę indywidualną oraz grupową na prowadzonych przez siebie szkoleniach i warsztatach.

W wolnej chwili uwielbia tańczyć salsę i bachatę, grać na gitarze oraz rozwijać swoją wiedzę na temat wszystkiego, co w danej chwili go interesuje. Jego motto to: “UŚWIADAMIAJ się w każdej płaszczyźnie, która Ciebie interesuje, następnie DZIAŁAJ, by w końcu zobaczyć EFEKT“

Wybierz nasz kurs trenerski

Masz pytania na temat kursu?

Odpowiedzi na najczęstsze pytania
Zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fit-academy.pl

790 298 911